Отиди на
Форум "Наука"

рН на дестилирана вода


Emil z Lonneberg

Recommended Posts

  • Потребител

Излиза 6.5

Ама я държим в контейнер.

Може да излезе и 6.

Веднъж излезе 5 и сменихме филтъра, че се хванахме за главите и се оказа, че наистина е от филтъра.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

значи това с 5 малко съм се изсилил но е напълно нормално да мериш под 7

аз имам спомен че съм замервал 6.5 на дистилирана вода но това беше много отдавна

никога не съм си играл да меря на прясно дистилирана вода сигурно ще е близко до 7

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ти си стоиш горе, а уифито ти пее за ситуацията под земята? Мелницата и тя ли е под земята?

Имаше нещо, дето му викаха "флотация" и нещо джуркаха, помня едно филмче как едни перки се въртя бавно.

Обаче какво беше това, вече ще излъжа. Може да е било нещо за цветните метали. Обогатяване на руда, примерно.

Бббб. Сигурно казах нещо от сорта : Краставиците са зелени, защото ги берем зелени.

Не, точно го каза. Уифито помага на хората дето са долу - с лаптопи или таблети се свързват към сървъра в който работят или към нет. И Сиско телефонията върви. Но може а е и както ти казваш, има и такива приложения - за разни измерователни устройства..

Мелницата точно е над земята, но вкараха гигантска челюстна трошачка /смила камъните до размер подх за мелницата/ под земя. Така не шуми, не рака и не вдига прах

Флотацията - да, физикохимичен процес e, който служи да извлече полезните компоненти от смляната фино руда - добавят се повърхностно активни вещества, бъркалките раз/ъркват, духалки правят мехури /пяна/ по чиято повърхност се налепва онова което ни интересува, следва сгъстяване, обезводняване, осушаване и продаване на полученият концентрат.

Извинение за офтопика

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Мислете за сондата на pH метъра като за батерия /галваничен елемент/ който произвежда ток /напрежението е миливолти/. Състои се от електроди от различни метали със своите електролити, но за разлика от "обикновената" батерия не е затворена система. Единият електролит контактува със измерваната среда през фино порьозно стъкло. Електроника усилва измерва произведеното напрежение и му дава стойности съграсно въведен алгоритъм. Ако напрежинието се измена от +100 од -100 mV на единия електрод, процесор ги апроксимира към логаримичната скала на pH степените - от 1 до 14, като 0 mV отговарят на pH 7

И последно - какво е pH? Да припомним ли?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

това в асарел предполагам се вихрите

Топло, топло.. ама не.

Челопеч Майнинг, какво пък толко ако кажа..

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Ти доста ерудиран.. Радвам се, само с политиката не можем да се разбереме нещо.. Нищо, "На вкус и цвет, товарищи нет"

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

живял съм 6 месеца при теб ... преди 10г. ... в Пирдоп ...

иначе по темата

сега проверих

водата си влиза в равновесие с въздуха и CO2то в него точно при pH 5.5

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Всъщност пътувам всеки ден, но пак така де.. В системата съм от 10 г, но в Чел от 6..

По темата да не остана по-назад..

pH - отрицателелен логаритмичен показател на броя на водородния катион

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Баси, аз съм си играел всеки ден с нещо като рН метър, без да съм знаел...

Е има известа разлика.. Ако говориш за батерии :)

Упс.. Аз ще се уча от тебе.. Ако споделяш..

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Eто още един метод, който си заслужава

http://en.wikipedia.org/wiki/Multielectrode_array

ама вие сигурно ги знаете тия неща, няма кво да ви пускам линкове от википедията да се правя на учен с този червен папийон.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

значи по първия въпрос от темата мисля стана ясно, че pHто ще варира от 5.5 (в равновесие с атмосферния въздух) до 7 (прясна-прясна)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Да.. Имам някъв спомен и за някаква десета отгоре, но приемам, че аз нещо.. Дестилираната вода или калибрирането на уреда.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, този момент беше много важен за мен.

Защото бях забелязал, че рН варира между 6 и 7, но без да мога да посоча интервал.

Бяхме обсъждали с колеги въпроса, бяхме постигнали единомислие, че е заради въглеродния диоксид.

Но да посочим интервал, би ни било трудно.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Да, та са си така.. 4.1 и 7.1, (в две точки е желателно да се прави), но може да съм мерил без да калибрирам. По правило преди мерене са калибрира, но самият уред ти казва кога иска

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нашият уред е глупав. Не знае да си поиска сам.

Аз трябва да пусна една нова тема за помпи, че да видим какво ще измислим там...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Не знам дали тук е мястото да кажа, че снощи бяхна парти на МЕРК.. А сутринта на портала трябваше да духам на дрегери, минах де.. Тежък и рисков е животът...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...