Отиди на
Форум "Наука"

Нови социални мрежи


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

1.

http://www.zerply.com/

Zerply e професионална мрежа, изградена от хора, които обичат работата си. Това е мотото на новия сайт за професионални контакти и силната му заявка да конкурира най-популярния досега LinkedIn. В средата на август последният успя да привлече масовото внимание, но не по предназначение, а заради въвеждане на нов тип реклама, която би могла да обвърже имената и снимките на потребителите с дадени продукти. Реакцията на въпросните 120 млн. потребители отмести обществения фокус от сигурността на личните данни във Facebook и го насочи към професионалните в LinkedIn. Това е и най-удобният момент, в който създателите му заявяват: "Ние вярваме, че професионалните връзки могат да се осъществяват различно." Цялата история на новия сайт е описана в блог, а резултатите се радват на одобрение сред блогърите, отбелязват драматичен скок в регистрациите и продължават да привлича с дружелюбна визия.

2.

http://heyneighbor.com/

Хубаво е да познаваш съседите си, твърди новата социална мрежа Hey, Neighbor! и предлага да се представим в най-добра светлина на местно ниво. Вместо да звъним на звънеца до нас обаче, се регистрираме лесно и почукваме виртуално на вратата на съседа веднага, щом се локализираме на сайта. Когато се нуждаем от услуга или можем да помогнем в случай на опасност, или при непреодолимо желание да споделим важна информация за живота наоколо, виждаме кои са хората наблизо и какво ни свързва. След това общуваме и се обогатяваме взаимно. Създателите на Hey, Neighbor! напомнят първо да изградим репутация на свестен съсед, като предложим дребна услуга с функцията micro favors. Дали ще обявим наличието на захар в шкафа или на бутилка вино в замяна на работна ръка за пренасяне на канапе, зависи от нас. Мрежата обещава да ни подкрепи в търсенето на хора за всяка идея, без значение дали се търси куче, дом за малки котенца, има нов ресторант в квартала, някой организира купон или наблюдение на нощното небе от покрива.

http://www.capital.bg/

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

3.

Google+

Още е в стадий на проект, но май всички регистрирани потребители на някои от многобройните услуги на Google вече са вътре, включително и аз. Това според мен е основния коз с който ще опитат да преборят фейсбук. Също и реалното интегриране с другите проекти на гугъл: YouTube, Picasa, Gmail, Google Maps, Blogger, Google Talk, Google Analytis, Google Chrome.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Facebook, Google+ са от типа на универсални социални мрежи. Те общо взето (най-вече първата) предизвикват замиране на другите такива мрежи, като MySpace, Hi5, Friendster и други. И LinkedIn в известен смисъл е такава мрежа, но все още не е "на умирачка", защото е за работа, а не забавление.

Социалните мрежи за които ISTORIK говори са от класа на специализираните социални мрежи. Дори и Zerply не считам, че е конкурент на LinkedIn, но ще я разгледам и ще си кажа мнението (мисля, че целта им е малко по-различна).

Относно heyneighbor - това изглежда интересна идея...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е, това със захар в шкафа, или бутилка вино в замяна на пренасяне на канапе - цепи мрака! ^

Май друг никой не е правил подобно нещо, а?

Не, че хората си подбират приятели между съседите де...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

4. Italki

Ако искате да добавите още по-голяма функционалност към пътя ви на социализиране, Italki е много добро решение за тази цел. По същество, служи за свързване между хората, които искат да научат нов език, свързвайки ви с такива, на които можете да помогнете и такива, които могат да помогнат на вас. Сайтът предлага и професионална помощ, ако искате да напреднете по-бързо, но за това се плаща.

http://www.italki.com/

---

Ако искате да създадете своя собствена социална мрежа, от Ning ви предоставят тази възможност.

http://www.ning.com/

За съжаление, това не е безплатно. Вижте тук абонаментните планове (плаща се всеки месец):

http://www.ning.com/compareplans

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Facebook, Google+ са от типа на универсални социални мрежи. Те общо взето (най-вече първата) предизвикват замиране на другите такива мрежи, като MySpace, Hi5, Friendster и други. И LinkedIn в известен смисъл е такава мрежа, но все още не е "на умирачка", защото е за работа, а не забавление.

Социалните мрежи за които ISTORIK говори са от класа на специализираните социални мрежи. Дори и Zerply не считам, че е конкурент на LinkedIn, но ще я разгледам и ще си кажа мнението (мисля, че целта им е малко по-различна).

Относно heyneighbor - това изглежда интересна идея...

мен ме изнудиха да им стана член на Google+ миналата седмица - пусках AdWords кампания и видях че има пиниз за даване на +1 в самата контекстна реклама - но за да гласувам сам за себе си ме изнудиха с членството

скоро и търсенето ще забранят ако не си логнат

Редактирано от webmoney
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

http://godoall.com

GoDoAll е съвсем нова мрежа, на мен ми хареса и в някои отношения е дори много по-добра от съществуващите социални мрежи и както споделят самите разработчици: "Трудно е да се опишат множеството и различни функционалности заложени в реализацията на тази социална мрежа. Изграждането на бета версията на страницата отне повече от 2 години, като работата по проекта продължава и до днес. Сайтът дава богати възможности за споделяне на снимки, видео, музика и всякакъв вид информация. Осигурени са много и атрактивни начини за комуникация между потребителите, възможности за споделяне и оценка на съдържание, чат в реално време, изграждане на потребителски форуми и блогове, и др. Дизайна на базата данни и комуникацията в сървърната част са планирани и съобразени за обработка на непрекъснат поток от данни и издържане на огромно натоварване. Голяма част от логиката е изнесена в клиентската част, като за целта са използвани AJAX и Real time conversion технологии, а комуникацията между сървърната и клиентската част е реализирана чрез web sockets.

Както казва нашия виртуален хост - Део - Това е най-яката мрежа!".

- Регистрация -

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

http://godoall.com

GoDoAll е съвсем нова мрежа, на мен ми хареса и в някои отношения е дори много по-добра от съществуващите социални мрежи и както споделят самите разработчици: "Трудно е да се опишат множеството и различни функционалности заложени в реализацията на тази социална мрежа. Изграждането на бета версията на страницата отне повече от 2 години, като работата по проекта продължава и до днес. Сайтът дава богати възможности за споделяне на снимки, видео, музика и всякакъв вид информация. Осигурени са много и атрактивни начини за комуникация между потребителите, възможности за споделяне и оценка на съдържание, чат в реално време, изграждане на потребителски форуми и блогове, и др. Дизайна на базата данни и комуникацията в сървърната част са планирани и съобразени за обработка на непрекъснат поток от данни и издържане на огромно натоварване. Голяма част от логиката е изнесена в клиентската част, като за целта са използвани AJAX и Real time conversion технологии, а комуникацията между сървърната и клиентската част е реализирана чрез web sockets.

Както казва нашия виртуален хост - Део - Това е най-яката мрежа!".

- Регистрация -

Ти имаш ли нещо общо с разработването на тази социална мрежа?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...