Отиди на
Форум "Наука"

Търсите ли рецепти в Google?


Recommended Posts

  • Администратор

Когато решите да готвите нещо, търсите ли рецепти в интернет и какво точно гледате в рецептата?

Искате да си припомните как се готви конкретното ястие или търсите информация за продуктите?

Или търсите нещо, което не сте готвили и искате да направите сами?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1. Да

2. Да

3. Да

Най ме вбесява когато /предимно жените/ казват, че сол и подправки по вкус или другият край /предимно мъже/, сякаш решават второстепенни уравнения 325.6 грама сол или 13 грама захар или 35 мл зехтин.....Знам, че повечето така готвят, но когато показваш на видео, рецепта да дават свясна информация....А не аптекарски или субективни мерки....

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1. Да

2. Да

3. Да

За нови рецепти проверявам 3-4 сайта и която най-ми допадне, има обяснени някои тънкости и т.н. приготвям нея. Случва се да взимам идеи от 2-3 места и да съчетавам. Ако има коментари под рецептите за мен е плюс, може да доуточнят нещо или рецептата да е пълен боклук, особенно за ястия които не са традиционни за България. И другото е разбира се клипове.

За домашни мезета и кексчета ползвам само изпитани рецепти от един сайт. С мезетата не ми се експериментира че 1 месец сушене на колбас и да не става накрая не е много приятно.

 

ПП: не само в гугъл, но и в ютуб търся.

Редактирано от vandu
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 1 час, Р. Теодосиев said:

Когато решите да готвите нещо, търсите ли рецепти в интернет и какво точно гледате в рецептата?

Искате да си припомните как се готви конкретното ястие или търсите информация за продуктите?

Или търсите нещо, което не сте готвили и искате да направите сами?

И от мене три път "да".

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Три пъти да.Общо взето си припомням ястия  ,които майка ми е готвила  ,но когато попаднеш в кулинарен сайт ,няма ,как д ане пробваш и нещо ново.Като цяло на мен кулинарията  ,ми е хоби вече  ,открих и област в  ,която съм много слаб тестените изделия ,всеки мой опит там е завършвал с гръмък провал.Но за манджи ,супи и запеканки смея ,да твърдя  ,че съм на добро ниво вече.

Редактирано от todorg
Link to comment
Share on other sites

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...