Отиди на
Форум "Наука"

Отворен клуб  ·  28 потребители

Пътуване

С какво пътувате?


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, пътешественици!

Можете ли да споделите тези от вас които предприемат по-дълги (седмични) пътувания с какви коли пътувате и как ги подготвяте да са изрядни и да не Ви предадат по време на пътя. За да Ви ориентирам предстои ми пътуване до Португалия с кола. 

Някой сблъсквал ли се е? Всякакви съвети ще ми бъдат полезни.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Аз лично на дълги пътувания си хващам самолета :)

Но и аз съм правил планове да пътувам до далечни дестинации с кола, до Испания, Москва и т.н. Най-дължите ми преходи с кола са едно пътувано до Одеса (Украйна) и една седмица обикаляхме Румъния - София - Добрич - Букурещ - Синая - Брашов и после на обратно. До Одеса беше лесно, че бяхме 3-ма шофьори, но в Румъния карах само аз и накрая яки се изморих. 

Другият любим начин за предвижване е пътуването на стоп :) Вдигаш палеца и си навсякъде ;)

Последно миналата година бяхме в Турция и след малко непредвидени преживявания се осозвах в Одрин от където трябваше да се прибера бързо за София. Сутринта тръгнах да търся транспорт и се оказа се, че има само един рейс и той тръгва в 12 вечерта. Не го мислих много и час по-късно се озовах на магистралата за България от където започнах да стопирам. До 16 часа вече бях в София.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Здравейте! Аз също пътувам доста в чужбина ходил съм и по работа и екскурзии, като най-дългото ми пътуване с кола беше България - Венеция - Женева - Париж - Сардиния -  България. Сега като си го спомних и аз не мога да си повярвам :D Относно предаването... ние тогава бяхме с една алфа, която надценихме и имахме едно закъсване с нея, заради електрониката, та наистина най-важния съвет тук е да си стегнеш колата. Препоръчвам ти да и направиш едно ако не пълно то почти пълно обслужване, профилактичен преглед и една застраховка за път за всеки случай и ако имаш много електроника една машинка за премахване на грешки може да ти свърши доста работа. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 28.02.2021 г. at 15:32, Р. Теодосиев said:

Аз лично на дълги пътувания си хващам самолета :)

Но и аз съм правил планове да пътувам до далечни дестинации с кола, до Испания, Москва и т.н. Най-дължите ми преходи с кола са едно пътувано до Одеса (Украйна) и една седмица обикаляхме Румъния - София - Добрич - Букурещ - Синая - Брашов и после на обратно. До Одеса беше лесно, че бяхме 3-ма шофьори, но в Румъния карах само аз и накрая яки се изморих. 

Другият любим начин за предвижване е пътуването на стоп :) Вдигаш палеца и си навсякъде ;)

Последно миналата година бяхме в Турция и след малко непредвидени преживявания се осозвах в Одрин от където трябваше да се прибера бързо за София. Сутринта тръгнах да търся транспорт и се оказа се, че има само един рейс и той тръгва в 12 вечерта. Не го мислих много и час по-късно се озовах на магистралата за България от където започнах да стопирам. До 16 часа вече бях в София.

Аз не съм голям фен на стоповете :D, но за щастие не съм изпадал в безизходици, за да ми се налага. Мерси за съветите иначе. 👍

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 29.03.2021 г. at 0:59, Любен Ангелов said:

Здравейте! Аз също пътувам доста в чужбина ходил съм и по работа и екскурзии, като най-дългото ми пътуване с кола беше България - Венеция - Женева - Париж - Сардиния -  България. Сега като си го спомних и аз не мога да си повярвам :D Относно предаването... ние тогава бяхме с една алфа, която надценихме и имахме едно закъсване с нея, заради електрониката, та наистина най-важния съвет тук е да си стегнеш колата. Препоръчвам ти да и направиш едно ако не пълно то почти пълно обслужване, профилактичен преглед и една застраховка за път за всеки случай и ако имаш много електроника една машинка за премахване на грешки може да ти свърши доста работа. 

Супер, екстремно си е било пътуването. :) То и мен ме чака нещо подобно, но за сега се отложиха нещата, заради натегналата обстановка. 
Може ли да разкажеш за тази машинка за грешките повече, понеже моята кола е с електроника. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аз ползвам delphi ds150e. В началото ми беше малко сложна работа с нея но пичовете в сервиза, където си обслужвам колата ми показаха как се работи с нея.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Да, радвам се! Дано върши работа! Това са моите хора в Пловдив: 0888 826 351 За други градове можеш да видиш тук: https://motoexpert.bg/bg/services/index/cities/110

Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...