-
Брой отговори
11932 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
285
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Warlord
-
Да посъживим отново извечната дрязга Наскоро покрай развенчаването на пореден ВСВ мит в Клуб Военна история извадиха инфо отнасящо се и към тази тема. Ставаше въпрос за сцените преекспонирани в книги и филми (като "Враг пред портата") показващи как на РККА не й стигат оръжия и муниции и тя героически се хвърля с голи ръце срещу врага. Сцените са нещо подобно - тръгват в колона към горящия Сталинград да кажем, на първия му дават само 1 пушка (без патрони), на останалите по 5-6 патрона в ръката и всеки чака предния да падне, взима му пушката и продължава напред. Та внимателния преглед на данните показа, че такива случаи при Сталинград въобще не е имало и по принцип не е имало с изключение на един кратък период от лятото на 41-а. И то не защото съветската икономика не е можела да смогне на муниции, а защото както се оказа и складовете за муниции на РККА, наред с всичко останало били базирани на самата граница и съответно били буквално сред първите обекти паднали в ръцете на немците! Чудни ще да са били тези планове за отбранителна война на РККА - навярно решили да използват складовете си с муниции за барикади срещу врага?
-
-
Не бих казал излъскано - дори прекалено брутално и извратено спрямо типичните комерсиални филми в този жанр. Единствено като забележка може да остане, че прекалено на драма го удрят, ама нали все пак и жените трябва да го гледат
-
Днес беше края на историята, доста wierd, доста кървав, доста трагичен, но очакван, интересен, а и поучителен.
-
Дори и да няма моногамия и бракове, чувства като любов/привързаност, ревност, амбиция за себедоказване и доминация, непоносимост към даден чужд характер, агресия, отмъстителност и тн. не може да са се зародили от неолита на сам и да са отсъствали напълно у палеолитния човек, който сащо като нас е хомо сапиенс и има същата психика и инстинкти като нас. Браво, инстинкта за оцеляване и самосъхранение го е имало винаги у човека, включително и по време на всички войни от историческия период на съществуването му, където явно не го е спирал да създава опасни за него и близките му конфликти. И на мен ми е любопитно как решихте, че събирането на данните в книгата било некоректно и стъкмистика без въобще да сте се запознали с тях.
-
Браво, дуелите възникнали поради конфликт на лична основа са съвсем друга бира и не отричам, че ги е имало и че са вземали доста жертви. Но ми е странно защо мислиш, че през палеолита никога не са възниквали конфликти на лична основа и никога не са свършвали със смърт. Какъв е бил механизма, който да ги спира? Преценката, че не си заслужава и че евентуалната загуба ще е тежка за групата? Същите съображения си ги е имало винаги, но те не са възпирали агресията, съвсем не всеки път.
-
Може, за това биолозите по-скоро трябва да се изкажат. Но по отношение на териториите - бързината на придвижване нямаше да увеличи усвоените територии. Империята все пак има някакъв потенциал, определен брой разквартирувани легиони, пазещи определен брой провинции, определено количество граждани и администрация и тн.
-
Вълнолом на времето (Ишин но санкецу) Прибоя ехтящ епохите разбива. Насрещен вятър.
-
Ами Тунис, Сицилия и Египет са били достатъчни да захранват цялата империя със зърно и са далеч по-лесно отбраняеми отколкото откритите степи срещу номадски племена. 15 км/ч само с ездач на гърба си, а с доспехите, снаряжението, провизиите, кирките и лопатите - наполовина деме к колкото и нормалното придвижване на пешеходец.
-
А какво интересно за римляните е имало в Урал или в Кения, те до там, а и до където и да било, са можели да стигнат anyway пътя към останалите цивилизации в Азия е минавал през Партия, но не е имало ресурс и интерес тя да бъде прегазена и усвоена. Иначе мулетата са по-товароподемни от конете, но пък доста по-бавно се тътрят от тях, особено пък със 150 кг на гърба си. Не мисля и че особено биха вдигнали скоростта на придвижване.
-
Това за турнирите - огрооомна грешка (не ги гледай рицарските филми) даже и без рани са минавали често - копията са правени нарочно да се пръскат на парчета при удар, броните - много по-дебели и тн.... сори че и аз по някога съм пацифист... случва се и това Кво, кво разпрааш? Дали па да не вземем да прочетем книгата преди да почнеме да я критикуваме? Тази практика май не е от особено разпространените наоколо.
-
Приоритет на Нусра в момента е войната срещу ССА, след като между тях възникна идеологически разкол.
- 3103 мнения
-
- Ислямска държава
- война
- (и 5 повече)
-
Кое е фейк? Факт е че се бият заедно против силите на сирийската опозиция. Не казвам, че имат някакъв общ щаб ако това имаш предвид.
- 3103 мнения
-
- Ислямска държава
- война
- (и 5 повече)
-
Фадромова установка с обхват до 2000 м, "модификацията" дори вече си има местно име - "Халиф Омар"
-
Изглежда (за щастие) у командването на ИДИЛските войски няма никаква стратегическо-тактическа мисъл, вместо да се опитат да затворят чувала около иракската армия с офанзива на изток към Тигър те напират на юг към Фалуджа и Рамади, явно защото са важни за сунитите градове В същото време вчера беше направен голям пробив на ИДИЛ през пустинята достигнал подстъпите на Дамаск. Силите на Сирийската армия и Ан Нусра действат заедно, силите на ислямистката опозиция се бият и против тях и против ИДИЛ
- 3103 мнения
-
- Ислямска държава
- война
- (и 5 повече)
-
То едва ли има някой, на който да не му е ясно това - американците просто отчитат дейност. Ако искаха отдавна да бяха изринали ИДИЛ.
- 3103 мнения
-
- 2
-
-
- Ислямска държава
- война
- (и 5 повече)
-
Сега ли го разбираш това? Не чу ли преди няколко години за големия скандал покрай откопания от там Майбах?
-
Странно защо сме им го върнали? Иначе да - и в двора на Военноисторическия има едно СУ-100. Брутална машинка, съвсем скоро и в играта на Уоргейминг ще стигна до нея да я изпробвам
-
Опа. Изглежда от вчера вече и Иран се е джойннал към партито. Иранските ВВС са ударили по позициите на ИДИЛ в Източен Ирак. Според американците атаките са били извършвани от ирански Ф-4-ки. И САЩ и Иран отричат да има каквато и да е координация помежду им за въздушните акции.
- 3103 мнения
-
- Ислямска държава
- война
- (и 5 повече)
-
Сподели ги ако имаш възможност тези таблици. Сигурен съм, че всичките посочени там случаи ще бъдат обявени за не точно палеолитни от Ник и за инциденти от Алвата но на мен все пак ще ми е интересно да се запозная с тях.
-
Е има време докато наепълно им се изчерпа ресурса, но знаете, че процедурите по договарянето и въвеждането на нови също отнемат много време, така че решение трябва да се вземе сега и да се даде ход на модернизирането.
-
Хакуоки Тъй недостъпен, крехко олюляващ се бледен вишнев цвят
