-
Брой отговори
11933 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
285
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Warlord
-
А не знам ти дали си спомняш, че още тогава ти писах, че тези фигурки са доказан FAKE ?!! Още през 1969 г. е установено, чрез термолуминисцентно датиране, че възрастта им е не повече от 30-ина години. Но разбира се това не пречи на мистерио-конспираторите да си ги търкалят тия статуетки до безкрай. Унищожените скелети на гигантите са същата смехория. Смитсъновия институт бил виновен за тва, че сега нямаме доказателства за гигантите бродели някога по земята. Открили хиляди скелети на гиганти, но само на тоя институт му се отдавало да ги открива и само на територията на днешен САЩ. И накрая решили да им драснат клечката, за да не им се отвори работа по пренаписване на учебниците Всичко това е чудесно за сюжет на шантаво анимационно филмче, но не и за този форум.
-
Важното е, че до тогава самите руснаци вече са разгадали какви подобрения са нужни да му се направят.
-
Така значи, флота ни не е водил битка със съветския на 8 септ. 1944, просто се е оставил в ръцете на руснаците, както прави и цялата ни държава. Просто са ни отмъкнали миноносците и после са ни ги върнали без знамената им. Толкоз. Не знам какво е видял тоя. Може и да са поскалъпили нещо от Атинския музей. Аз например в Белградския видях "сабята на Енвер паша". Да, същата дето я имаме и в нашия, предадена лично на ген. Вазов. Сърбите твърдят, че истинската е при тях и са изтипосали някаква за доказателство. Незнам някое от бойните знамена на 2-а армия да липсва след въпросните битки, всички са си налични. Действително и двете битки са загубени, има пленени войници и оръдия при Кукуш, но за пленено знаме нищо не знам. Никъде не пише подобно нещо. Ако на някой му се занимава може да провери наличните знамена по полкове, липсващи няма - http://www.boiniznamena.com/?action=cat&id=7&page=0
-
Непленяването не е принос, но пък иновациите във военното дело на българската армия през Балканската война например са някакъв принос за развитието на самото военно дело. Което ако се приеме, че развиването на военното дело ще довежда до ограничаване на конфликтите развиване на безпилотна техника и съответно намаляване на човешките жертви си е принос и за развитието на света. Но да не задълбаваме
-
Броя на пленени български бойни знамена в чужди музеи е точно 0. Не знам кой в този форум е посочвал нещо различно, но ми е прелюбопитно да го чуя. Ако някое бойно знаме е било взето в мирно време (макар че и за такова нещо не съм чувал), то това определено не е "пленено в бой знаме", а чисто и просто кражба. Самарското знаме не е пленено в битката при Стара Загора, руския офицер който го пази в критичния момент показан на картината загива, може и наистина някой турчин да е успял да го хване с ръце, но е факт че се сформира спонтанна група за спасяването му (имената на опълченците участващи в нея могат да се намерят), която го изнася от бойното поле, поради което и то се вее и в последвалите боеве при Шипка и Шейново. Така че - по-спокойно с кръстоносния поход срещу митовете и мене ме дразнят, но няма нужда непременно да се изпада в другата крайност. Относно кирилицата, дори и да приемем, че Кирил, Методий и Климент нямат никакви български корени, то ако не беше Борис да я поръча (кирилицата, защото за чехите е изработена глаголицата) то тя нямаше никога да се роди, нито разпространи. А поръчаната от византийците глаголица щеше да бъде затрита окончателно от немските книжовници във Великоморавия.
-
Лошото е, че се оказват неспособни да спрат проникването на клетки и на собствена територия...
- 3103 мнения
-
- Ислямска държава
- война
- (и 5 повече)
-
Едно изследване за БГ с вълнуващо заглавие http://www.dunavmost.bg/Ruse/News/12534-nai-golemite-tsitsi-se-razhozhdat-v-ruse
-
Гравитацията за нищо я немат по китайските филми от тоя тип, ама иначе е гот да на мен от жанра на китайските най-любим ми остана "Битката при Червените скали". Е и там летят от време на време, но си е колосална творба.
-
Това може да се каже, че е първото съвместно авио учение на нашите ВВС и НАТО - http://offnews.bg/news/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0_8/%D0%92-%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%B5%D1%89%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%9A%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%92%D0%92%D0%A1-%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%85%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%BA%D0%B8_447195.html
-
Ами те дават зор да си стандартизираме техниката с натов-ската (може да им потрябва съпорт от тука при бъдещи конфликти в района), известно им е, че нямаме пари, така че...
-
-
Раздвижването ми харесва. И "подарят" ми харесва
-
Ок, значи въпроса е всичките споменати юнаци в Геста, барабар с хипотетичния влах, местни независими князе ли са или български управители на комитати?
-
Бе и на мене ми изглеждат като фейк-ове, ама постоянно се появяват нови:
-
Според инфо от вчера и оня ден ИД вече са се намърдали и в Либия и неуспешно (засега) са атакували саудитски граничен пункт. Ако САЩ и НАТО продължават само да симулират противодействие срещу тях, инциденти като парижкия ще си стават все по-редовни.
- 3103 мнения
-
- 1
-
-
- Ислямска държава
- война
- (и 5 повече)
-
Ти си човекът Давай следващата.
-
Тая статия вече я обсъждахме, ама беше мнного фиркан за да помниш Да кажем, че е топло. Римски император. До тук добре
-
Викаш, време си е да го реабилитираме за това. Хората на изкуството трябва да бъдат авангардни
-
Я да видим сега за кой калпазанин се отнася следното описание: Той наредил да убият първата му съпруга, с ритник причинил смъртта на бременната си втора жена; поръчал убийството на майка си (след като вероятно спал с нея); може би убил доведения си брат; заповядал на своя наставник да се самоубие (и той тържествено изпълнил нареждането); кастрирал един юноша и после се оженил за него; ръководил опожаряването на един град, за което хвърлил вината върху една група хора подложени на гонения, залавяни, обезглавявани и подпалвани за да осветяват празненството му.
-
При античните статуи определено има изчистване на детайли и недостатъци, но характера на лицата определено се улавя и от бюстовете се добива реална представа за това как са изглеждали обектите на изображенията. Пък де да знаеш, Нефертити може и наистина да е била с правилни пропорции и бюста й да е действителен опит за максимално точно пресъздаване на образа й. Все пак различава се от типичните муцуни дето ни гледат от древноегипетските саркофази и статуетки.. А и тя изглежда красива по съвременните вкусове, знаеш че за всяка епоха са били различни.
-
Човекът е Велизарий. Ама уловката каква ще да е? Задай по-конкретно въпроса си? едит: май загрях - опита се да ни заблудиш с това че "е роден в Германия" и да се юрнем да търсим византийци от германски произход из нета ли?
-
100%, но нивото на живописта и портретизма отпреди това е доста зле, така че предишните са били заблуждавани поради невъзможност да се правят по-реалистични портрети. Докато този е нарочно
