Отиди на
Форум "Наука"

Масови гробове и убийства през комунизма


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

СДС известно още като "Създадено от Държавна Сигурност") просто имитира БКП след 9.9.1944 (нали си е издънка на тази Партия) - БКП гръмна гроба на царя, Бакърджиев гръмна мавзолея; БКП смъкна екзарх Стефан, СДС се опита да смъкне патриарх Максим; БКП смъкваше короните (вкл. от главата на Майка-България на паметника на загиналите във войните във В. Търново), СДС смъкваше петолъчки; БКП изгони "фашистките професори", СДС направи "Закона Панев" със същата цел ... просто една нео-болшевишка Партия; която си имаше мургав Сталин. :laugh:

Ранното СДС наистина беше създадено по такъв начин; когато Костов го разчисти след 97-ма, точно тогава започна патакламата с него.

Ти разлика между мавзолей и гроб на цар правиш ли? Защото ако не правиш...... :mad:

А знаеш ли какво се е случило на Екзарх Стефан в двора на Дирекция на милицията на Лъвов мост, докато чакал Народния съд там? Хакде ако обичаш да не сравняваш тези с онези времена, дори само по простата причина че и днес, и през 90-тте свободно можеше да напсуваш СДС, защото ако ще го правиш, трябва да отваряме тема "произволни щуротии".

Ами приватизацията и реституцията са факт. За съжаление печален, защото с приватизацията много от работещите предприятия си заминаха. Тъй че БСП и да рече да прави национализация, Костов и шайката му така окрадоха България, че вече няма какво да се национализира. :mad: С реституцията нещата са по-собре; защото реституираха не на всички, а само на техните хора. Доколкото повечето бяха магазини, то си остана и пак може да се национализира. :P Ситуацията е като със строшената чаша - и да събереш парчетата, пак си остава счупена. Е, логчно е на този дето е направил беляна да са му малко сърдити. Та какво й остава на БСП след костовите поразии?

Печален, ама друг път. Интересно, ако Костов и шайката му /коя точно шайка/ са окрали България, какво ще да са правили Луканов и шайката му, Виденов и шайката му /да припомним пак размера на заплатката по тяхно време/? За царя не казвам нищо, че той е по-скорошен... :whistling:

Я ми кажи, след изчезването на СИВ и въвеждането на нещо като пазар в Русия, къде щяха да ПРОДАВАТ твоите "работещи предприятие"?

:good::head_hurts_kr:

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 156
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители

Р

Печален, ама друг път. Интересно, ако Костов и шайката му /коя точно шайка/ са окрали България, какво ще да са правили Луканов и шайката му, Виденов и шайката му /да припомним пак размера на заплатката по тяхно време/? За царя не казвам нищо, че той е по-скорошен... :whistling:

Как какво са правили другарите Луканов......? Източваха предприятията предприватизационно.

Р

Я ми кажи, след изчезването на СИВ и въвеждането на нещо като пазар в Русия, къде щяха да ПРОДАВАТ твоите "работещи предприятие"?

:good::head_hurts_kr:

При положение, че продукцията им беше конкурентно-способна още през комунистическо, когато нямаше конкуренция. :whistling:

Галахад:

"Ами приватизацията и реституцията са факт. За съжаление печален, защото с приватизацията много от работещите предприятия си заминаха. Тъй че БСП и да рече да прави национализация, Костов и шайката му така окрадоха България, че вече няма какво да се национализира. mad.gif С реституцията нещата са по-собре; защото реституираха не на всички, а само на техните хора. Доколкото повечето бяха магазини, то си остана и пак може да се национализира."

Разгеле, отдъхнах си - тъкмо си помислих, че ще му вмениш на Костов, че е приватизирал предприятията за НЕГОВИТЕ СИ ХОРА, а виж как СПОЛУЧЛИВО ОПРОВЕРГА МОЙТЕ ТРЕВОГИ - оказа се, че само това по реституцията било за негови си хора! ОТЧИТАМ ГО КАТО ПРОЯВА НА ОБЕКТИВНОСТ В ПРЕЦЕНКАТА! И как няма да се съглася - противник на Костов да му признае нещо в заслуга към Партия му си е обективно.

