Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

gmladenov

Потребител
  • Брой отговори

    10801
  • Регистрация

  • Последен вход

  • Days Won

    61

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ gmladenov

  1. Две неща ми правят впечатление в сутрешната сводка, която Скенер пусна: Попытка силового возвращения Крыма сейчас стоила бы жизни сотням тысяч украинцев, - заявил президент Украины Владимир Зеленский. На Донбассе у российских войск сейчас в 20 раз больше техники, чем у украинских, - сообщил лидер украинского народа Владимир Зеленский. Зеленски на практика заявява, че украинците няма да пипат Крим - както и че руснаците имат огромно бойно-техническо превъзходство в Донбас. Почвам да се чудя дали наистина не вървят някакви задкулисни преговори за прекратявяне на войната и Зеленски просто да подготвя обществеността за евентуални украински отстъпки, които се обсъждат.
  2. Типично за Путинистите е, че не признават Украйна за отделна държава и не признават украинците за отделен народ. Броят ги за второ качество руснаци ... без да са питали самите украинци как виждат себе си и своята държава.
  3. Разговорът почна с това, че мощите са фетиш ... и те са. А сега разговорът стигна до мястото, където се раказва следният виц: Манго отива да си купи безалкохолно и поръчва: - Една кока кола и двама-трима швепса. - Какви да бъдат швепсовете - бели или жълти? - Няма смисъл, няма смисъл.
  4. Да де, ама трябва да са на светец. Иначе не става. Именно това различава фетиш от не-фетиш. Костите на светец са чудодейни (тоест, фетиш), а тези на дядо ми не са. Значи те не са фетиш.
  5. Чакай сега, ти наистина ли не знаеш какво са мощи? Аз мислех, че ме изпитваш дали аз знам какво са мощи. Мощите са останките от светец. Най-вече кости.
  6. Реликварият с мощите на Св. Йоан Кръстител, открит при разкопките в Созопол:
  7. От нашата Уикипедия: Фетишът е неодушевен предмет, който според представите на вярващите в това притежава свръхестествени свойства. Най-разпространени фетиши са амулетите и талисманите. Мощите са неодушевен предмет, на който вярващите придават чудодейни свойства. Тоест, те са фетиш ... и затова казвам, че преклонението пред мощите е форма на фетишизъм. Сексуалните фетиши са друга форма на фетишизъм, която няма нищо общо с религията.
  8. Ритуалите са средствата за практикуване на религия. Те са нейното материално изражение, така да се каже. Преклонението пред мощите е един от тези религиозни ритуали ... който също така е и форма на фетишизъм, няма спор.
  9. Зеленский подтвердил, что бойцов с "Азовстали" должны вернуть Украине: https://www.pravda.com.ua/rus/news/2022/05/21/7347609/
  10. Дипломат от мисията на Русия към ООН в Женева подаде оставка заради войната в Украйна Опитен руски дипломат от руската мисия към ООН в Женева заяви, че е подал оставката си преди да изпрати изпълнено с критики писмо към свои чуждестранни колеги, в което се обявява срещу "агресивната война, отприщена" от президента Владимир Путин в Украйна, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА. Борис Бондарев потвърди, че е подал оставка в писмо, доставено днес сутринта в руската дипломатическа мисия, след като дипломатически представител достави негово изявление на английски език в АП. ... В изявлението си Бондарев казва, че хората, замислили войната, "искат само едно нещо - да останат на власт завинаги, да живеят в помпозни, безвкусни дворци, да плават на яхти, сравними по тонаж и цена с целия руски военноморски флот и да се радват на неограничена власт и пълна безнаказаност". Той също така се възмущава от растящите "лъжи и непрофесионализъм" в руското външно министерство и в частност от министъра на външните работи Сергей Лавров, който по негови думи за 18 години се е превърнал "от професионалист и образован интелектуалец в личност, която непрестанно излъчва противоречащи си изявления и заплашва света (следователно и Русия) с ядрени оръжия". "Днес министерството на външните работи не се занимава с дипломация. То се занимава с подклаждане на война, лъжи и омраза", добавя Бондарев. https://dnes.dir.bg/svyat/diplomat-ot-misiyata-na-rusiya-kam-oon-v-zheneva-podade-ostavka-zaradi-voynata-v-ukrayna
