Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

gmladenov

Потребител
  • Брой отговори

    10801
  • Регистрация

  • Последен вход

  • Days Won

    61

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ gmladenov

  1. Стига с тази безпочвена пропаганда !! Никой не е подвел Милошевич да прави геноцид, както и никой не е подвел Путин да напада Украйна. Това не са малки (тъпички) деца, които лесно се подвеждат. Това са манипулативни диктатори, които ще кажат всякаква лъжа, за да оправдят действията си. А ти се проявяваш като лапни-шаран да им се връзваш.
  2. Аз си спомням, а ти спомняш ли си? По онова вереме ти най-вероятно си бил невръстно хлапе, докато войната в Югославия аз си я спомням лично. И особено добре си спомням тогавашните критики към САЩ: че ако в Босня имало петрол, САЩ отдавна да са се намесили (както в Кувйт). Но понеже в Босна растяли само моркови, САЩ нямали никакъв интерес да се намесват във войната. Тогава бях читател на "24 часа" и най-вероятно там съм го прочел това за морковите. Фактът е, че живо си го спомням това цветисто сравнение. Известно време след това САЩ най-накрая се намесиха ... като забележи те само бомбардираха без да окупират. Много съществена разлика! Значи каква са основните разлики между Югославия и Украйна: В Босна вече имаше доказан геноцид и САЩ се намесиха едва след като им бе оказан международен натиск ... при това без никаква окупация на територии. В Донбас никога не имало геноцид преди войната. Там се биеха финансирани от Русия сепаратисти с украинската армия. А сега Русия не само бомбардира Украйна, но и окупира. Въпреки тези разлики, ти си убдеден, че Русия не прави нищо по-различно от САЩ. На това му се вика (варварска) наглост.
  3. Американските бомбардировки са ОТГОВОР на варварщините на Милошевич. С варварите ... и техните поддръжници ... само по варварски. Никаква милост за тези скотове.
  4. Жителите на Донбас са жители на Украйна, а не на Русия. Значи няма руски граждани, които са пострадали там. Ако там има пострадали, те са украински граждани. Донбас е вътрешен проблем за Украйна както Чечня и Грузия са вътрешен проблем за Русия. Никой не бомбардира жилищни блокове в Русия заради Чечня и Грузия ... а Русия бомбардира такива заради Донбас. В крайна сметка няма какво да се обясняваме. Щом поддържаш варварите, ще получиш варварско отношение (когато му дойде времето). С варварите само по варварски. Предупреден си.
  5. Винаги коментираме настоящето. Когато САЩ почнат да бомбардират жилищни блокове, и тях ще ги заклеймим като варвари. Засега, обаче, се концентрираме върху текущите варвари: руснаците.
  6. Трябва да мислиш кой първи е започнал с варварщините ... и това е Милошевич. Както вече казах, с варварите (и техните лакеи) се справяш само по варварски. Те от друго не разбират. Затова Милошевич не го молиш да спре с геноцида, а го бомбардираш. Той само от това разбира. Това е парадоксът на насилието: варварщина се бори не с добро, а с по-голяма варварщина. Значи ако си на страната на варварите, очаквай варварско отношение към теб, а не уважение.
  7. Да бомбардираш жилищни блокове и да убиваш хора си е чиста варварщина. Точно това правят руските варвари ... но според теб те не са варвари. Така ли да те разбираме??
  8. Разбираемо. Тези от нас, на които от малки са ни промивали мозъците, автоматично примемаме Русия за добрата, а Западът за лошият. Именно затова Русия играе тази карта: войната е срещу НАТО и Запада, а не срещу Украйна ... и както се вижда, това работи. Човек трябва специални усилия да положи, за да види какво става в реалността.
  9. След две заключени теми за войната, всички такива теми бяха прехвърлени в клуба, за да може достъпът до него да е ограничен ... без да се ограничава общия достъп до форума. Това беше умно и аз не вярвам, че има потребители с блокиран общ достъп. Само до темите за войната.
  10. С варварите и техните лакеи трябва да се действа само по варварски, защото те от друго не разбират. Същите да не се изживяват като дисиденти, ако обичат. Варварин и престъпник е различно от дисидент.
