Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Администратор

3dflagsdotcom_greec_2fawl.gif

Акропол:

greece4.jpg

Римски театър:

greece5.jpg

greece6.jpg

Островите:

greece7.jpg

greece8.jpg

greece9.jpg

о. Санторини:

greece3.jpg

greece2.jpg

greece1.jpg

---

greece.jpg

Олимпия (Olympia)

olympia03.jpg

olympia02.jpg

olympia01.jpg

olympia04.jpg

Daphni

daphni01.jpg

daphni02.JPG

daphni03.jpg

daphni04.jpg

∑oynion

sumion02.jpg

sumion01.jpg

sumion03.jpg

Akrotiri

akrotiri08.jpg

akrotiri07.jpg

akrotiri01.jpg

akrotiri03.jpg

akrotiri04.jpg

akrotiri02.jpg

akrotiri05.jpg

akrotiri06.jpg

Northern Greece

Car tour in 1957

greece23.jpg

greece12.jpg

greece13.jpg

greece15.jpg

greece16.jpg

greece17.jpg

greece18.jpg

greece19.jpg

greece20.jpg

greece22.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много хубаво, че сте пуснали тема за Гърция, ама тва за севера- що сте избарали из всички снимки из нета точно такива на села до албанската граница и с преобладаващо население албанци....не са цигани- не ги бъркайте по мургавия вид.....нищо де аз ще се опитам да намеря снимки на типично гръцко село.....а сега ще се заема със сничмки от северна Гърция...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

СОЛУН

Изглед от крайбрежната улица и към прословутат "Бяла кула" :

Thessaloniki-02.jpg

Площад "Аристотел":

DSCN2837.jpg

Общ изглед:

Thessaloniki.jpg

Ротондата :

05x-rotonda-monument.jpg

Агората:

ruins_ancient_agora_thessaloniki_ert.jpg

Крепостните стени(византийски) на града :

thes9.jpg

Базиликата Св. Димитър- тук са мощите на светеща, а отдолу под църквата има катакомби- остатъци от затвора, в който е бил затовер или нещо такова беше....

StD.jpeg

За всеки, който се интересува от византийския Солун -

http://ist-socrates.berkeley.edu/ ~arbrown/thesis.html

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Не см съгласна с byzantiner за селата от северна Гърция, който са на снимката. Това са снимки от 1957 година и тогава и в типичните български села хората са приличали на "роми". Не съм съгласна, че това са албанци, защото както са албанци така са и гърци, така са и БЪЛГАРИ! Ако нямате нищо против това все пак са си Български земи отнетини от един идиотски договор.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

Не см съгласна с byzantiner за селата от северна Гърция, който са на снимката. Това са снимки от 1957 година и тогава и в типичните български села хората са приличали на "роми". Не съм съгласна, че това са албанци, защото както са албанци така са и гърци, така са и БЪЛГАРИ! Ако нямате нищо против това все пак са си Български земи отнетини от един идиотски договор.

ЪЪЪЪ....Не видях, че пише, че са от 57- ма година. :doh: В такъв случай е наистина възможно. Мислех, че ги представят като снимки за сегашна Гърция. Моя грешка!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Потребител

Не см съгласна с byzantiner за селата от северна Гърция, който са на снимката. Това са снимки от 1957 година и тогава и в типичните български села хората са приличали на "роми". Не съм съгласна, че това са албанци, защото както са албанци така са и гърци, така са и БЪЛГАРИ! Ако нямате нищо против това все пак са си Български земи отнетини от един идиотски договор.

Аз не съм съгласна с lawoman... Селата са типични гръцки села намиращи се в северо-западната част на нашата южна съседка... Тези села се намират близо до град Костур и определено са направени след 1957 година. А за договора... е той не е включвал тези части на Гърция, които са до град Костур...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Трябва да ви кажа, че това е доста мързелив народ. Абе не може само да се плюскат пасти и да се стачкува. От време на време трябва и да се поработва малко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Трябва да ви кажа, че това е доста мързелив народ. Абе не може само да се плюскат пасти и да се стачкува. От време на време трябва и да се поработва малко.

Момчето ми ето тук вече грешиш... Гърците бяха в пълното си право да стачкуват! Кой е позволил на правителството да им спира заплатите и с това да предизвика криза... Те не са мързеливи. Аз самата съм гъркиня и бих могла да ти кажа, че те работят много повече от останалите народи. А на ромите им дай пасти да плюскат... Те са мързеливците... Те се изселиха в Гърция и с това подкопаха икономиката. Аз съм силно възмутена от мнението на хората за гърците. Къде в България ще работят хора без заплати? Ако можеж да ми покажеш някой шапка ще ти сваля.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Къде в България ще работят хора без заплати? Ако можеж да ми покажеш някой шапка ще ти сваля.

