Отиди на
Форум "Наука"

Незаконното живеене в чуждо жилище?


nik1

Recommended Posts

  • Потребител

То и нашите бързи производства са ... амо това е друга тема.

Само че хората не разбират такива тънкости и искат правосъдие веднага. Аз съм прав, имотът е мои и точка. Прокурорът е длъжен веднага да изхвърли "натрапника". И като разберат, че не става така - "бах ти държавата"!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Именно. Но чисто организационно съдилищата могат да работят по-добре и тогава правосъдие ще има. Крайно време е да се назначат повече съдии, в София и големите градове, да се организират канцелариите по-ефикасно, да се сканира всичко и някои от решенията да се обявяват още в с.з.

Наказателните състави формират мотиви веднага в с.з. за всичко, гражданските биха могли за някои от делата също....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не е само до вътрешна организация. В малките съдилища няма много дела, съдиите не са натворени, но пак се случва решение да се чака много повече от месечния срок.

По някои специални граждански производство решения се обявяват веднага по силата на закона. Колко са качествени понякога ...

Хайде наказателните да не обявяват мотиви в съдебно заседание, но поне срокът за жалба да не е съия като срока за мотивите. Макар че мотиви при четене на присъдата е съвсем разумно предложение. В тая връзка се сещам за едни абсурдни мотиви. В с.з. правя възраение за приобщаване на едни доказателства, съдията ме отсвирва и ги приобщава. В жалбата се мотивирам защо тези доказателства са приобщени нзаконно, но съдът пише мотиви след жалбата и в тях записва, че макар че доказателствата са приобщени, не са взети под внимание при определяне на присъдата. При положение, че присъдата е прочетена половин час след приобщяване на доказателствата....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За огромно съжаление правната култура на българина е много ниска и той изобщо не е наясно кога, какво и къде може да направи. Много нашенци им се свиди да дадат 5 лева на адвокат преди да направят някоя глупост само за да могат да ги хвърлят като бакшиш на келнерката, дето дори не си е направила труда да почисти масата така, че да не е ясно съвсем точно какво са си поръчали предните трима, които тя е обслужила. И когато вече е забъркана пълна каша и няма оправяне, тогава вече се сещат за адвокат и недоумяват защо никой вече не може да направи нищо. Но нашенецът като майстор по всичко първо прави поразии, а после се жалва, че не се появява "Някой" да го "оправи". То не е само за адвокати, ами за всяко нещо. Народопсихология продукт на робска психология.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Разбиване и смяна на ключалка осъществява състав на самоуправство. Съвсим хипотетично. Сачо че същото престъпление ще извърши и собственикът на имота, ако реши да изгони така наемателите си.

Общо взето полиция и прокуратура нямат отношения към имотните спорове. Те са в компетенцията на гражданския съд. Това че човекът е починал, не означава, че не може да има договор за наем с него. Този договор обвързва и наследниците на починалия, защото наследството е сбор от права и задължения. Поне аз не прочетох кога е починал човекът.

Разбирбирам желанието на хората за всичко да се жалват до прокурора, но той не е господ.

Не знам дали съм специалист, Алва, ама с това си изкарвам хляба

Аз не обвинявам прокуратурата, разбрах че хората си вършат работата според закона,толкова им позволява, това правят; намеквам че е правната уредба е поосрана (това е според мен, не задължавам никои с мнението си)
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За огромно съжаление правната култура на българина е много ниска и той изобщо не е наясно кога, какво и къде може да направи. Много нашенци им се свиди да дадат 5 лева на адвокат преди да направят някоя глупост само за да могат да ги хвърлят като бакшиш на келнерката, дето дори не си е направила труда да почисти масата така, че да не е ясно съвсем точно какво са си поръчали предните трима, които тя е обслужила. И когато вече е забъркана пълна каша и няма оправяне, тогава вече се сещат за адвокат и недоумяват защо никой вече не може да направи нищо. Но нашенецът като майстор по всичко първо прави поразии, а после се жалва, че не се появява "Някой" да го "оправи". То не е само за адвокати, ами за всяко нещо. Народопсихология продукт на робска психология.

Съгласен съм напълно, и това не само феномен за правната култура на българина

Това е всеобщ феномен - сканапа ни е здравната, производствена, бизнес и друга култура,и да все чакаме някои да ни оправи лайната (кои ми сра в гащите)

В интерес на истината аз не съм сам в тоя случай , и като по-малък брат (и добричък) не успях да реагирам навреме и правилно правилно на натиска на големия тъпчо ("ама как ща давам 50 лева за адвокат"), и това е казано от човек с доходи в от средната класа, който работи за голяма западна фирма, и дето се има за много интелигентен..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз не обвинявам прокуратурата, разбрах че хората си вършат работата според закона,толкова им позволява, това правят; намеквам че е правната уредба е поосрана (това е според мен, не задължавам никои с мнението си)

Според теб каква трябва да е правната уредба при подобни случаи?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...