Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

КГ125

Глобален Модератор
  • Брой отговори

    28604
  • Регистрация

  • Последен вход

  • Days Won

    118

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ КГ125

  1. Не се бой само от Турция, много народ иска /и успя в известен смисъл/ да ни превземе 1000 самолета са непосилни. Но че са нужни малко повечко - това е факт. Кефи се на техниката, остави политическите заплахи за други, ако питаш мене ;)
  2. Браво за темата! Тази служба в МВР, /не само българското/,която изключително незслужено остава встрани от вниманието, засенчена от полицията малко.... А тия хора служат, само за да опазят толкова важни неща от една твърде първична стихия.. Дейността им е позитивна от първото до последното действие!
  3. Е като се харесват на всичко що да не ги готви???? За другите като няма, дай и за тия с късмета да имат добра готвачка и за тях да няма! Ето това е есенцията на комунизЪзма. Днес в детска градина, утре и в други градове. Днес в Швеция, утре и в други странички... Днес дискриминация за кухнята, утре за всичко останало... Ми дай и писателите да не пишат книги,щото не всички могат да пишат и така са дискриминирани! Ето, мислех, че Скандинавия е мястото, където някакъв социализъм "работи". Дрън дрън ярина. Никога не работи и винаги създава зло. Е, какво сега, като едни деца са лишени от по-готино ядене, това с какво допринася за световната справедливост????? Вместо да уволнят останалите готвачи... Ей тия взеха и на малките деца супичките от масичките, бре!!! /а някога рисуваха как чилийски войник рита на децата чашите с млякото, да не пият / Тези, които правят това, са завършени ИЗРОДИ. /да, език на омразата е / Това са престъпници, върху които трябва да се стовари цялата строгост на закона за престъпления срещу деца. "Проект на елита...." Елит, ли??? Елит бяха от моето село една баба и един дядо, Бог да ги прости, които държаха портерт на Левски на стената си и които винаги знаеха от какво затруднение как удачно да те посъветват да излезеш.... Тоя "елит", дето е измислил това, и за тор да рине по цял ден не става. ... които децата вече нямат право да ядат Ето ви още един хит: http://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/2012/10/02/1918093_tuk_tia_i_toi_sa_nejelani/
  4. http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5188031 И така, децата нямат право да ядат вкусно!!! Нямат, бе!
  5. "Традиция" си знае работата ПП Напишете му на унгарския автор, че на стр. 146 е объркал надписите под първите две снимки и е нарекъл ген. Бояджиев - ген. Боювич, и обратно
  6. ОТ: .. особено, когато и самият чърчил участва в таз история
  7. Да, но някои са имали и ботуши Тези само с шинелите са опълчението, запаса, късно пристигналите и т.н.. Войската си е била с пълна униформа.
  8. Изчерпа се таз тематика, време е за нови легенди
  9. Като се загледа човек в предсказанията на този Титор - гражданска война в САЩ през 2004 г. - и обяснението - еми имаше спор за изборите на Буш и Кери. ..... Аре ся моля ви се, то и престрелки с полицията е имало на някоя и друга улица... "Ампири-куку", викаха старите хора по нас... Както и предполагах, оказа се, че такъв човек изобщо не съществува и че май цялата работа е измислена от един адвокат и брат му.
  10. Прави ми вх печатление, че е наблегнал на тях и то удачно, като несиметрични мерки срещу тежката конница. Защото явно в класическата битка партите са трудна хапка за Рим. Затова и той прибягва и до перфектно избиране на местността и до военни хитрости.. Голям пълководец, indeed! Някои военни проявяват забележителна визия - ето този с оловните топки, или Манщайн със самоходното оръдие..
  11. Винаги има някакво новаторство при тези големи пълководци, а този е определено един от тях - в случая той се е облягал тактически на нещо, което не е обичайно за времето като основно оръжие - прашки, при това стрелящи с оловни топки!!! Авангардно наистина! Да не говорим за тая блестяща игра за заблуждаване на партите. За този материал, Римлянино, поздрав !
  12. Преди 1 - 2г. във фейсбук се подвизаваше един, който много умело бъзикаше патриотичните чувства на българите, като се представяще за български офицер от ВСВ. Пускаше снимки с кратки текстове - "тук съм аз, превеждам на ген. Ромел" или "тук сме в Македония, убихме много партизани". Имаше и снимка негова. Младежта пишеше, да се късаше: ""Да сте жив и здрав, господине, слава на България!!!" Проблемът беше, че на едната снимка не е Ромел, а Антонеску, на следващата човекът за който той се представя е войник, а не офицер, на третата снимка пък е някакъв друг и т.н. ит.н. А снимката от "днес" се оказа снимка на американски ветеран от ВСВ. Явно и тоя толкова знаеше за българската немската, румънската и коя ли не армия, но това не му попречи да успее.
