Отиди на
Форум "Наука"

Големи кучета


EzRoLiT

Recommended Posts

  • Потребител

Понеже информацията из нета е прекалено разхвърляна и недостатъчна,а виждам че тук има много добре запознати хора можете ли да ми дадете информация за породите големи кучета (четох че голямо куче се води над 50 кг но мен ме интересуват тия от 80 нагоре..по скоро тези които стигат до подобни размери).Друго важно е да са с добронамерен характер ..гледах Кавказци и Кангали но определено те са много по опасни (независимо колко го дресираш то си му е в природата ).Единственото което отговаря на критерия който търся е Сан Бернар , но искам да се запозная и със други породи (предполагам че има)

Link to comment
Share on other sites

Моите предложения са планинско пиренейско куче (достига до 106 кг.), нюфаундленд (добър плувец и гмуркач), българско каракачанско куче (до 80 кг.; суперпазач) и др. От тия май санбернара е най-кротък, но нито едно от тия породи не е за препоръчване да се гледа в апартамент! Трябва къща с голям двор, фермерско имение или вила. По-голямата част от времето си тези породи кучета прекарват на открито и в дълги разходки по няколко километра. Въпросът е дали ти можеш да си го позволиш, иначе ще е мъка за кучето и няма да живее дълго затворено! Азд доскоро гледах голям ротвайлер, но умря на 14 г. и сега съм решил вече да не си взимам животно! :post-70473-1124971712:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз само информативно питам.Никога не бих затворил такова куче (а пък дори и по малко) в апартамент..просто това си е мъчение за животното.Разбира се че къща с двор е най доброто (е само за през деня..в тия времена само луд би оставил кучето си да спи навън..толкова изверги се навъдиха че биха го отровили за едното нищо).Вярно че за каракачанското не се бях сетил..добър вариант е наистина.

А съществува ли проблем 2 кучета да съжителстват заедно ако са заедно още от малки?Понеже много обичам животните и обмислям вариант (по нататък) да си взема Сибирско хъски (от малък ги харесвам тези кучета) и някое по голямо.Четох че Кангала например видял сметката на едно каракачанско просто защото го приема като заплаха(някакви ходили из планините и вместо по дивото прасе кучето скочило към другото).Пък и тия кучета са направо за разфасоване на по дребен добитък..толкова агресия не ми трябва ;) .

Link to comment
Share on other sites

Аз само информативно питам.Никога не бих затворил такова куче (а пък дори и по малко) в апартамент..просто това си е мъчение за животното.Разбира се че къща с двор е най доброто (е само за през деня..в тия времена само луд би оставил кучето си да спи навън..толкова изверги се навъдиха че биха го отровили за едното нищо).Вярно че за каракачанското не се бях сетил..добър вариант е наистина.

А съществува ли проблем 2 кучета да съжителстват заедно ако са заедно още от малки?Понеже много обичам животните и обмислям вариант (по нататък) да си взема Сибирско хъски (от малък ги харесвам тези кучета) и някое по голямо.Четох че Кангала например видял сметката на едно каракачанско просто защото го приема като заплаха(някакви ходили из планините и вместо по дивото прасе кучето скочило към другото).Пък и тия кучета са направо за разфасоване на по дребен добитък..толкова агресия не ми трябва ;) .

Ако живеят от малки заедно могат и да се разберат, но много зависи от породите! Хъските е малко диво и по принцип не ги харесвам! Добре е да са с различна големина - примерно санбернар и фокстериер. Виждал съм подобна компания в махалата. Виждал съм даже куче и котка, ама е сложна комбинация!...... :biggrin: Най-добре е да са мъжко и женско. По принцип кинолозите съветват кучетата да са две за да си правят компания когато собственика отсъства иначе изпадат в депресия или стават агресивни и рушат къщата. Абе както го дресираш и трябва да ти подхожда на нрава и характера!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз ако си взема куче да подхожда на характера ми ще остана да живея на улицата.. :biggrin: Аз затова търся голямо куче защото то хъскито е 20-30 кг макс и със някое 80 + ще са си перфектни :haha: . Не ми харесват тия дребните породи кучета(като фокстериера)..по точно харесват ми, но не бих гледал такова.

Така като гледам ще се спра на планинско пиренейско куче и хъски.Мерси за полезната информация 10x

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Искам само да вметна, че според мен хъскито трябва да си има за компаньон нещо подвижно и жизнено, а не тромаво и тежко - тъй като може да стане някоя неприятна ситуация в игрите - когато по-едрото натежи, а хъскито почне да се смята за шеф.... Личния ми дългогодишен опит с кучета живеещи заедно с различни размери е че големите понякога причиняват повреда на дребните от чиста проба любов...и съответно тромавост - а колкото е по-голямо кучето толкова по-лесно е да не си прецени силата в играта...

Иначе е добре да са си заедно две кученца - но ако са две да са равнопоставени по големина и препоръчително разнополови...ако са еднополови може да почнат да се ревнуват едно друго..Кучетата са нежни създания по принцип и се обикват едно друго дори едното да е 40 а другото 10 - като при моите...обаче в момента любовта на голямото се изразява в тежко стоварване на дебелия гъз върху малкото .- иска да се гушне и направо го премазва...или да го скастри нещо и цялата глава на манинкото му влиза в устата - забележително е, че от влизането в устата досега няма следи по главата - обаче си е страшно и накрая ги разделих и ги срещам само на разходка...жално е когато се душат през вратите.. но се налага понеже след срещите винаги има по някое силно "цвиииииик" следствие настъпване или премазване..

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...
  • Потребител

Здравейте,

дайте съвет искам да си взема 2 големи кучета за пазене на двор но искам да са  (Родвайлер и Немска овчарка ) или (Родвайлер и Доберман) или (Родвайлер и Дого Аржентино)

Коя от всичките комбинации е най - подходящо???

И също така от къде да си ги взема искам хубави кучета

И също така дайте съвет от къде са си ги купя??

Редактирано от Румен Ангелов
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

А защо не си вземеш две кучета от една и съща порода? Примерно два добермата или две немски овчарки?

Ако ще ги взимаш да седят сами то прецени внимателно породата, защото не всички са склонни да седят без стопанина си.

Ето ти за нрава на добермана: 

Доберманът е единствената порода куче, чиято насоченост е да бъде телохранител на своя стопанин. Интелигентен, лесно податлив на обучение, силен и ловък той живее с желанието да служи на човека. Пълен с енергия, весел и общителен той създава здрава връзка със своето човешко семейство и особено с “избрания” човек, който остава единствен за него за цял живот. Доберманът съществува за да бъде до стопанина си, да се грижи за него и да пази неговия живот. Недоверчив е към други хора.

Разгледай и почети повече за породите и какви търпимости имат към други кучета.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Искаше ми се да си взема различни породи.

Няма ли компетентен човек да каже че Родвайлера се търпи примерно със Немската овчарка  или с друго няма значение.

Ще ги взема и двете кучета от малки и би трябвало да си свикнат едно с друго

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...