  11. В момента светът се дели на варвари и не-варавари. Варварите убиват хора и бомбардират жилищни блокове, докато не-варварите не извършат такива ... варварщини. Философията да се поддържат варварите ще има пагубни последствия за тези, които я изповядват. Те да го имат предвид.
  12. Не само работна ръка, както посочи колегата, а и икономически растеж като цяло. Германците взимат пример от САЩ. Там непрекъснато приемат имигранти, с което се стимулира потреблението а оттам и растежа на икономиката.
  13. Не е толкова добра идея, защото руските демагози ще опищят орталъка как са нападнати и как това е отечествена война, за която трябва масова мобилизация. Украинците не го искат това ... и се надявам да го разбират.
  14. Димитрий Гордон съобщава, че на помощ на руснаците идва сирийска войска:
  15. Обратното. Като всеки диктатор, Хитлер търси "враг", срещу който да обедини обществото около себе си. По стара европейска традиция, това са обичайните заподозрени: https://bg.wikipedia.org/wiki/Кристална_нощ
  16. Значи социопатът (съвсем очаквано) не е стъпвал в конц-лагер ... но ни убеждава, че в тези лагери не е имало газови камери. И сега ние трябва да му вярваме.
  17. Отговори на следния въпрос: ти стъпвал ли си някога в конц-лагер? Кой и кога.
  18. Колега, май не си разбрал. Ако не е имало Холокост (както импликира авторът на темата), значи Цар Борис никой не е спасил, а просто е попречил на група хора да отидат на (организирана от нацистите) почивка. Хаха, майтап. Принципно, конц-лагерите освен че са служили за "прочистване" на обществото, са били използвани и като трудови лагери. Нужна е била работна ръка за военни производства и е бил използван труда на затворниците. Също така лагерите са били управлявани от СС. Всичко това идва да покаже, че в тези лагери ни най-налко не е имало грижа за човека. В тях "нежеланите елементи" са били принуждавани да работят докато умрат. Това е бил смисълът и предназначението на тези лагери. Съответно всякакви опити да се предствят тези лагерите за нещо друго освен като лагери на смъртта е просто фалшифициране на историята. Все едно някой да ми обяснява, че на мишките им се дава миша отрова за подобряване на храносмилането. Точно това прави социопатът автор на тази тема.
  19. Точно заради такива арогантни изказвания темата трябва да бъде заключена или изтрита. Не знам каво печелиш от подобно пренаписване на историята. Отричанията на плоскоземците поне не са свързани с убийствата на хора. А социопатите-мерзавци като теб напълно заслужават зверска смърт.
  20. И каква е твоята версия? Как така са умряли 6млн евреи тогава? И нещо друго: как така България е спасила своите евреи ... след като Холокост очевидно не е имало (според теб). Ще излезе, че ние не сме ги спасили, а сме им попречили да отидат на почивка в Аушвиц.
  21. За някои неща не е нужно да се преравя историята. Остави я такава, каквато е. Факт: конц-лагерите не са били лагери за почивка. Там доказано са намерили смъртта си милиони евреи. Какво постигаш като оспориш съществуването на газови камери в тези лагери? Коя правда ще възтържествува от подобно "откритие"? Има ли значение дали помаци, турци или еничари са извършили Баташкото клане, на което с очите си можеш да видиш жертвите?
  22. Отричането на Холокоста е подсъдимо в 16 европейски страни плюс Израел: https://en.wikipedia.org/wiki/Legality_of_Holocaust_denial
  23. Да, определено няма място за конспиративни теории, отричащи смъртта на 6млн души. Въобше не си въобразявай, че това са научни дискусии.
  24. Не е така. Рейгън правилно се усети на времето, че може да изтощи СССР с надпревара във въоръжаването. Именно затова измисли доктрината за космическа защита. Те взимаха СССР много насериозно.
  25. Отрича газовите камери и "окончателното решение" на еврейския въпрос. Виж му линковете. Това са преводи на известни конспиративни теории в Нета. Отричането на Холокоста си има стандартен репертоар, който той е пуснал тук уж за обсъждане. Нито оригинално, нито достоверно. Именно заради такива хора отричането на Холокоста е подсъдимо.

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.