-
Брой отговори
11932 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
285
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Warlord
-
Ами с интерес очаквам да видя как точно Израел биха спряли балистичните ракети на Иран. Аз продължавам да се съмнявам в ефективността на американския противоракетен щит, това което са показвали на учения като ПРО изглежда повече като театрална демонстрация, а какво в действителност ще стане предстои да видим (може би). Освен това Израел ще се наложи да прави близък прихват на ракетите - доста по-рисковано, а дори и при унищожаване пак могат да бъдат нанесени огромни поражения. И дали ще имат достатъчно прихващащи ракети, които да спрат всички ирански, особено ако бъдат пускани по няколко едновременно? Противоракетния щит над Израел е правен съвместно с щатите през 1986 г., от тогава досега балистичните ракети доста се развиха и промениха... Разбира се и Иран ще бъде изложен на ударите на Израелските ракети в същото време, освен ако не успее първи и в кратко време да им унищожи полигоните и арсенала, но дори и да не стане така, кой според вас ще издържи повече?
-
Афганистан е по-скоро празно място между границите на съседните държави, в което всеки племенен вожд си прави квото му е кеф. Американците влезнаха там и се затвориха в две бази, всяко излизане от които е под заплаха от нападения (според зависи какви са настроенията на местните вождове). Но за тях не е важно Афганистан да стане нормална държава или поне нещо подобно на държава, а да държат контрола над наркопроизводството и наркотрафика. Над 90% от хероина в света там се произвежда, в Афганистан не вирее нищо друго освен мак и съответно производството и изземането му на място са съвсем евтини, а достигайки до крайните потребители вече на свръх надценки. Печелят се милиарди. От друга страна чрез тази територия обграждат Иран от изток и също така си проправят път към Централноазиатските д-ви, където също построиха бази и разклатиха руското влияние там. А Иран както казах Русия официално го подкрепя, произвежданите изтребители в Иран летят с купени от Русия двигатели - освен продажба на оръжие има и съпорт в технологиите. Освен това Иран официално твърди, че ще използва атомната енергия за мирни цели. Има данни за АЕЦ в Бушехр, но не и за разработка на атомна бомба като при КНДР. Израел по-малко от САЩ би рискувал да атакува Иран. Първо - ще потрошат луди пари за една такава война, палестинците ще се възползват докато вниманието на въоръжените сили на Тел Авив е насочуно другаде, нищо реално няма да постигнат, а ответният удар ще бъде мигновен и цялата им оскъдна територия е в обхвата на целия Ирански ракетен арсенал, могат да ги сринат за часове.
-
Ами точно в това време (периодът на Трите царства) щеше да го усети, защото в Китай бушуват граждански войни. Така че незнам, виждайки воюващите армии едва ли би допуснал, че това може да е просто гражданска война, а какво ли пък щеше да си помисли ако беше видял битката при Червените скали? Иначе определено съм съгласен с това, че има много фактори, които обединяват китайците, дори и общо самосъзнание още в тези времена. Друг е въпроса доколко ще го интересува това чужденеца и доколко самите китайци ще са заинтересовани да го светват точно по този въпрос, още повече че в случая ще се среща по работа с разни кервани или с шмекери по пазарищата
-
Ами може поради екстремните условия концентрацията там да е по-малка.
-
Ами основната част от изследванията на НАСА са в Антарктида - проучване за възможността за живот в екстремни условия, които на Антарктида са най-близки до тези на спътника Европа примерно или Марс да кажем. Отделно и недостатъчният бюджет миналата г. май едва успяха да изпросят 18 милиарда от сената. Дадоха им ги, ама те отиват главно за поддръжка на сегашните експедиции в далечния космос, както и спътниците в орбита, каквото остава - за климатични и др. проучвания в Антарктида (за справка военните лапнаха близо 800 милиарда за същата година).
-
Цивилизацията на Олмеките е едно голямо изключение от това правило. Иначе по принцип в периода преди установяването на Старото царство в Египет делтата на Нил също е представлявала гъста джунгла предимно с крокодили и хипопотами и малко население, затова и първото обединение на страната и образуването на царството става в юга по течението, както и второто - между Горен и Долен Египет. Иначе и долината на Ганг е била доста гъсто обрасла, но в същото време и изключително плодородна. Причината за развиването на Средиземноморието преди Континентална Европа е не отсъствието на лесове, а наличието на тясно затворено и топло море по средата му, по което комуникациите, превозите и търговията вървят много по лесно отколкото по суша, а и също така по-лесния достъп до Египет и Месопотамия където тогава са се намирали цивилизованите земи. Колкото до еволюцията горите имат по-голямо значение - защото ако един примат остане да живее в гъстите джунглитой ще си остане на дърветата и няма да има смисъл да се придвижва пеша през гъмжащите от хищници тръняци, вместо да се прехвърля по по-безопасните клони на короните.
-
Ами аз съм голям ентусиаст за наличието на бактерии вътре, няма начин при "затварянето" му там да не са попаднали някакви бактерии, доказано е че такива виреят и на най-екстремните възможни места като ядрените реактори примерно или в момента на повърхността на леда, щом там има, значи и тогава е имало, а бактерии съществуват от минимум 3 милиарда и половина години на планетата. Дори съм оптимист и за откриването на по-сложни форми на живот. Особено след като четох тази сензационна новина: http://hicomm.bg/science/nasa-otkriha-jivot-pod-ledovete-na-antarktida.html/ Цели 8 см жив организъм, открит на 200 м под леда на Антарктида! В момента мисля, че суетенето е главно около проблема със стерилизирането на робота преди вкарването му във архаичните води на езерото и опасенията евентуално пренесени от него бактерии от повърхността да не предизвикат сътресения в предполагаемата му ендемична фауна.
