Отиди на
Форум "Наука"

Колеж "ОМЕГА" - гр. Пловдив - какво знаете за него?


creek188

Recommended Posts

  • Потребител

Тази година завърших средно образование и искам да уча в частен колеж. Попаднах на сайта на колеж "Омега" в Пловдив. Специалностите им са хубави, таксите не са високи. Проверих, че имат лиценз от МОН. Имам приятелка, която го завърши и вече работи по специалността си. Казва, че било много хубаво. Знате ли нещо повече за този колеж?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Разгледал си сайта, говорил си с човек, който го е завършил... Какво повече искаш да научиш? Поговори и с някой от преподавателите в него...

Все пак, колежът е нещо средно между училище и университет. Нещо като някогашното полувисше образование.

Ако искаш да получиш висше образование, след като завършиш колежа, ще трябва да се запишеш в университет.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

e да обаче то си е професионална квалификация и за 2 години си излизам с професия, не е нужно са си губя времето 4 години по университетите. полу4авам същото ка4ество като в университета,за6тото преподавателите в "омега" са университетски и е тясно свързано с дадена специалност, не у4и6 изли6ни неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не мисля, че като съм учил в университет, съм си загубил времето.

Но моята специалност е теоретическа, изискава се повече време за усявояването й.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

вероятно не си си губил времето, но си има хора и за университетите и за колежите, някои преценяват 4е нямат време и им трябва систематизирано и легитимно обу4ение.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако това, което искаш да учиш те удовлетворява и ще постигнеш добро ниво и утре ще ти носи доходи, не е нужно да е университет. Въпросът е да си сигурен това ли искаш и читаво ли е заведението. Това го провери много внимателно

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...