Отиди на
Форум "Наука"

БГ Наука в радио "БИНАР"


Recommended Posts

  • Потребител

Ако е възможно от радиото да ви дадат разрешение, за да качите клипчето и на друго място ще е много добре, защото там пише, че ще може да се гледа само за определен срок. Поздравления, чудесно се справихте ! :)



Историк, моят съвет е да си инсталираш Firefox и си гледай на него само радио Бинар, това няма да ти промени сигурността, ако останалите ти дейности в интернет продължаваш да използваш Dragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз имам FF, обаче не ми работи като преди години, когато си го инсталирах.

Пък и машината ми вероятно вече плаче е за преинсталация и работи на магия.

Сега само Драгона работи почти перфектно (не ми помни настройките и всеки път стартира ненастроен).

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Администратор

Снощи в Радио Бинар в предаването "Рибен Буквар" водещ бях отново аз, а за гост имахме нашият приятел Марко Иванов или както е известен тук goshawk , в най-скоро време ще имаме всички предавания качени в youtub от където ще можем да ги гледаме всички...

В първата част на „Рибен буквар” водещият Иван Христов и гост-водещият Росен Теодосиев разговарят с проф. Миглена Николчина за нейната книга „Изгубените еднорози на революцията. Българските интелектуалци през 80-те и 90-те години”. Книгата анализира две десетилетия критически дебати върху политическото и човека в перспективата на падането на комунизма и така наречения „край на историята”. В основната си част изследването се базира на автори и текстове, свързани с теоретичните търсения в България през 80-те години. „Изгубените еднорози на революцията” е книга, загрижена за способността да се запазят условията, които правят мисленето възможно.
Във втората си част "Рибен буквар" ви среща с Марко Иванов, който е завършил биология в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски” и към момента е биолог в Тракийско херпетологично дружество. Той се опитва - заедно с колегите си, да се занимава с наука. Необходимото финансиране за тази дейност получава от две пътуващи терариумни изложби. Сигурно ще ви е любопитно да узнаете, че от фауната в България са описани около 33 вида влечуги, сред които 4 вида костенурки, 16 вида змии и 13 вида гущери, както и други 4 вида, статутът на които се изяснява и е предмет на обсъждания. Както се вижда, в България си имаме доста змии, а заедно с тях в съзнанието ни пропълзяват и много митове и суеверия.
Бъдете с "Рибен буквар" и този петък от 18 часа!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Администратор
  • Модератор Биология

Благодаря за хвалебствията!

Хайде сега всички на опашка в две редици за автограф ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз пък не знаех, че отровните змии могат да те ухапят и БЕЗ да те отровят.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Администратор

Утре вечер, аз отново съм водещ и очаквайте:

Този петък в първата част на „Рибен буквар” с Николета Райкова-Петрова си говорим за неформалното образование и има ли почва то у нас. Какъв е процесът на този тип образование и образование ли е това в действителност? Разговорът ни е обвързан и с ученето чрез правене – learning by dоing, защото хората се учат, докато правят нещо, а не докато слушат някого. Курс на обучение ли е всичко това или личен избор. Николета Райкова-Петрова е учител в International School Uwekind, млад и деен радетел на неформалните методи на обучение. Дошло ли е времето да се отворят врати и за новаторското в образованието ни?
Във втората част на „Рибен буквар” наш гост е Поли Муканова, докторант към Катедрата по библиотекознание, научна информация и културна политика във Философския факултет на Софийския университет. С Поли разговаряме за нейното изследване „Четенето и читателите в българското общество (1878-1944): Институцията библиотека”. За първи път в това изследване се анализира развитието на четенето през историята на библиотеките. За първи път в българската изследователска традиция е очертан специфичен ракурс върху читателските практики с акцентирането върху групата на жените читателки.
Бъдете с нас и този петък от 18 часа по Бинар!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • 5 месеца по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...