Ами всички в България работят без заплати. Миньорите работят вече 9ти месец без заплати. Железничарите редовно работят по 5-6 месеца без заплати. Лекарите работят без заплати, учителите работят без заплати. Шивачките в гръцките фабрики по Петрич също работят без заплати.А тези дето имат късмета да имат заплати, то пък едни заплати. Но никой не стачкува. Стиска зъби и продължава да работи.

На гърците им спрели заплатите, хаха. Спират им 14 и 16 сигурно и 16 заплата и още купища социални придобивки, които не заслужават. Я да се стегнат малко и да си вдигнат БВП. Трябва да ви кажа, че гърция въобще не е пример за работеща нация. Пример за хрантутник е. Абе откъде накъде Германия ще й плаща сметките. Айде ако обича да излиза от ЕС и да не трови обстановката повече, защото за проблемите си тя е виновна. И да се стегне повече, не да стачкува за щяло и нещяло, все някой им виновен. Абе тука работа трябва.

Работели повече от останалите, но от кои? сигурно работят повече от Албания, но от Германия е мнооого съмнително. сега пъц циганите им виновни за проблемите. Ако не са циганите е някакво хипотетично правителство, ако не е то, е ЕС. Абе има ли нещо, за което гърците да са виновни, примерно за фалита на държавата си?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами всички в България работят без заплати. Миньорите работят вече 9ти месец без заплати. Железничарите редовно работят по 5-6 месеца без заплати. Лекарите работят без заплати, учителите работят без заплати. Шивачките в гръцките фабрики по Петрич също работят без заплати.А тези дето имат късмета да имат заплати, то пък едни заплати. Но никой не стачкува. Стиска зъби и продължава да работи.

На гърците им спрели заплатите, хаха. Спират им 14 и 16 сигурно и 16 заплата и още купища социални придобивки, които не заслужават. Я да се стегнат малко и да си вдигнат БВП. Трябва да ви кажа, че гърция въобще не е пример за работеща нация. Пример за хрантутник е. Абе откъде накъде Германия ще й плаща сметките. Айде ако обича да излиза от ЕС и да не трови обстановката повече, защото за проблемите си тя е виновна. И да се стегне повече, не да стачкува за щяло и нещяло, все някой им виновен. Абе тука работа трябва.

Работели повече от останалите, но от кои? сигурно работят повече от Албания, но от Германия е мнооого съмнително. сега пъц циганите им виновни за проблемите. Ако не са циганите е някакво хипотетично правителство, ако не е то, е ЕС. Абе има ли нещо, за което гърците да са виновни, примерно за фалита на държавата си?

Добре. Признавам че донякъде си прав.

Както и да е... Признавам че изгради доста стабилна теза, но моля те не обиждай по такъв начин гърците, защото ние може да не сме най-работливите, но сме с много по-добре развита индустрия. И да доста гърци се обвиняват за фалита на своята държава, но не те трябва да се обвиняват, а така наречените от теб "хрантутници". Има хора които се трудят нон-стоп има мързели които въобще не работят, но не целия гръцки народ е виновен!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, съгласен съм с Вас, разбира се. Далеч съм от мисълта да виня цял един народ. Всъщност, това, което казах за гърците, може да се отнесе и в по-голяма степен и за българите. Ние също не сме кой знае колко по работата, на българина му дай да източи ДДС и да прибира пари от еврофондовете. Но поне не стачкуваме, и като си разсипем държавата не очакваме Германия да ни спасява икономиката. Имаше период през 1997 когато средната заплата беще към 5 евро на месец, нямаше хляб, бензин, ток, вода, абе нищо, разбра ли Европа за това? Не, сами си бяхме, оцеляхме, но не вдигнахме олелия до небесата, нито пък някой ни даде нещо.

Значи, като си разсипеш държавата, както ние си я разсипахме, стягаш коланите, стягаш се, стискаш зъби и къде с малко чужда помощ, къде без, си оправяш бакиите. Още съм бесен като гърция за да си закърпи икономиката поиска Германия да й изплати репарации за ВСВ. Абе какво е това чудо тука бе? Германия, която е дала милиарди евро на гърция, всъщност в момента Гърция живее на гърба на Германия, немците плащат за това, иска още. Айде малко по-спокойно. Искам пак да попитем - защо Германия трябва да плаща за гърция. Никакво плащане. Гърция да бъде така добра да напусне еврозоната, да си върне драхмата, да излезе от ЕС като заплашва европейската финансова стабилност, и да се оправя сама, както сама е стигнала дотук.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прав сте че това може да се отнася и за нас. Кажете ми ако бяхме показали на правителството си че не приемаме измами и лъжи по отношение на заплатите си щеше ли държавата ни да бъде в това меко казано плачевно състояние... Прав сте разбира се и за стачките в Гърция, но те също имат скрит смисъл в себе си-Предупреждение към правителството, че това няма да се случи втори път... Вярно е че понякога се преувеличава по въпроса и е вярно че гърците прибраха доста пари от Германия и от Еврофондовете.

