Отиди на
Форум "Наука"

Масово убийство на делфини


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Ето какво вършат цивилизованите датчани от Фарьорските острови.

post-331-1229639321_thumb.jpg

post-331-1229639324_thumb.jpg

post-331-1229639327_thumb.jpg

post-331-1229639330_thumb.jpg

post-331-1229639333_thumb.jpg

post-331-1229639335_thumb.jpg

post-331-1229639338_thumb.jpg

post-331-1229639341_thumb.jpg

post-331-1229639344_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 57
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Глобален Модератор

Това е баси престъплението! Има нещо библейско в тия снимки и то никак не е добро.... Това място там бял ден няма да види.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Няма да види я - току що ги проклех до последния един убиец! Проклех ги да се удавят те в собствената си кръв!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ама тези хора защо убиват делфините? Какво е оправданието за това масово убийство, за този геноцид?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ама тези хора защо убиват делфините? Какво е оправданието за това масово убийство, за този геноцид?

Наистина, на какво основание? Изобщо дали ли са обяснение? Моля, дай първоизточника, искам да го пусна и на други места.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Първоизточника не го знам, а и няма смисъл от него. Снимките са от 1988 г. икономиката на тези острови се издържа изцяло от риболов, но от време на време си позволяват и такива кланета. Между 1970 и 1979 г. средно годишно са убивани около 960 кита. През 1981 г. броят им е 2 973 и ежегодно нараства. Само за този ден, когато са правени тези снимки са убити 544 делфина от вида Globicephala melas.

post-331-1229810122_thumb.jpg

post-331-1229810131_thumb.jpg

post-331-1229810140_thumb.jpg

post-331-1229810149_thumb.jpg

post-331-1229810160_thumb.jpg

post-331-1229810191_thumb.jpg

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тия ли бяха тъпаците дето измислиха спорт с убиване на тюленчета с бухалки? Къде блеят грийнпийсовете толкова време, никой ли не е съдил Дания досега заради тоя варваризъм???

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Какъв е всъщност механизмът за започване на процедура? Необходимо ли е да си еко организация, за да внесеш иск? В смисъл, обикновено физическо лице не може ли да се опита? Ето например тези снимки - като ги гледам и побеснявам, не мога ли аз да осъдя Дания за нанесени щети - децата ми сънуват кошмари и плачат за делфинчетата е само един от мотивите, които частно лице може да има, в глобален мащаб това си е геноцид над вида. Изобщо каква е процедурата и кой съд гледа подобни дела? Ако някой знае, нека пише, редно е хората да са осведомени. Не бива да забравяме, че и тук също имаме проблеми - например проектът за вятърни електроцентрали в Шабла, който ще наруши миграцията на много видове птици. Да, ОК, има съответните организации, които уж правят нещо по въпроса, но не е ли редно и ние да им ударим едно рамо?

Нека доразвием темата, като потърсим информация как е уреден правно проблемът в международен план. Защото и аз като Warlord се чудя как така още никой не е осъдил Дания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Тия ли бяха тъпаците дето измислиха спорт с убиване на тюленчета с бухалки? Къде блеят грийнпийсовете толкова време, никой ли не е съдил Дания досега заради тоя варваризъм???

Ако законите на Дания не допускат това ужасно събитие като варваризъм не могат да ги осъдят..пък е не е политически изгодно ...А природозащитниците са съдили всички китоловни държави без никакви резултати, защото няма международен съд, който да посмее да се намеси в политиката и законите на една държава като Япония или Дания и да я накара да ги промени насила...Щото ще стане големо напрежение и проблемации...

Тия с бухалките бяха Канадците...дето деряха тюленчетата живи за да е прясна кожичката и да не губят време и оставяха телцата им да умират в агония...

Дания и Япония не щат да се включат в конвенцията за опазване на Китовете...има и други държави, които практикуват все още легално китолов. В рамките на тяхната територия този лов е законен... Нали гледахме още по-ужасяващи кадри и за Япония... Просто природозащитниците не могат да направят нищо ако става дума за законите на една суверенна държава..освен да станат терористи...примерно и да изколят китоловците. Това няма да помогне на каузата на природозащитата естествено и няма да спре законния китолов в тези държави. Това е политика...и в този случай природозащитниците са с вързани ръце. Практически те не са всевластни..не могат да отидат и да спрат този китолов (щото трябва да вземат танкове и калашници) - все едно да отидат при рибари и да им скъсат мрежите с които се препитават законно - за това и Дания и Япония продължават да зверстват без да им пука за общественото мнение и много продукти от китова мас се продават НАВСЯКЪДЕ. Разни мацки си купуват разни кремчета и помади....и какви ли не щуротии и стимулират тази индустрия. Единствения начин е яка реклама да се спре потреблението на тези продукти или държавите да забранят техния внос...Всъщност у нас май е забранен ако не се лъжа вноса на продукти от китове...или май беше за кожи на тюленчета..нещо беше забранено..

