Отиди на
Форум "Наука"

Органична Химия


Vladimir1889

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 час, Vladimir1889 said:

Не виждам да има такъв преход?Откъде мога да потърся за повече информация?

Там най-близката е от фенилацетил хлорид към фенилацетон:

ЦЪК

По вече бледи спомени синтезите на фенилацетон бяха много популярни в Кошера (The Hive), но го затвориха преди над 15 години, и не знам къде може да намериш архива му (по едно време Rhodium го предлагаше като zip копие на сайта...). Мене там ме интересуваха едни редки неорганични синтези, и само от тях съм си запазил странички... Може да опиташ да поровиш във web archive

 

P.S. Твърдят, че част от архива е ТУК. Късмет.

P.P.S. Ето как от phenylacetylmalonic ester правят P2P. Това е страница от Кошера, някой е разпънал архива в работно положение, може да се разходиш и по другите страници...

Стана ми интересно, рекох да си припомня :)

 

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...