Отиди на
Форум "Наука"

Два въпроса към по-знаещите:)


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте на всички.От доста време,ми е интерсна темата за двигатели на свободна енергия,и по специално-гравитационни такива.Интересува ме следното:

1.С колко,най-малко оборота е възможно да се върти ротор на генератор за

електрически ток 50-60Hz,5-10Kw.

1 000-1 500 об/мин...?

2.По какъв начин е възможно едно тяло(метал,с маса-50кг),да измине

вертикално път-500м.(1 000м.) и с приблизително какъв разход на

електроенергия(в Kw-ти)

условие:за най-кратко време-секунди

- с помоща на електромагнити?

- с въздушен компресор?

- магнитна левитация?

- друго?

Благодаря на отзовалите се!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На 1 въпрос

Асинхронните двигатели се проектират с лагери до 10 000 оборота в минута

Ако е колекторен доста по-малко за такава мощтност

2. въпрос

най-кратък метод с оръдие(биват няколко вида) засега

Мощтноста(Киловатите) зависят от това за колко време все пак искаш да отиде до тази височина.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

бас държа че под киловати питащия има предвид киловат часове :)

човеко, защо ти е отговор от догматици, не вярващи в свободната енергия, той ще е получен по догматичните еврейски методи и няма да е верен разбира се :)

истинския отговор, неопетнен от догматизъм и еврейщина е 0 киловата разбира се :)

а догматичния отговор е 245 килоджаула на физичен език, или 0.068 киловатчаса на инжинерен, или 0.068 киловата на езика на свободомислещите люде, разчупили оковите на официалната физика ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравейте на всички.От доста време,ми е интерсна темата за двигатели на свободна енергия,и по специално-гравитационни такива.Интересува ме следното:

Благодаря на отзовалите се!

Искаш да впрегнеш гравитацията ? :) Не е лоша идея.

Лошото е че посока на тази силата е еднопосочна и за сега не е измислен начин да се смени посоката или поне да се елеменира тази сила (т.е. да се екранира - което е според мен е невъзможно)

И разбира се остава само един начин : посредством движението.Затова питаш за скороста на ротора предплагам.

Само че трябва да намериш и определен начин на движение на дадено тяло,което задвиждаш.

Трябва да има такъв начин. :)

Успех!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...