Като онова нещо дето се продава по аптеките и уж е тигрова мас! (което малко ме съмнява) но ВСЕ ПАК ХОРАТА ГО КУПУВАТ щом се продава...а заради него загиват тигри вероятно и то незаконно загиват бидейки световно защитен вид.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Какъв е всъщност механизмът за започване на процедура? Необходимо ли е да си еко организация, за да внесеш иск? В смисъл, обикновено физическо лице не може ли да се опита? Ето например тези снимки - като ги гледам и побеснявам, не мога ли аз да осъдя Дания за нанесени щети - децата ми сънуват кошмари и плачат за делфинчетата е само един от мотивите, които частно лице може да има, в глобален мащаб това си е геноцид над вида. Изобщо каква е процедурата и кой съд гледа подобни дела? Ако някой знае, нека пише, редно е хората да са осведомени. Не бива да забравяме, че и тук също имаме проблеми - например проектът за вятърни електроцентрали в Шабла, който ще наруши миграцията на много видове птици. Да, ОК, има съответните организации, които уж правят нещо по въпроса, но не е ли редно и ние да им ударим едно рамо?

Нека доразвием темата, като потърсим информация как е уреден правно проблемът в международен план. Защото и аз като Warlord се чудя как така още никой не е осъдил Дания.

Ще ти кажат, че трябва да съдиш онзи, който е разпространил снимките а не законния им китолов и че отговорността ти на родител е била пренебрегната като си показала такива неща на децата си. Толкова лесно не се съди държава имам пред вид...особено пък заради природозащитна кауза, защото такива държави така си опичат закона, че да не могат да ги бутнат природозащитниците законно и по съдебен ред.

Нищо правят се жалби, петиции, подписки, шествия :) Въпросът е, че щом датчаните вътрешно си го одобряват отвън никой не може да стори НИЩО! Колкото и да протестираме аз и ти..и колкото и да ни боли. По голяма е вероятността някоя от нас двете да се емне и да осъществи контакт с китовете и да ги убеди да не минават покрай Япония и Гренландия, отколкото да успеем да осъдим Дания или Япония за това... Повечето държави са подписали споразумение за забрана на китолова. Те са отговорни една пред друга и ако се случи бракониерство отговарят пред споразумението и пред собствените си закони...но онези, които са отказали да участват в споразумението са като извън границата му, не ги засяга законът на другите... Да ги осъдиш за тормоз или геноцид на вида... Те ще дойдат и ще ти кажат ми осъди собствената си държава за това, че убива огромно количество вълци всяка година по време на лов... - законен такъв. Т.е. много пъти държавите отказали се да подпишат това споразумение са били обект на "преследване" от природозащитниците, но повтарям никой съд не може да ги насили да променят своя закон за лова без да се предизвика някаква политическа нестабилност. Водят се преговори..всяка година споразумението се потвърждава на срещи по повода и обсъждания. Никакви резултати. Единствените, които могат да спасят китовете са самите японци и самите датчани - ако натиснат собственото си правителство да спре това. Но те видиш ли не го правят щото от това правят много пари...

Истината е, че локално имаме сериозни проблеми, които можем да решим като граждани на своята държава...свързани отново с масов геноцид на диви животни. Например да успеем да защитим вълците, мечтите...защото вълците се преследват като "вредни" само защото някои от стопаните на стада не са си застраховали животните срещу кражба а само срещу бедствие а вълкът е бедствие. Много нападения на цигани и крадци върху стадата са обявени като "нападение на вълци" и тръгват хайки и унищожават популацията...на места тя е заастрашена, но за това не се говори защото не е политически изгодно. Глутници преди наброяващи 20 вълка сега са намалени до 3-4.. Единственото, което все още запазва вълкът по нашите земи е неговата природна интелигентност и умения да бяга от хората надалече..но за това пък хайките си имат неговия събрат - кучето, което го следва в услуга на човека.... Има и други масови убийства на животни у нас...като дойде ловния сезон и става страшно..ловът е спорт в този смисъл..но у нас на места е масово изтребление за удоволствие. Тия години в едно ловно стопанство бяха обявили една мечка (защитен вид) за стръвница (защото обръщала кошери - откога налитащите на мед мечки са стръвници) за да може някой богат бизнесмен да я отстреля...

