Отиди на
Форум "Наука"

Стрелба


КГ125

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Тренировка по стрелба на китайски полицаи. Най-интересното е, че гърмят директно в главите...

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тренировка по стрелба на китайски полицаи. Най-интересното е, че гърмят директно в главите...

Много ясно, къде ще му се обясняват като нашите меки китки тук. Пък и оцелял от гърмежа китаец означава разход за лечение, храна, издържане в затвора. Един куршум е по-евтино и по-ефективно средство, още повече че помага за неутрализирането на прираста в тази държава. :bigwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, но в главата се цели по-трудно. Стандартната стрелба е два в гърдите един в главата. Резулатът е същия, постига се по-лесно.

пп

Нашите не са меки китки, ами в българската демократична държавност от край врене има меки глАви.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, но в главата се цели по-трудно. Стандартната стрелба е два в гърдите един в главата. Резулатът е същия, постига се по-лесно.

пп

Нашите не са меки китки, ами в българската демократична държавност от край врене има меки глАви.

глАвата обаче е руса и като гледам от клипа се цели лесно:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ха, да :) верно е руса, което е странно за китайците. Е, цели се, щото са тренирали по азиатски! :)

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А, едва ли остават необучени. В случая по-скоро впечатляващото е, че тези явно са обикновени полицаи. Което вече говори много!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Да, но в главата се цели по-трудно. Стандартната стрелба е два в гърдите един в главата. Резулатът е същия, постига се по-лесно.

пп

Нашите не са меки китки, ами в българската демократична държавност от край врене има меки глАви.

Именно....КГ 125 е много прав...Изстрел в главата с късоцевно оръжие, на дистанция над 10 метра е трудно постижим....

Апропо съфорумници - ходите ли на стрелбище?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В главата е перфектния изстрел, там няма бронежилетка

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Стрелбата не е евтино удовослтвие, така е. А трябва да е всенародно дело :biggrin:

така е, да...

Стрелба с късоцевно излиза......сега ще ви кажа......най-евтиниятя вариант в София(, където има по-голямо разннообразие на стрелбища) е 0,50 лева за 9х19.....

до АнгелМр....

Верно е ,че пушките ПЦП особено са скъпи, обаче не се пазаруват всеки ден....... :bigwink:

Стрелбата с пневматично оръжие, все пак си остава по-евтино спасение за трениране с дългоцевно оръжие.

А фийлд таргета е голяма работа......култивира умения и знания, които дори и преминалите задължителна военна служба нямат в повечето случаи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Цената е нещо относително. Вярно е че има флоберки 2-ра употреба които са с пъти по-евтини от най-евтините ПЦП пушки, но това е отклонение от правилото. Имах предвид не толкова пушките макар че и тяхната поддръжка е по-скъпа и трудна от тази на огнестрелните (иначе щяха да са много по-разпространени бойни оръжия), а по-скоро цената на качествените муниции. Нелоши тренировъчни чашки за 10 метровата дистанция (плоскоглави) струват 5 (или вече 6) лв. за 500 броя. Става дума за пистолетните на RWS. Но за сметка на това ако искаш да стреляш на открито на голяма дистанция чашките със същото качество тръгват от 14 лв. нагоре. А ако се отпуснеш могат и две кутийки да отидат на излизане.

При огнестрелните цената вече става непосилна за човек на средна заплата. Не са много тези които могат да си позволят да дават 50-тина лева за една вечер. А стрелбата си иска постоянство...

Дааа-...верно е...Иска постоянство, а това значи много обучение за изграждане на правилни навици и ...много разходи, защото мунициите са скъпи........А това значи поне над 100 лева на месец(за огнестрелно говоря), което си е много пари, откъдето и за го погледнеш....Това е минимумът, при който се поддържат ,,някакви" умения......

За родните оръжейни търговци просто да замълчим(като за мъртвите ,,Или добро, или нищо").......Като се започне от безпределно надутите цени и се стигне до лошото качество на доста от продаваните продукти(например ,,Гамо", които тук в България се продават на цена 2-3 пъти надвишаваща качеството на продукта).......

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

А това което си сметнал е за късото нарезно. А мен например ме интересува дълго оръжие, където и патроните са много по-скъпи и стрелбища няма (до ман най-близкото е на над 100 километра). За това на този етап пневматиката е перфектния компромис. Само да се пооправи малко времето и ги почваме съботнонеделните стрелби. :) Че от този студ ми ръждясъха рефлексите.

Стрелбище за дългоцевно оръжие- за софиянци и хората от югозапада.....- Лозен....

Стрелбище за дългоцевно нарезно оръжие- за хората от Южна България-, край Хасково...Има май и между Габрово и Велико Търново...

За пневматичните оръжия това е верно....Много верно....Добиват се добри стрелкови навици, въпреки, че го няма отката, няма ги харектерните за огтнестрелно оръжие черти.....Хората стрелящи с такива оръжия стават доста добри стрелци, защото стрелят по много...Нека не се лъжем, боеприпасите за дкарабини са скъпи и не всеки средностатистически Българин може да си позволи добра стрелкова форма...Да си ловджия също излиза скъпо....

Съвсем спокойно зимата можеш да си вземеш пневматичното оръжие, да си наемеш коридор в стрелбище и да си стреляш, в зависимост от времето, за което си платил.... :smokeing:

На стрелбища не отказват да ползваш собственото си пневматично оръжие.....Не ме питай как знам... :bigwink:

Е дистанцията е 25-27 метра, но пак е нещо......

Ангеле аз се бях нагледал на ПЦП до скоро( ама си купих пистолет и парите отидоха за него, за каси, за аксесоари, кобури, стрелби и така)

Бях се наочил към Тейлън СС или Суматра в 5,5 мм......Ти кое препоръчваш?Бях заделил 2 500 лева.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много зависи какво точно търсиш от пушката. Не бих ти препоръчал обаче пушка на еърфорс независимо дали е талон или кондор. Суматрата също за мен лично не е опция заради приклада и някои проблеми които имам аз със спусъка (не ми допада). Но други колеги имат добри резултати и суматрите им харесват. Проблема е че енергиите на които работи суматрата са екстремални за наляганията на въздуха които ползва. Има голям преразход и регулировките за да се вкара във форма са трудни (макар че има хора които ги могат).

За тези пари аз лично бих ти препоръчал нещо далеч по-марково от американска или корейска марка. Оптималния за наляганията които ползваме вариант е с дулна енергия около 40 джаула. Понякога се появява нещо втора употреба в този ценови диапазон. За съжаление не съм запознат с качествата на хай енд пушките с тази дулна енергия. Щаер LG110HP, вайраух 100, air wolf, дейстейт, FX и тнт. Но в никакъв случай не пренебрегвай и евтините пушки. При тях поддръжката може да е повече до един определен момент и искат доста играчка да се вкарат в режим но след това не са чак толкова по-зле от марковите (под евтини имам предвид тези под 1000 лева). В момента като най-добро отношение цена/качество се смята air arms 400(или 410 ако искаш многозарядна пушка). Вероятно цената и би била наполовина на споменатия от теб бюджет.

Благодаря за компетентния съвет!

Суматрата гледам е много популярна и става все по-популярна....Много се продава , а цената и е перфектна...

Турско ПЦП не искам...Нагледал съм се на нискокачественото им производство (имам пружинни ПП).

Божеее, а аз Еърфорс ги мислех за марка.... :help:

ФХ са много класни, обаче и цените им са много високи....

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...