Отиди на
Форум "Наука"

Монголите и българите прилики и разлики


Recommended Posts

  • Потребители

Против убежденията ми е.

Тази преданост трябва да бъде възнаградена. Предлагам Глишев да бъде издигнат до говорител или поне пресаташе на Тюрко-алтайският отбор и да дава брифинги и пресконференции, на които да представя пред журналистите гениалните открития на колосите от този отбор (напр. шлемът на Денгизих; "не отивай в града" и др.)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

А, Елемаг, не ме слагай в същия кюп като "отивай-в-града"-истите :laugh:

Не, имам си основания да смятам тюрко-алтайската теория за стабилна и убедителна и съм ги изложил писмено в блога си (между другото трябва да си поредактирам постинга по въпроса там, но ме мързи). Същевременно се шашкам какви щуротии им минават през главите на хората с уж божем същите идеи. У нас сякаш умереността е невъзможна - че автохтонците са луди до един, ми е ясно. Но че "тюркистите" и "иранистите" също си имат неизброими черни овци в стадото, ми е много неприятно. Между другото, в иранската хипотеза има и нелоши неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

У нас сякаш умереността е невъзможна

И ти си го забелязал. :)

П.П. Нямаше да се шегувам с теб ако нямаше чувство за хумор и не носиш на майтап. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Мога само да спомена, че до колкото знам Чингис хан е имал жълти очи. И не съм сигурен, но май и Угедай е имал такива. Угедай е третия му син, а първия Джучи Чингис така и не разбира дали е негов син или на татарин, който отвлича жена му Бьорте. Мога да препоръчам филма Тайните на Чингис хан в замундата. На руски е и със субтитри, но е хубав.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Мога само да спомена, че до колкото знам Чингис хан е имал жълти очи. И не съм сигурен, но май и Угедай е имал такива.

Това къде си го чел?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А как знаем, че Кон Игълдън, който и да е той, не си го е измислил това?

- че автохтонците са луди до един, ми е ясно. Но че "тюркистите" и "иранистите" също си имат неизброими черни овци в стадото, ми е много неприятно.

иранистите - най-малко:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Първо прякора ми е черна овца като стана дума (много говоря). Второ той е историк, писал за Юлий Цезар 4 книги. Трето можеш да го вземеш и на доверие. Четвърто говорим само за очите на Чингис хан. Пето прочети романа и ще останеш доволен.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Хубаво, че говориш много. Но и от петте не разбрах как знаем, че не си го е измисил? Роман е, не е историческа книга, пък дори и за Цезар. Ако не си го е измислил, това трябва да е отразено някъде в извор.

Защото може спокойно да е художествен образ на силата на Азия според авторовото виждане.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...