Отиди на
Форум "Наука"

Фундаментални взаимодействия в природата


Spirit

Recommended Posts

  • Мнения 1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Just now, laplandetza said:

Времето става крайно само и единственно кагато Аз реша, такава бе Твоята Воля. 

Както казах, няма значение кога ще решиш. По условие имаме второ събитие, което участва в съотношенията, така че наа практика нямаш думата, а само задължеия - да се впишеш в него.

С елементарна хватка ти разказвам играта.

Link to comment
Share on other sites

Just now, scaner said:

Както казах, няма значение кога ще решиш. По условие имаме второ събитие, което участва в съотношенията, така че наа практика нямаш думата, а само задължеия - да се впишеш в него.

С елементарна хватка ти разказвам играта.

Хахах, понаакан борец си ти. 😀 Аз мога да реша и изчаквам когато ми е удобно дори и след 1 млрд. трилиона години, спомни си ти и само Ти ме направи Безсмъртен!.

Твоята <хватка> оплеска цялата Теорема, пак те питам изложи ни в разбираем вид Оригинала на Теоремата, да видим къде си объркал Ти, да Ти най вероятно си объркал нещата. Съмнявам се днес да съм оборил Истинската Теорема.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandetza said:

Аз мога да реша и изчаквам когато ми е удобно дори и след 1 млрд. трилиона години, спомни си ти и само

Каквото и число да заместиш като Т2, то ще е крайно. И теоремата ще ти се изхили.

Забележи, в случая си напълно безсилен, и нямаш полезен ход.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

Каквото и число да заместиш като Т2, то ще е крайно. И теоремата ще ти се изхили.

Забележи, в случая си напълно безсилен, и нямаш полезен ход.

Напротив, не знам за какво Т2 говориш, аз не съм те чел, сериозно , ясен си  с глупоста си, карам по моя терминология. Ако т2 е Събитие Б, какво означава крайно, разбира се ще е с някаква стойност и за всеки наблюдател различна, но ще дойде тогава когато измереният интервал, или за кратко интервалан аПроба1 ще е по голям от интервала на проба 2. 

Разбра ли как интервала на проба 1 става по голям от този на проба 2.?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, laplandetza said:

аз не съм те чел

Там ти е проблема изначално. Нищо, който чете, ще разбере цялата ти простотия до тука, така че полза ще има.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

Там ти е проблема изначално. Нищо, който чете, ще разбере цялата ти простотия до тука, така че полза ще има.

Аха, ще те разберат какъв балон си, наакън и бълбукащ.

Почвай отново Събитие А, Събитие Б. Елементарни неща за всеки физик😀

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, laplandetza said:

Кой е отговорът ?

Какъв смисъл има, след като не четеш?

Водевила вече прикючи с фиаско за тебе, до тука с отговорите :D

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

Преди 1 час, scaner said:

Ми включи мисленето най-накрая де.

Ето ти за опростяването само в рамките на СТО. Инерциалният наблюдател лежи на геодезичната, той измерва собствено време T между двете събития.

Всеки друг наблюдател, нележжаащ на тази геодезична, трябва по някое време да търпи ускорение. При това ускорение той ще се движи относно избраният инерциален наблюдател с ненулева скорост. За простота разбий времето на ускоряващият се на три части: 1) ускорява се от точката в която се е случило събитие А за интервал T1 по часовника на инерциалния, 2) движи се някъде също инерциално за интервал Т2, и 3) последният участък, трябва да убие скоростта си за да се нагласи да мине през нужното място на второто събитие през нужният момент, и това става за интервал Т3 (един от тези етапи може да се икономиса, не е принципно).

