Отиди на
Форум "Наука"

Още за Т34


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Малко видео на възстановена техника, с кадри от возене отвътре (широчко е). Не знаех, че имало запазени, консервирани отпреди 50 години (начинът на експлоатация на военната техника не е като на колите по дворовете... ).

Забележете хващането на лостовете с две ръце на финалното натискане при завиването - по това можеш да отличиш водача на 34-ка - в каквото и да седне, завива с двете ръце :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А.. ами частично е вярно, частично не. Т-90 трябва да се сравнява с М1А2, да речем, не с базовия модел на Абрамс. Малките размери са и предимство - и минус. Много е тясно вътре и не е безопасно - западните винаги са ги правили по-големи (не много, той така изглежда заради голямата купола) но пък това, парадоксално, прави танка по-безопасен заради това, че боекомплекта е отделно от екипажа.

Т-90 е по-подвижен от Абрамса, но и последният не е лишен от подвижност.

Бордовете на Абрамс са слаби, така е. Но т-90 и той не е неуязвим. Допълнителните противоракетни съоръжения вече се слагат и на Абрамс, последният се модернизира и става доста по-защитен. При 5 мм. по-налък калибър, оръдията били равностойни. Една таблица обаче дава други данни, в съветска книга за танковете, в полза на Абрамс.

Клипчетро премълчава недостатъците на Т-90 и предимствата на Абрамсите.

Това, че Абрамса е загубил верига... това може да се случи на всеки танк, рядко, но може. Т-90 не е застрахован от такъв инцидент. Това зависи от натягането на веригата. т.е от небрежността на екипажа.

Не е вярно, че потенциалът на Абрамс е изчерпан за модернизиране, той си се модернизира, както и Т-90 всъщност строго погледнато си е една модернизирана 72-ка.

Аз бих заложил на Леопард 2 А 6, например ;) Но и Т-90, а още повече Черния орел и т.н. нищо им няма, само трябва да се използват умно и разумно, а не да се хвалят наляво и надясно. Хваленето на оръжието приспива бдителността :)))

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

КГ,

на филмчето, което постнах в 2.51 е дадено, че нещо като капак се отваря отзад на купола при стрелба. Така ли е или само ми се струва? И ако е така, това част от механизма за стрелба ли е и какво е предназначението?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това е люкче за изхвърляне на неизгорялата част от гилзата. Мисля, че и Т-90 е с разделно зареждане - автоматът пъха в оръдието гранатата и после гилзата (не точно гилза, ами едно което изгаря при изстрела, забравих му името). От това последното остава една малка част, която се изхвърля след изстрела навън през това люкче. Има го на Т72 и на следващите, мисля.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това е люкче за изхвърляне на неизгорялата част от гилзата. Мисля, че и Т-90 е с разделно зареждане - автоматът пъха в оръдието гранатата и после гилзата (не точно гилза, ами едно което изгаря при изстрела, забравих му името). От това последното остава една малка част, която се изхвърля след изстрела навън през това люкче. Има го на Т72 и на следващите, мисля.

Двоумях се дали е за изхвърляне на неизгорята част от заряда или за извеждане на изгорели газове при експлозията. Хитро изобретение. Съвременните западни танкове имат ли такова нещо?

Редактирано от DendroaspisP
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не, май. Газовете се извеждат по друг начин - има вътре един нагнетател - електромотор, който подържа маааалко по-високо налягане на въздуха вътре и по този начин димът излиза навън, по-точно казано не успява да остане.

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...