Отиди на
Форум "Наука"

История за змията


Recommended Posts

  • Потребител

Лъвицата най ме удовлетвори! Обяснението и ме заинтересува! Но преминаването от един цвят към друг беше плавно, а естествения и цвят със шарките се възсанови от оранжево-червеното по-бавно от прехода между зелено и оранжево-червено!

Защо не премажем една пепелянка с тежест и камера снимаща явлението? Познавам един змиярин. Миже да е наистина нещо изключително интересно от научна гледна точка!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 50
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребители
Лъвицата най ме удовлетвори! Обяснението и ме заинтересува! Но преминаването от един цвят към друг беше плавно, а естествения и цвят със шарките се възсанови от оранжево-червеното по-бавно от прехода между зелено и оранжево-червено!

Защо не премажем една пепелянка с тежест и камера снимаща явлението? Познавам един змиярин. Миже да е наистина нещо изключително интересно от научна гледна точка!

Не може да премазваш защитен вид, за да провериш дали е било оптична илюзия или нещо друго :):sneaky2: - никой няма да се зарадва на снимките ти. Ще те обадя на Богинята Майка, чието свещено животно е именно пепелянката!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Преди 20 години урагана "Андрю", който премина над Флорида разруши ферма за отглеждане на екзотични змии. Фермата специализирала в развъждане на бирмански питони, които после били продавани като домашни животни. В момента на бурята във фермата имало повече от 800 питона! Те плъзнали из резервата "Евърглейз". Днес броят им се изчислява на стотина хиляди. Напаст! Нямат естествени врагове! Ядат всичко, до което се докопат! Застрашават цялата екосистема на "Евърглейз". Избиват ги по всякакъв начин - пушки, мрежи, мачети, но нищо не помага. Шосето, минаващо през резервата е осеяно с премазани питони. А вие тук за една пепелянка!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ние тук и за една мравка...

Мислех си първо и аз за оптични явления разни, но нещо не ми се струвават люспите на пепелянката подходящи за такива неща- хващал съм пепелянки ( и не съм им размазвал главите) и ми се струва, че няма как да отразят светлината в такива цветове.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Ние тук и за една мравка...

Мислех си първо и аз за оптични явления разни, но нещо не ми се струвават люспите на пепелянката подходящи за такива неща- хващал съм пепелянки ( и не съм им размазвал главите) и ми се струва, че няма как да отразят светлината в такива цветове.

Кожата на змията съдържа люспеста покривка, която предпазва змията от загуба на вода и нараняване. Покривката на гърба на змията е по-тънка от тази на коремчето. От друга страна отделните люспи на гърба са повече на брой от тези на коремчето. Те понякога са лъскави или имат малки рогчета - прекрасни условия за оптични илюзии. Обратно - люспите на коремчето, които са разпространени и по опашката, са дебели и големи. Имат различно повърхностно напрежение, различна структура. Сигурно знаете как седефът си сменя ЦВЕТА под различен ъгъл, както и много други камъни, които наричаме скъпоценни.

На това змиеподобно по гърба и се вижда седефения ефект - който би се превърнал в оптична илюзия ако змията се замята с откъсната глава и особено ако повърхностното и напрежение се промени - заради кръвозагуба, изстиване, загряване - резки промени в температурата имам пред видchameleonsnake.jpg

Ето сега една пепелянка

(не съм убедена, че нашите убийци изобщо са сигурни, че са утрепали пепелянка, защото ЕМгето доказа че не различава млад от възрастен гларус)

vipera_ammodytes_8140.jpg

Ето тука доказателство, че пепелянката не само не напада но и спокойно се оттегля!!! Т.е. убита е напразно:

http://www.youtube.com/watch?v=4GqgX3UH0xY

В последна сметка тримата убийци толкова са се наакали от шубе, че може направо наистина да са имали групова халюцинация или споделена оптична илюзия. Знаем също, че отдолу опашката на пепелянката варира и понякога е оранжева, зелена или дори яркочервена - при гърченето кой знае какво са видели трима изплашени чичковци, които си въобразяват че правят геройство.

Това е предупреждение от Богинята Майка Земя :bigwink: - "не убивайте децата ми или ще ви пусна свитки посред бял ден" ахаххаха (шегичка)

П.П. Емгето, искам да ти отправя сериозна забележка. Тя е наистина добронамерена, защото има за цел да те предпази от кофти неща. Като например хората, потребителите във форума да те помислят за садист! Абсолютно всичките ти идеи във форумите, посветени на животинския свят ти апелираш или защитаваш или споделяш, че си извършил убийство или пък даже предлагаш да се извърши убийство на диво животно!!! Всеки нормален човек ще си помисли, че си просто садист! За това осъзнай се, бе човек! Ти в кой век живееш?

