Отиди на
Форум "Наука"

Най-добрият за живеене град/селище в България?(2)


Recommended Posts

  • Потребител

в такива теми трябва да бъдем прагматични

истината е, че всичко е относително

много зависи дали говорим за семейство, за сам човек и дали има деца

аз мога да говоря от позицията на човек със семейство и деца живял в много държави

конкретно - аз мога да работя навсякъде, а жена ми не - тя може да работи само в големите университетски градове

едното ни дете е голямо и идват сериозните изисквания за гимназия

на мен лично не ми харесва в София (нищо, че това е градът, в който съм живял най-дълго през живота ми и имам имоти, позиции, среда) поради няколко причини - замърсяване, задръстване, простотия и скъпотия

в същото време с жена ми много трудно можем да си комбинираме същите работи, които имаме в София и училището на голямото дете някъде в провинцията, всъщност местата където може да има такава комбинация са Пловдив и Варна, даже Бургас, Русе и Търново не влизат в тази категория

да не забравяме и основното предимство, тук не плащаме наем, в провинцията тепърва ще трябва да се разправяме с жилища, стигам много бързо и евтино до летището с такси, а това ми е важно защото летя много

реално погледнато ако например продадем един апартамент и се натоварим на колата и отидем в Пловдив ни чакат няколко много трудни години, не че няма да се справим, но не мисля да си го причиняваме

иначе в момента, в който поотрасне второто дете, си бия шута на югозапад или към сандански, или към гоцето или към западните родопи, там животът ми отива много повече

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кой според вас е най-добрият град за живеене в България?

Ако пренебрегнем вестниците, радиото, телевизията, барабар със данъчните, касата и продавачката в кварталната бакалия със онази тетрадка с вересиите, животът във всяка една точка на България е земен рай ...

Редактирано от Eньо
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...