  11. Много дълбоко си навлязал в конспирациите, майна. Явно ходиш на някакви конспиартивни сайтове и там ги намираш висчки тези "новини", с които спамиш тук. Сега си цитирал "Алабамска Луна" ... което предполагам е американският еквивалент на "Каспичанска Зора" (без обида към Каспичан). Авторитети, няма що. ПП. Имам познат, който беше забил здраво в конспирациите, но след няколко години се усети, че са измислица. Уж си намерил Истината ... пък после разбираш, че само те будалкат.
  12. Няколко пъти вече чета в новините, че САЩ искат да дадат на Путин изход от безизходната ситуация, в която се намира. Явно това целят различните дипломатически ходове. САЩ не искат ескалация и ядрена война, ЕС си защитава икономическите интереси и така в един момент практичното нещо ... за тях ... е да седнат на преговори с Путин.
  13. Напротив. Следва, че азовците не са никакви нацисти, а са просто украински бойци, които се бият за родината си ... с помощта на запади инструктори. Говориш за украинските нацисти като програмиран робот. Изричаш някакви наизустени реплики, но не можеш да посочиш конкретно в какво се изразява нацизма на украинците. Добре де, украинците кого изтребват? Това, което виждаме, е как руските варвари изтребват цивилни уктраинци. Значи нацисти са в същност руснаците, защото те са тези, които изтребват мирни жители и бомбардират техните домове.
  14. И какво ако ги бяха признали?? Хайде стига наивности. Цар Путинчо иска Русия да е свръхсила, за което му трябват Украйна и другите бивши съветски републики. Нищо не можеше да спре тази война ... след като Украйна не иска да е руска провинция, а (също като нас) иска интеграция със Запада. Донбас в момента е залъгалка за вътрешно руско потребление. Да се покаже, че войната е имала някакъв смисъл. Но и това също няма да трае дълго.
  15. Подготвят обществеността да не очаква много. Да дадем на Путинчо източна Украйна, само да е мир.
  16. Да, очевидна офанзива на руснаците. Дано украинците да са готови и да имат сили. В крайна сметка, обаче, не е ясно какво постигат руснаците. Санкциите срещу тях няма да бъдат махнати докато те не върнат окупираните територии. Също така докато не видим украинската контра-офанзива, нямаме пълна картина на събитията.
  17. Първо трябва да си смениш чипа, защото нещо не обработва информация като хората.
  18. Това може да е снимка от снимачната площадка на филм или музикално видео. Не се знае. Ти уж се бориш с фейковете, а самият ти пускаш фейкове.
  19. И как познаваме, че тази снимка не е фейк? На теб ли да вярваме, че това са украинци ... а не руснаци, например.
  20. Защо така си зациклил, батка? Аутизмът ли те мъчи пак? И двете страни използват пропаганда ... но нищо не може да промени факта, че руските варвари са агресорът в тази война. Те започнаха войната и те ще си платят накрая.
  21. Твоята алтернативна реалност е много смешна, както и гласовете в главата ти. Жалко, че не можеш да се видиш/чуеш отсрани. Иначе и ти щеше да се посмееш.
  22. А руснаците са истински джентълмени: затворили се в едни подвижни бункери (танкове) и от тях стрелят по невъоръжени цивилни. Машала, какви доблестни гадове само !!
  23. Пак от Игор Стрелков: Как общий итог: наши успехи носят по-прежнему исключительно тактический характер. Враг пытается удержать ВСЕ важные в военном и информационно-пропагандистском отношении крупные населенные пункты. И - по всей видимости - имеет достаточно сил и резервов ,чтобы надеяться на успех в этом. Если не полный, то хотя-бы частичный. "Сражение на измор" (как я уже не раз отмечал - как военное решение я его оцениваю не выше "идиотского" ) на Донбассе продолжается и "стратегический тупик" (для ВС РФ, но не для ВСУ, выигрывающих время) становится всё глубже. Накратко, руските успехи имат изключително тактически характер. "Битката на изтощение" в Донбас продължава, а "стратегическа глуха улица" за Русия става все по-глуха.

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.