Ама дали пък партията спря да приватизира след Костов ? - май не, но с източването сигурно свърши та рамките на родината ни са вече са и тесни. И КАТО ПРИКЛЮЧИ ВЕЧЕ ДРАПА И ЗА ПО-СВОБОДЕН БИЗНЕС С ЕВРОПА. Щото докато източваше беше против Европата - на щом натрупа капиталец вече сме първи европейци.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Разгеле, отдъхнах си - тъкмо си помислих, че ще му вмениш на Костов, че е приватизирал предприятията за НЕГОВИТЕ СИ ХОРА, а виж как СПОЛУЧЛИВО ОПРОВЕРГА МОЙТЕ ТРЕВОГИ - оказа се, че само това по реституцията било за негови си хора! ОТЧИТАМ ГО КАТО ПРОЯВА НА ОБЕКТИВНОСТ В ПРЕЦЕНКАТА!
И.К. не е раздавал при приватизацията само на своите хора, много е дал и на други хора - срещу приличен рушвет . :P

Как какво са правили другарите Луканов......? Източваха предприятията предприватизационно.
Е нали др. Луканов е революционера, който свали от власт тиранина Живков и ни докара демокрацията в България. Имаш нещо против днешното (и от последните 17г.) капиталистическо и демократическо настояще ли? :laugh:

Колкото да скачате срещу него - сега БСП е на по-дясно и от него! Те за зад това, заради, което тогава го плюеха (и зад приватизацията, и зад реституцията....).
:)): БСП е станала демократична партия. :)): Сега остава май само някой да раздаде на костовистите молби за постъпване в Партията. И без друго И.К. вече е вожд на партия без членове. :P
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нима? Срещу приличен рушвет? На кого? А колко е рушвета? А останалите не са ли дали?

Нещо ;) против имам, но то не е това, коети ти имаш против. Comprende?

Къде ще ходи БСП, че няма да става демократична. Но лява си остава....

Ти гледай сегашните вождове. Че както е тръгнало, в България ще се дискутира само кой от миналото е виновен за съдраните ни цървули.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Нима? Срещу приличен рушвет? На кого? А колко е рушвета? А останалите не са ли дали?
Колко - това риторичен въпрос ли е? Разбира се че 10 %, което както е обяснявал Ал Бож на срещи с избиратели не било никак малка сумичка.

А за това дали има и такива, които не са дали. Има - "Бъдеще за България" само взима, не знае какво е да дава. То оставаше лявата ръка на И.К. да дава рушвет на дясната. :hmmm: Макар че като става дума за И.К., нищо чудно и това да е правил. Все пак професионален навик. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

HUMANUS, блогът на Ангел Грънчаров

ИСТИНАТА ЩЕ НИ НАПРАВИ СВОБОДНИ

* Начало

Защо мразя комунизма

Много често читатели на моите книги, или мои ученици и студенти са ме питали защо съм… “така пристрастен” към темата за свободата и – съответно – “така краен” спрямо комунизма. Отговарял съм им, че това е дълга тема и че много мога да говоря по този въпрос: защото в някакъв смисъл това е темата на живота ми. Пък, от друга страна, това е и тема на моя род, в който поколения наред, и особено днес всички сме принципни антикомунисти, традиционно подкрепящи автентичните антикомунистически и десни партии – преди СДС, а сега Демократи за силна България.

Тук ще се “аргументирам” с един конкретен спомен, разказван ми когато още бях дете от моя дядо, Бог да го прости. Правя това, защото отделният изразителен епизод, взет от самия живот, говори много повече и по-силно от всякакви общи твърдения.