Ако не можем да направим нещо за делфините поради това, че не сме нито датчани,нито японци, нито политици...то можем да регулираме убиването на животни в рамките на нашата страна. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако тези кадри са от 80-тте години, навярно е изтекла давността и искове не може да има. Ще останат само пример как варварството е неизкоренимо, ако няма ред.

А иначе еколозите ги няма, защото няма далавера. Те действат само когато имат поръчка и плащане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Няма да види я - току що ги проклех до последния един убиец! Проклех ги да се удавят те в собствената си кръв!

Браво, обичам такива милозливи хора като теб! Само тях ли прокле или и родата до 9 коляно?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Естествено, че само тях, родата им - само ако ръцете й са оцапани с кръв на делфин или кит или друго диво животно! Никой няма право да отнема така живот на интелигентно същество без да е с цел да го изяде пряко! Аз никак не съм милозлива...де що е ловец-спортист или за пари, който не ловува, за да изяде плячката за да оцелее (както някои примитивни племена) по земята съм го проклела... Китоловът е безсмислен! Този геноцид е с цел печалба от страданието на хиляди същества...това са хора, към които не бих изпитала никакво състрадание. Онзи, който е способен да убие китоподобно без да му трепне сърцето е способен да убие и всяко друго същество - както и ЧОВЕК!

Единствените, които не попадат в масовата ми клетва са колячите на домашни животни за месо, както и собствениците им. Тяхната работа е тежка и я уважавам - коляча на село, дето е спец по колене на прасета винаги казваше понеже децата много му ходехме по петите (бяхме решили да му гепим екипировката, ма не успяхме) "никога не забравяйте, че преди да е дошло на масата ви месото е носело душата на някое животно" - това ми се е запечатало в съзнанието...от един "прост селянин" мъдростта. Колко животни загиват и без това в месодобивната индустрия...сега е Коледа...Невероятно много животни сме изпратили " в рая", за да имаме пълноценен празник... Кому е нужно обитателите, властелините на морето да погиват давейки се в кръвта си, когато магазините ни са пълни с МЕСО!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, защо решихте, че това е откачено парти и хората се забавляват? Делфините се ядът и не ми говорете за печалби, че е смешно. Богат рибар не съм видял, а трудът им е тежък и достоен. Не оправдавам безпричинното убиване на живи същества за спорта или за удоволствие, но в случея не съм убеден, че става дума за това. И още нещо- с какво се хранят делфините? От какво се препитават рибарите? Увеличаването на популацията на делфини води ли до някакви промени във вреда на рибарите? Не ме разбирайте погрешно! Мразя безогледното опостушаване на Земята от алчни и безскруполни типове, но не бива да съдим някого без да сме наясно с всички факти.

Весели празници!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това тук си е точно масово убийство. А фактите са такива, че си има конвенции, спогодби, договори, които осъждат, забраняват лова на делфини и китове. Рибарите нека си ловят риба, не бозайници. През този ден са убити толкова животни, че половината месо се е развалило поради невъзможност да бъде обработено.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Това тук си е точно масово убийство. А фактите са такива, че си има конвенции, спогодби, договори, които осъждат, забраняват лова на делфини и китове. Рибарите нека си ловят риба, не бозайници. През този ден са убити толкова животни, че половината месо се е развалило поради невъзможност да бъде обработено.

Мразя да говоря наизуст, но лова на китове и делфини май не е забранен напълно и има някъкви изключения. Освен това пак да уточним от кога са тези снимки и какво е законодателството към този момент? Дали изобщо Дания е ратифицирала някъкво международно споразумение и т.н. От къде имаш инфо, че се е развалило месото. Това предположение ли е или безспорен факт?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Е, защо решихте, че това е откачено парти и хората се забавляват? Делфините се ядът и не ми говорете за печалби, че е смешно. Богат рибар не съм видял, а трудът им е тежък и достоен. Не оправдавам безпричинното убиване на живи същества за спорта или за удоволствие, но в случея не съм убеден, че става дума за това. И още нещо- с какво се хранят делфините? От какво се препитават рибарите? Увеличаването на популацията на делфини води ли до някакви промени във вреда на рибарите? Не ме разбирайте погрешно! Мразя безогледното опостушаване на Земята от алчни и безскруполни типове, но не бива да съдим някого без да сме наясно с всички факти.

Весели празници!

