Отиди на
Форум "Наука"

Масово убийство на делфини


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Можем да бъдем, не прекалявайте. Сложете на везните все пак какво човека е оставил на земята, не бързайте заради един щрих да съдите всички. Ако видите как лъв яде газела..... или друг хищник жертва също няма да го харесате.

Хората убиват животни, защото иначе няма какво да се яде.

Работата е, че това тук на снимките е абсолютно ненужно нещо. И то точно делфини..... :lac:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 57
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

Можем да бъдем, не прекалявайте. Сложете на везните все пак какво човека е оставил на земята, не бързайте заради един щрих да съдите всички. Ако видите как лъв яде газела..... или друг хищник жертва също няма да го харесате.

Хората убиват животни, защото иначе няма какво да се яде.

Работата е, че това тук на снимките е абсолютно ненужно нещо. И то точно делфини..... :lac:

Разбира се, че не пренебрегвам постиженията на човешката цивилизация.

Но...лъвът убива газелата, защото трябва да яде, за да оцелее. Същата логика, по която ние оправдаваме коленето на прасета.

Но пък да ти кажа, не съм чувала животните да прибягват към физически мъчения, немотивирано насилие, геноцид, некрофилия и т.н. Тези ти ми неща ми се виждат характерни само за хората. Природата е перфектно конструирана йерархия - човечеството не е.

И въпреки културния, политически, социален и технологичен прогрес, който сме постигнали и всичко това, което сме "оставили на земята" - и като материя и като знания, ще си изчезне с нас. Демек - всичките ни постижения са постижения за нас и ние сме тези, които се облажваме от собствените си постижения. :bigwink: В което няма нищо лошо и нищо грешно, разбира се. Но нека не забравяме, че в края на крайщата и ние сме биологичен вид и също, може би един ден ще сме застрашени от изчезване :sneaky2:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Разбира се, че не пренебрегвам постиженията на човешката цивилизация.

Но...лъвът убива газелата, защото трябва да яде, за да оцелее. Същата логика, по която ние оправдаваме коленето на прасета.

Но пък да ти кажа, не съм чувала животните да прибягват към физически мъчения, немотивирано насилие, геноцид, некрофилия и т.н. Тези ти ми неща ми се виждат характерни само за хората. Природата е перфектно конструирана йерархия - човечеството не е.

И въпреки културния, политически, социален и технологичен прогрес, който сме постигнали и всичко това, което сме "оставили на земята" - и като материя и като знания, ще си изчезне с нас. Демек - всичките ни постижения са постижения за нас и ние сме тези, които се облажваме от собствените си постижения. :bigwink: В което няма нищо лошо и нищо грешно, разбира се. Но нека не забравяме, че в края на крайщата и ние сме биологичен вид и също, може би един ден ще сме застрашени от изчезване :sneaky2:

Присъщи са на хората, защото хората имат сложна психология и психика и съответно и тъмната страна е по-сложна. Но тя винаги е в малцинство, не го забравяй. Особено патологиите - те са много, много малко чисто статистически. ;)

Има и животни с тъмни наклонности, но те са си животни и при тях нещата са прости.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти!

Ескимосите например имат разрешение за лов на китове с традиционални методи и оръжия, защото това при тях е нужно за поддържане на обичаите, част е на културата им.

Но това клане или китолова за "научни цели" в япония?

Можем да се възмущавамве ама.....Това е същност на човеците. Склонност към уникалните неща.

На мен и кафето варено от зърна измити от изпражненията на някакаво животно ми е също отвратително както тези картинки.

Но.

Докато има хора които плащат за да си хапват месо от делфин, кит, розмар, да яде жив маймунски мозък или отровната риба или жаби или, плавникът на акула......и кой знае още какви други щуротии.

Дотогава ще има и такива които ще обслужат тези интереси.

Даже съм виждал снимки, че някъде жълтите ядат, консервират човешки мозък и ядат варени неродени човешки зародиши. Та дали е изтина......

:unsure: :unsure: :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хм, консумацията диктува не пазарната икономика, а всяка икономика. Останалото е въпрос на граници.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...