  13. Да, Третият райх постига значителни успехи в някои технологии, но това е. Останалото е "ерихфонденикеновщина" следовенна, особено от 60-тте
  14. Не е така. Че е пълен с българизми е факт, но само писното на Нешко от Дългополе и надписите по кръста на Мирчо Стари и по някои икони, които са на влашки с български букви откъм 14-15 век, стигат, за да стане ясно, че е имало влашки език. Друга е работата, тя е по-дълбока и по-силна - почти всички високи термини и понятия във влашкия са български Българското културно, политически и инстуционално, ако щеш и на чисто битово ниво влияние е такова, че, до 19-ти век, когато румънският народ излъчва интелигенцията си, направо е основна компонента в култивирането на румънската нация.
  15. Както каза пред изумените ни погледи големият български илюзионист Антраник Арабаджиян - Астор: "Всичко, господа, е във вашето невнимание и в моето умение" Забележителна манипулация, обаче, този Джон Титор. Просто трябва да се потърси внимателно и дори леко параноично къде точно му е номерът (при Астор няма да може да се види ;) ) но при манипулациите от този тип би могло. Или фалшив факс, или нещо такова... Представете си за момент, че не сте виждали никога пианист. В един момент цъвфа пред вас Джон Камбри, да речем, и прави изумително сложни движение с десетте си пръста, като свири три мелодии наведнъж! Невероятно! Откъде го можете това? А-а, научиха ме шаманите на Вицли -Пуцли в Амазония, при пълнолуния на високосна година!
  16. Не свързвай обикновените турци с разни провокатори. Това е много читав народ, много ще сбъркаш. А ако самите те се свържат с тях, още по-зле.
  17. :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: :whistling: )))))))))))))))))))))))))))) Ей, само ти имаш такъв изтънчен вкус към тия неща!!!! :tooth: :tooth:
  18. Сакън, не съм пробвал с кортик, но служих с изтъкнати познавачи - ножари от Костенец )) Сведението за масовото използване на ръчни бомби във филма го дава доц. полк. Марко Златев. Немците са немци, както пише, цитирайки войниците Георги Хр.Георгиев в "Един от Първа дивизия", "немецо вади от всек джоб по една картечница". Тогава обаче на топа на първопроходството са българите.
  19. Не, това са митове. Че е ужасно, ужасно е. Война. Но щиковете имат канал, така, че лесно се вадят, с изстрел нищо няма да направиш. Бомби е имало, и то много, в изобилие - ръчни гранати. Оттогава до много скоро в българската армия се наричат "Одринки". Щиковият бой се налага, защото пушките стрелят с по пет патрона, а атакуващите напират бързо да свършат работата!
  20. В тази война, страхливите чилийски кучета удвояват територията в много голяма степен за сметка на Перу ) Не бива да се подценява врага - никога не бива да се нарича страхливо куче. Трябва да са вдъхновяват своите, но да се хвали врага е полезно за всички - и при победа и при поражение
  21. Падането на Чаталджа означава влизане на българите в Цариград. Абсурд да се допусне.... ген.Димитриев я проваля тази атака в много отношения, а пък друг е въпроса дали е трябвало да бъде предприемана изобщо, а не биваше да се сключи мир още при първата оферта на Империята. Като се замисля - във войната има много интересен синдром. Ако разгледаме нещата от гл.т. на вечното съотношение "технология/човешки фактор", ще видим, че макар и най-доброто за времето си /пушките са на 10 години, пистолетите - на 4, артилерията е обновена изцяло, униформата е в защитен цвят/, българското оръжие "не стига" за устрема на армията. Затова освен стрелбата с пушка, което е основното огнево средство тогава, бързо се преминава към устремни атаки и ръкопашен бой, затова и артилеристите на практика действат като щурмова артилерия, излизайки напред пред пехотата и изстисквай целия възможен ресурс на мобилност.
  22. Това, което "ТРАДИЦИЯ" са направили е страшно!!! Отивам в сайта да ги хваля :):)
  23. Я малко приповдигнатост: „Офицери, подофицери и войници ... вие покрихте България със слава, а нашата армия с лавров венец. Светът има да се чуди на вас, доблестните синове на България, че можахте за 30 часа да превземете една от най-силните крепости. Гордея се, че съм ваш началник. Гордея се, че съм българин.“ ген.Георги Вазов след Одрин. Четейки писателя, да се сетим за другите му двама братя.
  24. :biggrin: В интерес на истината, на много места турците се бият много добре, а при Чаталджа - геройски. Но просто в този момент българите не могат да бъдат спрени.

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.