Много неверни разсъждения. Китовата мас струва ужасно много пари - да речем че ти не можеш да си я позволиш, както и МЕСОТО, защото то е извън закона и се води деликатес наравно с ТРЮФЕЛА - само че знаеш ли къв зор е да се сдобиеш с 10 кила трюфели - а я виж колко лесно се сдобиват те! Пазарът на тези продукти е незаконен също като пазарът с наркотици в ЕС но го има тоя пазар, щото има избратени богаташи, които плащат. Китоловците не са рибари - никак не ме разбирай погрешно, но за да успееш да притиснеш така стадо делфини трябват доста средства и умения, защото те са интелигентни същества. И тези "рибари" ти наистина не си ги виждал щото не знаеш, че живеят само от китолов а китоловът е един, два пъти в годината щото тия животни МИГРИРАТ - това не са рибари а ЛОВЦИ - как може да сравняваш делфините, които например успешно помагат на деца с церебрална парализа да си възстановят двигателните умения частично само като общуват с тях с РИБА! Проклети да са, защото в тяхното море е пълно с риба, която да им е поминък! Но на тях им трябва бърза печалба! Да не мислиш, че у дома ядат делфински стек? Не всичко отива разфасовано за продан и то в държави, които са забранили китолова... ЕЕй сега на връх Коледа пак ги проклинам! Именно защото тези ДАТЧАНИ не са умрели от глад, а някои от тях са там ЗА ДА СЕ ИЗЦАПАТ с кръв, като много ловци по тая земя! Аз мечтая да видя див делфин откакто съм се осъзнала на този свят...заради такива изроди може и да не доживея да видя...може да изчезнат! За това ги проклинам, защото убиват същества, които ако си попаднал в морето никога НЯМА ДА ТЕ УБИЯТ - да си чувал за нападение от КОСАТКА над човек?? Няма такова! А косатката е на върха на хранителната верига в морето, най-мощния хищник - врагът на голямата бяла акула едва ли не! Може да обърне рибарска лодка и да изяде всички в НЕЯ но тя никога не го прави, може да изяде корабокрушенците, които се натъкват на нея както яде тюлени и моржове и други делфини - НО ТЯ НЕ ГО ПРАВИ... Ние обаче не схващайки интелигентността на тези същества, бидейки по-тъпи и кръвожадни от тях можем да простим на собствения си ВИД такова убийство????? НИКОГА

Ето какво прави един пинго и как се доказва, че косатката е доброномерена към хората (щото лодчицата е мъничка и косатката може да я обърне с едно движение, както обръща и троши цели айсберги)Забелязваш ли колко не знаем за косатките, самият постнал клипа им вика "акули-убийци", а те са китове!

http://svejo.net/home/link_summary/109450-...li-ubiici-Video

Значи цяло стадо косатки може да прости на беззащитните човеци прибрали плячката им а ние не можем да не убиваме събратята им! Ако зад пингвина (то там не се срещат бели акули де) имаше бяла акула тия на гумената лодчица щяха да се изподавят! Ето за такива същества става дума! За същества с интелект и душа! Защото никой няма да ги вкара тия в затвора за това деяние,аз ги проклинам и ще ги проклинам до края на живота си!

П.П. Месото изобщо не се обработва цялото - взима се маста и филетата и всичко друго се оставя да ГНИЕ на плажа...даваха филм по дискавъри точно за това. Че дори не взимат цялото месо. За това и правят геноцид, защото им трябва само мас и филета - инак с един 100 килограмов делфин (може и повече да е) ще се хранят цял година ако бяха ексимоси. Да не говорим каква ФИРА има при китолова на по-големи китове, тежащи тонове! Там тонове месо гният. Това е всеобщо известен факт! Също като канадците с тюленчетата - дето ги дерат живи и го оставят до майка му одрано и полуживо да страдат в агония и ДВЕТЕ... ИМа много изроди по земята, но онези, които посягат така на живота са от най-лошите, защото са лишени от всякаква човечност!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Teзи страни са издействали определена бройка животни, които да бъдат улавяни за научни изследвания и под това прикритие убиват китове и делфини. Не съм запознат с датското законодателство... общо взето не ме и интересува. Тук разглеждаме моралната страна на въпроса.

http://www.inkokomo.com/dolphin/faroes.html

post-331-1230132909_thumb.jpg

2006-08-26 Hvalba, Faroe Islands ивичести делфини - Lagenorhynchus acutus

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
А иначе еколозите ги няма, защото няма далавера. Те действат само когато имат поръчка и плащане.

Ами действайте тогава вие, коите вопиете. На кого разчитате? Вероятно на съвестта на хората или не, по-скоро вярвате, че вашите текстове на форума ще се четат от китоловци, на които благородно ще повлияете?! Те (китоловците) не четат и няма да ви се хванат на сантименталностите. И те живеят в света, в свят, който не е ваш, за да го съдите, а е Божи свят.