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нито съм се страхувал някога от нещо, нито пък ме е страх! Защо гадаете, като не познавате човека? Бизона пък да не говорим - по-късно му викаха му Бъд Спенсър.

Цвета на змията от червено към нормално премина плавно, подобно изстиването на зачервен реотан! Не беше от показаните змии. Беше със същите шарки, като втората, но не бяла, а кафеникава и с рогче на носа.

За съдизма ме излъга! Те, форумниците вегетарианци ли са?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Нито съм се страхувал някога от нещо, нито пък ме е страх! Защо гадаете, като не познавате човека? Бизона пък да не говорим - по-късно му викаха му Бъд Спенсър.

Цвета на змията от червено към нормално премина плавно, подобно изстиването на зачервен реотан! Не беше от показаните змии. Беше със същите шарки, като втората, но не бяла, а кафеникава и с рогче на носа.

За съдизма ме излъга! Те, форумниците вегетарианци ли са?

Казах - убийства на диви животни! Ти какво? Дори един касапин, който всеки ден убива животни за месо няма да сподели във форум толкова много желания за смърт - да оправдае смъртта на делфините, да апелира за изтребването на гларусите, да даде идея да мачкаме главата на пепелянка!!! Оказва се, че си трепал повече диви животни от един средностатистически ловец - змии, гугутки... какво още? Хубаво - позорът си е за твоя сметка! Но да звучи като извършено геройство и пример за мaлолетната ни аудитория! Е това е още по-голям позор!

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пиша много рядко и обикновенно не се връзвам на глупости обаче тоя път не се стърпях.Приятелю eMGeto незнам дали можеш да се ,,прочетеш ,, отстрани но с това че никога не те е било страх направо изглеждаш като приказен герой,дали обаче има такива незнам.Мисля че доста хора съвсем толерантно се опитаха да ти обяснят че това което предполагаемо си видял и реално възможното са две различни неща.Иначе да ти кажа аз пък имах един приятел на него му викахме Конан щот беше точно копие на бат Арни ама никога не е трепал змии и незнам дали смяната на цвета зависи и от телосложението на замерящия с камъни.Та основната идея е че питането ти е доста жалко щото ако се замислиш сега тумба твои последователи ще трепят змии да видят дали си сменят цвета,но четейки множеството теми в които предлагаш а в някои даже стягаш чети за изтребление с цел да ,,оправиш,,природното равновесие ми говори че имаш собствен поглед върху нещата и всеки спор е безмислен.А и това за питоните беше добър опит обаче дали си сигурен че ги трепят кой както свари,щото аз пък ти казвам че това не е вярно,дали си го видял лично,или някой ти е казал.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Цитат: Това продължи може би 5-6 секунди, след което цвета се промени в оранжево-червено! Никога не съм виждал такъв пламтящ оранжево-червен цвят!

Откъде сте били сигурни, че е било пепелянка? Едва ли от два метра сте видели рогчето, а като сте размазали главата на животното, съвсем нищо не сте могли да установите.

Вместо да мерите после, това два метра, онова - три, нам кое - десет сантиметра, е трябвало да огледате по-добре тялото на животното. Може би е имало дегенерирали елементи на крила, защото най-вероятно сте убили дракон или змей - по нашите места дракони няма.

Точно змеят като го убият става огненочервен. Като сте му смазали главата, огънят вътре в него е нямало накъде да излезе и тялото се е нагорещило до червено. Точно така е изглеждал змея, когато го убива свети Георги.Тогава фотоапарати не е имало, но са запазени рисунки, като тая, която показвам.

post-2642-1249739759_thumb.jpg

Не са прави тези, които се възмущават от това, което сте сторили. Вие не сте убили змия, а змей и сте спасили сума ти тинейджърки, които е можело да минат от там след това. Със светигеоргиевските работи у нас се занимава министърът на отбраната и е редно за заслуги да ви повиши в чин. Е, Даскала, Бог да го прости - посмъртно.

Вий може и да не сте ходили в казармата, ама той и министърът не е ходил. А Лили Иванова как стана офицер? Полага ви се, както казваше едно време старшината в казармата.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

От доста време следя темата за пребитата змия със странните аномалии.

Чудя се дали изобщо сте се замислили върху случилото се?

Първо - има една приказка, че на страха очите са големи! Това може да е отговора на някои от цитираните "аномалии".