Та дядо ми, земеделски стопанин от тези, които допринасяли за благополучието на България, разказваше следното:

11.jpg

“Авгувстовска жега, задух, никаква хладинка, пот отвсякъде се лее, а ние сме на нивата. Жътва е, “ден година храни”, работим до изнемога. Селото е опустяло, всички са на полето, мало и голямо работи. Тук-там се чува жътварска песен, но скоро стихва, силите не стигат, жътварите са превили гръб: душата се радва когато след теб лягат сноп след сноп. Само неколцина нехранимайковци от селото, най-големите калпазани, които никой не считаше за хора, са на хладина в кръчмата. Те самите се наричаха “комунисти” понеже щели да “преобръщат” света: дрънкаха там някакви глупости, на които никой здрав човек не обръщаше внимание; с една дума – болни хора, ако мързелът е болест! Отвреме-навреме започват да пеят “революционни песни”, и премалелите от труд жътвари чуват бодрата им песен, която те крещят от кръчмата. Запомнил съм само припева, а именно: “… да-а-а живей, живей труда!”. Като че ли днес го чувам: всичко живо работи и се трепе, а комунистите от кръчмата пеят за труда, майко мила! След време същите тези “герои” се оттеглиха на хлад из горите, станаха партизани, а когато се връщаха, пак пееха (те се извъдиха големи певци!): “Ний идем бодри партизани (сиреч, както веднага хората го промениха на… калпазани!)… с нож и вилица в ръка!” – така съм я запомнил, истинските думи не помня.

Тия същите станаха управници, тогава запяха друга “песен”: пребиваха хората за каквото им скимне, злобата си изливаха! Успяха за няколко години да разсипят китното ни село. Всичко опустя, стана невъзможно да се живее, тръгнахме на гурбет да си вадим залъка. Така стана – какво ли друго можеше да се очаква от тия хаймани и разбойници?!

Ех, Българио, какво направиха от тебе!”

Ето философията, която съм запомнил от дядо ми, и която ми стигаше: след това никаква пропаганда не можа да повреди разсъдъка ми. А дядо ми, горкият, не можа да доживее края на злото, което винаги е мразил; умря през 1988 г.!

Какво друго да кажа? Нима казаното не е достатъчно?

България след 9.ІХ.1944 г. беше разгромена и разорена. Вековен устоял живот беше съсипан, десетилетия се издевателствуваха над всички нас, свободата беше прокудена, разучихме се да живеем свободно, израждането на нацията (да признаем това честно!) трудно ще бъде преодоляно: десетки години ще са ни нужни да се съвземем. Разрухата е колосална, България никога преди не е преживявала подобно зло.

img_0063.jpg

Затова си позволявам да казвам на моите студенти и ученици: на Бунарджика в Пловдив, в града, в който живея, наред с Альоша (от какво ни освободиха “альошовците”?!) трябва да се поставят паметници също на… Василий Българоубиец и на Баязид Илдъръм – нищо че не са успели да разпънат така многострадална България, както го направиха за петдесет години комунистите. Но понеже три паметника са множко за един град и на едно тепе, то по-добре ще е да се постави паметник на разпънатия Христос с трънен венец на главата, което би било най-пълния символ на толкова пъти разпъваната България…

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Много често читатели на моите книги, или мои ученици и студенти са ме питали защо съм… “така пристрастен” към темата за свободата и – съответно – “така краен” спрямо комунизма.
Ами и аз съм краен към неосталинисти като Иван Костов и Филип Димитров. Защото описваните подвизи на комунисти са от времето на Сталин, а не на Брежнев. А действията на Костов и Ф.Д. са сляпо подражание на управлението ан комунистите от сталиновата епоха.

Затова си позволявам да казвам на моите студенти и ученици: на Бунарджика в Пловдив, в града, в който живея, наред с Альоша (от какво ни освободиха “альошовците”?!) трябва да се поставят паметници също на… Василий Българоубиец и на Баязид Илдъръм – нищо че не са успели да разпънат така многострадална България, както го направиха за петдесет години комунистите. Но понеже три паметника са множко за един град и на едно тепе, то по-добре ще е да се постави паметник на разпънатия Христос с трънен венец на главата, което би било най-пълния символ на толкова пъти разпъваната България…
Лека полека и това ще стане - вече има на Альоша и Филип Македноски. Още 2-3 и комплекта ще е пълен. :laugh: Инач Пловдив е превзет от Мурад І, 1 или 2 пъти, но все от него - ок. 1360-65 и ок. 1386.
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...