P.S. Не съм еколог и не съм китоловец. Упражнявам познавателен реализъм.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Друже, познавателния ти реализъм може един ден да доведе до изчезване на много видове живи същества от лицето на земята. Всеки прави каквото е по силите му. Дори и осъждането на такива актове е нещо и възмущението е нещо, защото аз, а и други ще възпитат децата си в този дух- да не унищожават този "Божи свят", да го пазят, а познавателния ти реализъм е едно бягство от каквато и да е отговорност към всичко което се случва. Защото ако има някакви резултати, като спасени видове животни и растения, въвеждане на квоти за вреди газове и т.н. е точно под натиска на хора, които не са просто наблюдатели. За тези неща трябва да се пише, да се осъждат, защото в 21 век те са недопустими за едно общество наричащо себеси цивилизовано!

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Моят реализъм до нищо няма да доведе, защото не се бъркам в неща, които не зависят от мен. Не се вълнувам, а вие се вълнувате и това е единствената разлика между нас. Не одобрявам убийствата, разбира се, но не си правя илюзии, че мога да променя света и поради това не живея в илюзии. Това наричам реализъм - познавателен.

Спасени животни има, но те са спасени от своите спасители. Вие колко животни или животински видове спасихте?

Има си хора за всичко и вие със сигурност си имате своята сфера на действие, но извинете, китовете не са...Предполагам живеете в България, където такива няма и е някак си нереалистично да се застъпваме за нещо, което дори не сме виждали на живо. Това ми беше идеята. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Простими за мнението, но точно това за мен е грешното мислене. Ако всички си казваме, че от нас нищо не зависи, това наистина ще е така. Няма никакво значение, че тези делфини са на другия край на света ( то и по българското черноморие имаме делфини). Разбира се, че се вълнувам от този аморален и нехуманен акт, аз се смятам, че съм част от този свят, смятам, че мога да дам една малка капчица, за да се промени. Без тази вяра всеки е обречен да живее само в своята си черупка. И още нещо аз или който и да е друг по отделно нищо не можем да постигнем, но когато има много хора мислещи еднакво много работи могат да се постигнат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

От нас, няма спор, зависи всичко. Ние всички имаме свободна воля да вършим каквото смятаме за възможно. Но от нас не зависят следствията от нашите действия. Светът ще бъде спасен или унищожен независимо от нечие действие и бездействие.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
От нас, няма спор, зависи всичко. Ние всички имаме свободна воля да вършим каквото смятаме за възможно. Но от нас не зависят следствията от нашите действия. Светът ще бъде спасен или унищожен независимо от нечие действие и бездействие.

Нещо не разбрах??? Какво трябва да означава"светът ще бъде спасен или унищожен независимо от нечие бездействие" - това изказване изобщо не прилича на РЕАЛИЗЪМ :) Звучи безспорно удобно на някой, който няма лична морална позиция...и ВОЛЯ да следва такава.

Защото светът е прекалено разнообразен, за да се поддава на "спасение" и "унищожение" - такива прости човешки понятия.

Но когато става дума ЗА УНИЩОЖЕНИЕТО СЪЩЕСТВАТА, което зависи от хората в света (на хората) не знам защо е тази морална немощ, която вече двама души проявяват в тази тема. Първо моралното възмущение за избиването на делфините се отнася за избиването на всички диви животни, което избиване няма никаква РАЦИОНАЛНА, нито РЕАЛИСТИЧНА причина - икономическият фактор не е достатъчна причина, защото не става ВЪПРОС за умиране от глад ако не се колне някой кит или някой тигър....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Нещо не разбрах??? Какво трябва да означава"светът ще бъде спасен или унищожен независимо от нечие бездействие"

Аз съм част от света, а не негов господар, за да си въобразявам, че мога да заповядвам, формирам и променям. Ако ми се случи да видя някой, който се готви да убие кит или друго животно, ще го спра. Но няма да утвърждавам загрижености за едно или друго по принцип, защото така подценявам и унижавам разумните способности на другите човешки същества.

Бидейки част не мога да обхвана цялото и не мога да знам следствията от своите действия, защото те се разкриват постепенно пред мен. На всеки му се е случвало да подхожда към нещо с добри намерения, но да се е оказвало, че резултатите са съвсем други.

Светът е по-стар от мен и очевидно разумен. Предпочитам да разбирам защо и как функционира, а не непременно да му се набърквам, защото така мога само да сгреша. Морал е човешка категория, която изразява субективни човешки оценки, каквито в природата не съществуват.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...