Ако не е било пепелянка, а усойница, или дори някаква друга змия. Ако не се лъжа, беше споменато, за скалист терен (?); има и друго - вървейки, вие тримата, сте вдигали толкова сеизмичен шум, че всяка змия би се чувствала, като човек сред стадо разбясняли се слонове! Би трябвало да сте я изненадали, а такъв случай би последвала атака, за която не прочетох нищо! Както и да е!

Сега за смяната на цветовете: сигурнили сте, че не е "плод" на общата ви психоза, породена от неочакваната среща, адреналина и емоциите?

или вие сте "големи мъже" и на вас не може да ви се случи?

Помислете върху тези неща, защото се надрънкаха невероятни глупости в темата!!!

Бъдете реалисти и не се изказвайте не подготвени!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз зная, че сте учени, но не дотолкова! Лирсва ви практика! Оттам нататък няма какво да говорим! Отидохте много далеч. А може би си изваждате заключения, съдейки от вас самите. Хората обаче, могат да бъдат много различни!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология
Аз зная, че сте учени, но не дотолкова! Лирсва ви практика! Оттам нататък няма какво да говорим! Отидохте много далеч. А може би си изваждате заключения, съдейки от вас самите. Хората обаче, могат да бъдат много различни!

Не, аз не се вземам за учен или за знаещият всичко!

Просто всичко си има логично обяснение и "чудеса" не съществуват!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Моето момче (може би си на възрастта на сина ми), защо трябва да е чудо? Защото не сме го виждали? А може би аз щях да кажа същото, ако ми го разправяха! Невероятна история, но е истина! Нито аз, нито "Спенсъра", нито "Даскала" (бог да го прости) бяхме ненормални или страхливи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако са безопасни, даже мога да си играя с тях! Бях на 5-6 години, когато приятел ми даде водна змия от вида сива водна змия (ок. 10 см. дълга). Дотолкова се бях влюбил в нея, че майка ми я изхвърли. Спомням си, че много плаках за нея.

Змиярина ми каза: Ако искаш до обезопасиш отровна змия, хвани я зад главата (изодзад). Сгъни парче плат на няколко ката и дай да го захапе. След като захапе дръпни го рязко и силно назад - двата и отровни зъба биват изкъртени и остават на плата. Тя вече не е опасна! Плата със зъбите изхвърли! Одраскването в тях може да значи смърт!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Учен човек бил тоз змиярин...но не ти препоръчвам да го пробваш.

Хващал съм не малко змии, вкл. и пепелянки и не виждам как ще се случи оптичното явление за което стана дума- просто люспите им не отразяват по този начин светлината. Емгето, защо не разсъдиш логично, защо мислиш, че ако ви се е привидяло хората ще си помислят, че сте луди? Според мен това е единственото логично обяснение. Ако вярваш в чудеса и магии вече е друг въпрос.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Защо трябва да е отражение? Защо да не е нещо, което дори не подозирате! Той е по-учен от всички ви взети заедно, макар че положително не знае латинските имена на всички змии, те не му са и нужни. Той е практик! Той също, нищо не каза за цветовете - не е премазвал глава на пепелянка. За информация ще кажа, че слънцето се беше скрило, но беше светло.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Приятелю незнам на каква възраст си обаче направо ме кефиш.Тоя твой приятел учен змиярин практик ще трябва да е бил пак някой с прякор ,я ,,даскала,,я некой бизон не е лошо да го споменеш щото и ние сме хванали някоя и друга змия та може да излезе че се познаваме бе.Само незнам усещаш ли се че във всяко твое писание нещо трябва да трепеш,бройки да намаляваш,сега като много вещ обясняваш как да вадим зъби ,щот змията е вредно нещо и трябва да мре,а пък и за къде сме без герои на които всяка втора дума е че не ги е страх от нищо.Дали си мислиш че като знаеш такъв таен и професионален приом ,,вадене на отровни зъби,, моменталически се превръщаш в експерт.А иначе за твоя велик змиярин щом ползва такива похвати лично аз смятам че е поредния измислен герой щото би ли ми казал за какъв дявол ще вадиш отровните зъби на змия,обезопасява ги в природата един вид що ли.Следвайки твойта логика бай Гаро дет ги трепе змиите с гегата/и той не знае латинските им имена,ама защо са му/та бай ти Гаро ги трепе да види отровна ли е не е ли ама змия само трепене я ,,управя,, та той също ли е велик практик според теб.Сега спирам защото предполагам че ще извадиш некой познат медиум който най накрая ще обясни феномена.

