Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

Warlord

Глобален Модератор
  • Брой отговори

    11932
  • Регистрация

  • Последен вход

  • Days Won

    285

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Warlord

  1. А случайно да разполагаш с данни за съществуването на огнестрелно оръжие през 6 хил пр.н.е. в Китай и с наличието на интензивен Път на коприната, по който да достигнат до прото-картвелите? Защото аз за периода 12-17 в. от н.е. имам.
  2. Нямам я, но може да споделиш нещо от нея, което да внесе яснота. Имаш предвид, че тези изображения може да показват някаква неогнестрелна (механична) ръчна артилерия?! Напълно изключено.
  3. Яка книжка. Но там по-скоро показват най-старите официални данни откога огнестрелно оръжие се приема на въоръжение в тези региони, но дали там не са попадали инцидентно отделни бройки преди 17 в. неможе да се потвърди или отхвърли поне от това, което ми е известно. Сравнително ясно си е - има го изобразено на скулптора от Съчуан (12в.) - човешка фигура, държаща ръчна бомбарда с формата на ваза (подобни са формите и на по-късните китайски бомбарди от 14 в.) от чието дуло излизат пламъци и кръгло гюлле. Още някои податки за по-ранната му поява в Китай: Това изображение е от китайски трактат за войната от 14 в. Т.е. през този период вече е на масово въоръжение в китайските войски и го има в учебниците
  4. Със сигурност ще го има това, но е сигурно, че ще има и хора, които да се стремят към изграждането на нормално общество.
  5. Варна, 1444 г.
  6. Дори и с Анадола ще е трудно да навлезнем успешно в колониалния период на империализма, защото няма да имаме пряк достъп до океана. Освен ако не дадем газ към Суец
  7. Спомням си, че някъде беше поставен за обсъждане и обратния сценарий - какво би станало, ако само българите изчезнат, а всички останали хора останат на планетата. Опразнената тук територия веднага ще стане обект на чужди интереси, оцелелите цигани и малки групи хора непритежаващи български гени едва ли ще успеят сами да изградят и задържат някаква власт и дали тогава на македонците няма да им хрумне да обърнат на 180 градуса шовинизма си и да започнат агресивна пропаганда, че те са най-чистите българи на света и единствено те имат права над опразнената територия, виж това вече няма и да им е трудно да го докажат, а те го знаят
  8. Само на мен ли ми се струва така, но в Майн ланд на Рамщайн се долавят мотиви вероятно дочути от тях в клуб "Ориент33" в Студентски по-миналата година?
  9. Втори момент на изумление! Въпреки че французите получават на готово декодировките на германските съобщения, не успяват по никакъв начин да се възползват от тази безценна информация!
  10. Балканите са си Ориент от всякъде. Много сме изостанали с нашите националистически комплекси. Не би трябвало в ХХІ век да се караме за такива глупости. И въобще споровете за македонската история трябва да останат изцяло исторически, без никакво политизиране, национализиране и излишни емоции!
  11. Ами предполагам, че на френски така се чете
  12. Дълбок поклон! Той е само един! Винаги ще скланяме глава пред неговото съвършенство.Оптималният войник!Това ще се случи веднъж в историята... и никога повече!
  13. И според мене Шиптарите са најголемиот проблем што треба прво да се реши. Но и најтешкиот, шиптарите најверојатно нема да се согласуваат на дијалог.
  14. Е и кај нас има луди шовинисти, тоа е общобалкански синдром. Инаку што се очекува дека треба ние да направиме за власта во Скопје?
  15. Поздрав и пријатно пишување на форумот. :)

  16. Ние сме против про-југословенските елементи во власта во Скопје, а не против македонскиот народ.
  17. 300 удара с бич на гола вълна! ц ц ц хич не си е поплювал бай ти Ксеркс, но все пак мисля, че войната на Калигула срещу морето е по-успешна, защото успява да отмъкне и плячка от противниковата територия (акватория) под формата на миди и рапани, като доказателство пред сената, че е победил и трябва да му гласуват празнуване на Триумф Абе шашафци секви са се навъртали в Античността. С други думи - ти си.
  18. Хайде тогава от мен - една сценка ала-"Войната" на Калигула срещу Нептун Но коя точно?
  19. Те решиха да се отделят с 55% на референдума, като за това натежаха гласовете на етническите хървати там Общо взето се надяваха ЕС по-бързо и лесно да ги приеме като са отделни. Иначе те и през 1999 питаха НАТО: "Ама защо ни бомбардирате и нас", естествено никой не ги чу, то и в България падаха бомби, ама тва е отделен въпрос.
  20. А мерси, това ще свърши работа на този етап. Ще използвам за основа етническата карта, така че както са отбелязани там етносите така ще бъдат и на нашата карта, единствено проблема с повече от едно вероизповедание на даден етнос остава. Така че и осетинците явно ще ги отбележим по малко по-различен начин от останалите православни. п.п. А този форум знаеш ли го - http://www.kavkazweb.net/forum/ и имаш ли идея защо не мога да публикувам в него, май чакам одобрение от администрацията още?
  21. Une moment de stupeur. (Един момент на изумление) Възклицанието на френски разузнавач, когато поляците му разкриват чертежите си на немската машина за кодирани съобщения "Енигма", оказва се, че поляците са с десетилетия напред в математическите проучвания и разкодирания на Енигма, спрямо съюзниците, поради това, че са имали възможност случайно през 1929 г. да й направят подробни скици и снимки, когато тя погрешка попада на тяхната митница преди немците да си я приберат обратно.
  22. Така е, но не е единствения. А иначе с подобни доводи се обяснява и това, че зебрата не е опитомена, а коня е. Макар, че според Джаред Даймънд зебрата просто не се подава на опитомяване заради нравът й, който е различен от този на коня, нещо подобно на случая с вълка и кучето например. Иначе генетиката поне доволно прецизно и ясно показва африканският произход на всички съвременни неафриканци. Бях гледал една карта на НГ, където бяха отбелязани маркерите на митохондриалната ДНК до колкото помня и общо взето в Африка се наблюдаваше голяма пъстрота, докато при всички неафриканци се наблюдаваха вариации на само един от африканските клонове, та ми се струва че ясно прозира през тези изследвания какво се е случило
  23. Ситуацията явно наистина е станала доста напечена. Говорих по скайп преди малко с един приятел македонец, който общо взето потвърди всичко това:
  24. Да, намерих я вече тази карта, но мерси все пак. Руската част си е горе-долу половината Кваказ, за съжаление наистина само тази карта може да се намери и на мащабите на цялата федерация Северен Кавказ не е доста подробно изобразен, на нашата карта ще бъде далеч по-детайлно и точно
  25. 1943 г. - Източния фронт. Строен за снимка екипаж пред танк Pz-III, модификация N с късо 75 мм оръдие.

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.