Радвам се че изяснихме различните си мнения. :) Наистина съжалявам ако съм се държала грубо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Прав сте че това може да се отнася и за нас. Кажете ми ако бяхме показали на правителството си че не приемаме измами и лъжи по отношение на заплатите си щеше ли държавата ни да бъде в това меко казано плачевно състояние...

\

Държавата щеше да е в това меко казано плачевно състояние, и да показвате, и да не показвате на правителството. Защото вие постоянно показвате на правителството, постоянно сте в стачка, и държавата не се оправя от това, нали така? Тия безумни стачки трябва да приключат, народът трябва да се стегне и да се захване за работа, вместо постоянно да стачкува, а заплатите Ви трябва яко да се орежат, ама много яко, защото не може Гърция, която произвежда най-малко в Еврозоната, да има по-високи заплати от Португалия и дори Испания. Айде малко по-скромно. Яки съкращения, и яко орязване на раздутите заплати и раздудата администрация. Това, друг път няма. След като сте си разсипали икономиката, трябва да се стегнете сега, да се лишите от 15 и 16 заплата, да си резнете раздутите заплати, да спрете са стачкувате, да стегнете коланите, и да се надяваме, че нещо все ще стане. Съмнително е, но със стачки пък изобщо нищо няма да стане.

Имаше един случай тук, една българска пенсионерка казала на една гръцка - "ах горките вие, как го закъсахте". Нищо, че гръцката й приятелка има пенсия от 900 евро на месец, а българската взима 60. И тръгнали да се оплакват и стачкуват. Яко орязване на заплати, пенсии и съкращения, и стига стачки. Това е.

Съжалявам аз, ако съм се държал грубо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

\

Държавата щеше да е в това меко казано плачевно състояние, и да показвате, и да не показвате на правителството. Защото вие постоянно показвате на правителството, постоянно сте в стачка, и държавата не се оправя от това, нали така? Тия безумни стачки трябва да приключат, народът трябва да се стегне и да се захване за работа, вместо постоянно да стачкува, а заплатите Ви трябва яко да се орежат, ама много яко, защото не може Гърция, която произвежда най-малко в Еврозоната, да има по-високи заплати от Португалия и дори Испания. Айде малко по-скромно. Яки съкращения, и яко орязване на раздутите заплати и раздудата администрация. Това, друг път няма. След като сте си разсипали икономиката, трябва да се стегнете сега, да се лишите от 15 и 16 заплата, да си резнете раздутите заплати, да спрете са стачкувате, да стегнете коланите, и да се надяваме, че нещо все ще стане. Съмнително е, но със стачки пък изобщо нищо няма да стане.

Имаше един случай тук, една българска пенсионерка казала на една гръцка - "ах горките вие, как го закъсахте". Нищо, че гръцката й приятелка има пенсия от 900 евро на месец, а българската взима 60. И тръгнали да се оплакват и стачкуват. Яко орязване на заплати, пенсии и съкращения, и стига стачки. Това е.

Съжалявам аз, ако съм се държал грубо.

За пореден път трябва да призная че сте прав. :) Трябва да стегнем коланите но това е трудна работа... Доста хора са стегнали коланите други ги мързи до смърт... Което е жалко защото само така можем да си оправим държавата (Написаното важи и за България и за Гърция)... В Гърция парите се харчат за пътища и инфраструктура но кои знае защо парите винаги изчезват. Ако отивате към Солун ще забележете че се строят нови магистрали но не са довършени.. Години наред минавам от там и все една и съща гледка-Което винаги ме дразни. Неведнъж сме се опитвали да пренасочим потока от пари към други по-наложителни работи но никога не се е случвало за жалост... Вярно е орязаха ни здраво заплатите а всичко останало поскъпна вместо да поевтинее. Това предразположи хората без себеконтрол за пари да стачкуват и съвсем да разрушат икономиката. Заради тези стачки хиляди хора останаха без работа и в България и в Гърция...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От последните дни в България оставам с лошото предчуствие за катастрофа по зрелищна и от тази в Гърция. Дано да греша!

Иначе поздрави за снимките, чудесни са. А дали има или няма българи в Костурско темата е дълга и болезнена, да не я захващаме, че край няма... Типично балкански села са тези в Гърция, както нашите, както тези в Албания и пр. Общото е много повече от различното.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз пък какво чувам. Китайците биха платили всичките дългове на гърците даже обещават големи капиталовложения ако ги пуснат. Ако им дадат пристанища и пуснат китайската стока да влезе....

Искат да ги купят тъй както са....Както тук казват с кожата, кокалите, месото.

;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От последните дни в България оставам с лошото предчуствие за катастрофа по зрелищна и от тази в Гърция. Дано да греша!

Стоедин да чукнем на дърво да не се случва това защото случи ли се няма да има излизане от злото... Много по-лесно е една държава да падне пред кризата отколкото да се изправи...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

едно от най-красивите места на планетата ... едно от малкото места където се чувствам вкъщи ... my sunny Greece ... miss you so much ...

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...