Сори за спама ама не се сдържах ,честно си признавам

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Май със всички змии като им стане нещо на главата правят така.Аз имам една котка-ловджийка,всеки ден носи по един слепок.Езна привечер се сби с една медянка и накрая и откъсна главата!Тялото и започна да се гърчи и да си променя цвета и така докато умря.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Емгето, що не се опиташ да създадеш първо нещо такова ти, пък после да говориш? Тук за пореден път доказа, че ти не се съобразяваш със мнението на никого - бил той специалист, любител или човек имащ някакъв опит. Това, че ти на няколко пъти спориш и отхвърляш мнението на специалисти ( не само теоретици, както ти се изразяваш), говори най- малкото, че в главата ти няма място за чуждо мнение пък било то и от специалист. Дано не ти се налага да ходиш на лекар, че със сигурност ти ще си по- компетентен от него. Както и да е. От всичко това губиш ти.

Официално те предупреждавам: Внимавай с езика, който използваш ( визирам горното изречение), защото Бг Наука не е нито екипа, който се грижи за сайта, форума и списанието, не са и текстовете, пускани в същите тези формати. Бг Наука са най- вече нейните потребители! Недопостимо е те да бъдат обиждани така!

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Криво си ме разбрал, а може и аз така да се изразявам! Не говоря за БГ Наука (щях да я напиша с главна буква), а за науката за мълниите! Може и там да стигнем до кривата круша. Това имах предвид. С БГ Наука до сега нямам проблеми!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нямах време да отговоря, но сега имам.

Както изглежда с "природозащитниците" аз няма да се разбера! Обичам да говоря с хора, с които може да се говори. Съфорумника, който влезе в спор с Лъвицата за "Безкрайна ли е Вселената" е човек, с когото аз мога да говоря. Той много ясно го каза: "Дали е както го казваш, дали е с някои корекции или пък, изобщо не е вярно - ние не знаем!" Така, вероятно би отговорил и Айнщайн. Може да не е специалист, но аз мога да бъда сериозен с такъв човек!

Аз обаче, не мога да приема сериозно хора, които се опитват да ме изкарат луд, защото не желая да приема, че да заколиш кокошка е нехуманно, но ако я заколиш на музика - ето, това е по-хуманно(!?) Колко от тях бяха заклани без и с музика, че знаят това? Аз съм нормален човек. Аз никога да приема подобни глупости! Само невменяеми могат да твърдят подобни неща!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някакви брюкселски червени доктринери ще ми забранят да ям шкембе чорба - била вредна! Вредни са те! Не се е родил още този, който ще ми забрани да ям шкембе чорба! Те отидоха по-далеч от червените бандюги, от които най-накрая се отървахме! Нови - евробандюги! Ами то, "присмяло се чунчи на кратунчи"! Няма българин, който да съм запитал, има ли промяна за него от присъединяването ни към Европейския съюз, който да каже - да, освен няколко шарлатани, упс контрактори. Тези са даже по-опасни от онези! Абсолютни бандити! Давали пари на България? Че кой вижда вашите пари, освен тези в България, които са като вас - бандюги?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Някакви брюкселски червени доктринери ще ми забранят да ям шкембе чорба - била вредна! Вредни са те! Не се е родил още този, който ще ми забрани да ям шкембе чорба! Те отидоха по-далеч от червените бандюги, от които най-накрая се отървахме! Нови - евробандюги! Ами то, "присмяло се чунчи на кратунчи"! Няма българин, който да съм запитал, има ли промяна за него от присъединяването ни към Европейския съюз, който да каже - да, освен няколко шарлатани, упс контрактори. Тези са даже по-опасни от онези! Абсолютни бандити! Давали пари на България? Че кой вижда вашите пари, освен тези в България, които са като вас - бандюги?

Мислиш ли, че това има нещо общо с темата, че да го оставя тук?

Въпреки това ще ти кажа за щкембе чорбата. Може би си мислиш, че такива забрани са само с цел на нас да ни е гадно? Само че хората влагат и малко мисъл- за прионни болести чувал ли си? Онова дето му викат "луда крава", а при човека Кройцфелд- Якоб нов". Това друже, може да се окаже в един момент много сериозно, може би повече от колкото можем да си представим. Както и да е, аз смятам за едно от най- големите постижения на ветеринарнат медицина това, че поне за сега ограничи до минимум случаите на тези спонгиформни енцефалопатии ( луда крава), защото с такова нещо човечеството не се беше сблъсквало. Та мисълта ми е за щембето- точно тези болести поради това, че започват своето действие ( то не е и инфекция, че да го нарека така) от храносмилателния тракт. При консумация на щкембе, понеже причинителя е страшно устойчив на високи температури...сещаш се.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...