Отиди на
Форум "Наука"

Пролетно презареждане на душата и гардероба


Recommended Posts

  • Администратор
 
Image

7 нови готини дизайна

Традиционното пролетно презареждане на душата и гардероба продължава до 25 април.

Не пропускай да се възползваш от 25% отстъпка на дамски, мъжки и детски тениски!

 
1650543178865-4.png

Постоянството на паметта | Салвадор Дали

Нашата интерпретация на може би една от най-известните картини на Салвадор Дали и в света на сюреализма въобще. Малка по размер, но гигантско по влияние и ефект платно, напомня за крехкостта на живота. За всяка от картините си Дали пише записки в дневника, ето какво споделя за създаването на "Постоянство на паметта":

 

"Една вечер… бяхме поръсили храната си с пикантен камамбер и след като всички излязоха, още дълго останах на масата, размишлявайки над философските проблеми на "супермекото", хрумнали ми благодарение на сиренето. Станах, отидох в ателието и включих осветлението, за да хвърля, както имах навик да правя, последен поглед на картината, над която работех в момента.

 

Тя изобразяваше пейзаж в околностите на Порт Лигат, чиито скали бяха озарени от прозрачна, меланхолична предвечерна светлина; на преден план имаше изсъхнала маслина с отсечени клони. Разбрах, че атмосферата, която бях успял да създам в този пейзаж, щеше да ми послужи като декор за някаква идея, за някакъв изненадващ образ, но изобщо нямах представа какъв. Тъкмо да угася лампата, когато внезапно "съзрях" отговора. Видях два меки часовника, единият от които печално висеше на клона на маслината.

 

Независимо от обстоятелството, че главоболието ми беше станало едва ли не непоносимо, приготвих палитрата си и настървено се захванах за работа и картината, която щеше да стане една от най-знаменитите ми творби, беше завършена."

1650544750581-the-persistence-of-memory-

Днес може да видите платното в Музея на модерното изкуство в Ню Йорк. Или да си подарите нашата интерпретация, допълнена с "втечнени котки" на тениска.

Image

Maybe Never

 

Време ли е вече за доза пролетна умора?

 

Image

Дишай

"Дишай." Това е написала Йоко Оно на бележка, която е пъхнала тайно в ръката на Джон Ленън при първата им среща.

Image

Розова овчица

Тази щампа е създадена да носи усмивки.

 

Image

Започвам начисто

Разчистваме всичко излишно. Всички излишни. И започваме начисто.

Image

Fancy Bear

Елегантните мечета са на мода.

 

Image

Момина сълза

А цветята просто не може да бъдат в повече, нали?

Новите попълнения в магазина ни вече са налични.

Всяка една от тези 7 вдъхновяващи щампи може да поръчате,

напечатани върху:

  • Дамска тениска
  • Мъжка тениска
  • Детска тениска
  • Канче
  • Чаша за кафе
  • Магическа чаша
  • Еко чанта от памук
  • Дамска блуза с дълъг ръкав
  • Мъжка блуза с дълъг ръкав
  • Суичър
  • Постер

P.S. Пролетната - 25% отстъпка

на всички тениски продължава до 25 април!

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...