-
Егати! Защо не ги изследват тези бактерии, а ги отхвърлят с довода, че може да са вкарани там с робота. Предполагам че могат да се идентифицират какви са и дали спадат към типовете съществуващи досега или са от нов вид. Ами ако това са първите живи организми от друг свят с които се сблъскваме?! Това практически си е друг свят, който е нямал никакъв допир с нашия през последните 25 милиона години!
-
Очаквах да ми напомниш за грандиозното ми закъснение по време на което ме чакахте в студа иначе имах среща и с нея все пак, а и не съм се отделял, в радиус бях
-
Аре и аз да не припомням как с Глишо се измъкнахте по търлъци от шествието към неизвестна бирария и не отговаряхте повече на телефоните си
-
Общо взето и аз съм на подобно мнение и крайно против поривите на романтиците да изровят древна легенда отпреди 800 к години предадена до днес. Да не говорим, че в тая легенда както се описва става въпрос за богове, а преди 800к първобитните са били анимисти.
-
За нас това изглежда непростима грешка, ама я си представете римски търговец достигнал някак си до Китай, който пристига примерно в царство Западен Уей, това за него ще е Китай, той така и ще го опише, даже ще му е странно че върви толкова на изток и накрая попада в нещо Западно който и да пита ще му каже, че столицата на държавата е Чанан, така и ще напише в доклада си (естествено с доста изкривена латинска интерпретация), а за съседните Източен Уей и Лян, както и за техните столици и хора ако чуе нещо надали ще ги описва или ще ги опише като некитайци примерно. На него също може да не му направи впечатление местната архитектура - след като няма да забележи колизейуми, форуми и бани - няма да сметне за нужно да спъменава нищо за архитектурата ако попадне примерно на пазара в Лоян и някакъв шмекер билкар му продаде драконови кости, или пък присъства на карнавал с летящи огромни хвърчила украсени като дракони - той ще бъде напълно убеден, че в Китай си съществуват дракони, още повече, че който и да пита на улицата ще потвърди същото Така че да не съм чул повече нито дума срещу китайския пътешественик!
-
То и Европа от време на време страда от енергиен недостиг заради Русия. Иначе Русия ще бъде зад Иран в една евентуална война, както винаги само на дипломатическо ниво, но е възмоно и да им продават оръжия както е досега.
-
То тръгна от масовите протести в Полша и най-вече отказа на Германия да го приеме, та покрай нея Чехия и Словакия също го отхвърлиха, Полша го замрази въпреки, че вече го беше приела, после - масови протести и в Унгария и накрая тук Изключително много ще се радвам малоумните американци да останат единствените, които да си спазват АКТА, за тях липсата на свободна информация няма да е кой знае каква катастрофа, те и сега като разполагат с такава почти въобще не се интересуват от нея.
-
Здрачът на Гръмотевичния бог http://www.youtube.com/watch?v=P3WJX1cIuY4
-
Зарежи я Бараката и без тва му изтича безличния мандат скоро. Аз по-добре мога да ти обясня какво ше стане - удар срещу Иран няма да има. Той е несравнимо по-мощен, единен и непристъпен от Ирак. Освен това още на първия ден от хипотетичната война с неясен и далечен край цените на петрола в целия свят ще скочат до небето. Да не говорим колко безнадеждно са затънали янките в Ирак и Афганистан и колко милиарди до момента са набили там, дори за Либия не успяха да отделят достатъчно сили.
-
Най-вероятно е мечка, просто са позамазали образа малко за да се пласира по-добре клипчето като мамутско
-
Най-вероятно е да не са успяли да преживеята още първата си зима там. Или индианците да са им видяли сметката.
-
Абе не им ли мина окончантелно модата на размазаните снимки на призраци, НЛО, Несита и мамути? С най-обикновен телефон за 10 лева можеш да направиш далеч по-качествена снимка от тая евтина фалшификация!
-
-
Мисля, че двете 100 мм оръдия на крайцера са били свалени преди това, така че сега би трябвало да са във Военноморския музей. Но само толкова. Иначе ако става за въпрос положението с торпедоносеца Дръзки не е много по-добро. Това, което много малко хора знаят, е че той всъщност завършва съществуването си в пещите на Перник през соц-а.Така че намиращият се в двора на музея торпедоносец всъщност е Строги, от Дръзки там са останали май само димоходните тръби...
-
Аз не разбирам защо й адвокатстваш на инквизицията. Всички прекрасно знаем колко безмислено, незаслужено и жестоко са се споминали жертвите й, а ти се пазариш тука, че имало преувеличения за мащабите.
-
Има доказателства, че са използвали остри камъни, но никъде няма намерени такива прикрепени към дървен прът. А пръчки естествено са използвали, ама както казваш за това и шимпанзетата се сещат. А гигантопитека заслужава нова тема определено.
-
Митак, говоря за токсични химикали получени по лабораторен път, а не за въглища, които сами се образуват в природата. разрових малко и ето какви неща намирам в съвременната технология за хидравлично пробиване - до момента това са някои от най-често използваните химически компоненти за хидравлично пробиване: Метанол Изопропанол Кристален силиций - кварц (SiO2) Етилен гликол монобутил етел (2-бутоксиетанол) Етилен гликол (1,2 етанедиол) Хидроочистени леко петролни дестилати Сярна киселина Карболова киселина Дизел Нафталин Хидрохлорна киселина Олово Етилбензен Формалдехид Бензил хлорид Мед Ацетофенон Содиум хидроксид - което е сода каустик май, не съм съвсем сигурен за превода и на горните вещества, но предполагам знаеш за кои става въпрос. Така че коментирай тях. Признавам, че не разбирам от химия, но цялата тая гняс никак няма да ми хареса да я излеят в почвата. Това е малка част, използват се общо около 500 химически вещества.