Значи по времето на инерциалният наблюдател ще имаме Т = Т1 + Т2 + Т3

По време на етап 1) неинерциалният наблюдател придобива ненулева скорост спрямо инерциалния. През целият тои интервал той се движи с ненулева средна скорост спряямо инерцииалния. По тази причина неговият собствен часовнник ще изостава спрямо часовника на инерцциалния наблюдател, и ще отчете продължителност на първият етап Т1' < Т1. На вторият етап този наблюдател ще продължи да се движи с ненулева скорост, часовникът му ще продължавва прогресивно да изостава, и на края на етапа ще отчете време T2' < T2; За третият етап е същото, няма да се спираме, и там T3' < T3. В крайна сметка собственият часовник на ускоряващият се ще отчете интервал T' = T1' + T2'  + T3' < T1+T2+T3 = T, или казано накратко,

T' < T.

Което твърди и теоремата, и това приключва въпроса. Както виждаш, в СТО нейното доказателство е очевидно, и всичко се основава на това, че можем да въведем общо време и да сравняваме часвниците в процеса. При ОТО нещата са по-сложни, там доказателството не е толковва очевидно, но пак го има.

Ти обаче тъпо и упорито измисляш някакви неработещи примери. и показваш че не си способен да разсъждаваш на елементарно ниво. Е, виждаш че няма смисъл да се отговаря на въпросите ти, нали? За какво тогава изобщо протестираш?  какви комплекси се опитваш да избиваш? Няма ли медицински форум, там да се оплачеш от проблемите си, а мацаш тука?

Ето ги отново твоитре Т/та,сега ще ги погледна по подробно.

Пълен кретенизъм, какво сравняваш бе, щастливец парфюмиран😀. Няма тук сравнение Т прим и Т, с разбивки в Т1 , Т2, Т3, нищо подобно.Имаме след Т3 , има Т4, което е и основното, времето , периода от интервала когато Проба 1 изчаква проба 2 и това време разбира се е несравнимо по голямо със сумата от останазлите. Именно в Т4 става онова което желая и описах и доказах!

Link to comment
Share on other sites

Преди 2 минути, scaner said:

Какъв смисъл има, след като не четеш?

Водевила вече прикючи с фиаско за тебе, до тука с отговорите :D

Ха сега по твоята дебилна схема Да разгледаме Т4, да сравним Т4 прим с Т4.Давай да те видя!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandetza said:

Няма тук сравнение Т прим и Т, с разбивки в Т1 , Т2, Т3, нищо подобно.Имаме след Т3 , има Т4, което е и основното, времето , периода от интервала когато Проба 1 изчаква проба 2

Това време съм го обозначил с Т2. Що не си накиснеш главата в тоалетната чиния за изтрезняване, преди да се опитваш да я съсипваш с мислене?

Link to comment
Share on other sites

Преди 4 минути, scaner said:

Това време съм го обозначил с Т2. Що не си накиснеш главата в тоалетната чиния за изтрезняване, преди да се опитваш да я съсипваш с мислене?

Ей маймун , каво си обозначил с Т2, че и лъжеш нагло!, невестулко пухкава!:D, с Т2 си означил инерциалното движение, преди Т3 етапа на негативно ускорени, аслед Т3 какво правим?

 

<<<<....

1) ускорява се от точката в която се е случило събитие А за интервал T1 по часовника на инерциалния, 2) движи се някъде също инерциално за интервал Т2, и 3) последният участък, трябва да убие скоростта си за да се нагласи да мине през нужното място на второто събитие през нужният момент, и това става за интервал Т3 (един от тези етапи може да се икономиса, не е принципно).

Значи по времето на инерциалният наблюдател ще имаме Т = Т1 + Т2 + Т3 ..>>>

Редактирано от laplandetza
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Ей маймун , каво си обозначил с Т2, че и лъжеш нагло!, невестулко пухкава!:D, с Т2 си означил инерциалното движение, преди Т3 етапа на негативно ускорени, аслед Т3 какво правим?

Една ускоряваща се система има минимум три етапа: ускоряване, после време за каквото и да е без ускоряване (инерциално значи), и после пак ускоряване, за да се върне където трябва. Може вторият етап да накъсаш на още парчета, това принципно нищо не променя - неравенството пак ти изяжда главата.  Може вторият етап да го икономисаш с по-бавни ускорения - пак неравенството те изяжда.  Аз просто ти го елементаризирах до ниво, дето и ти би трябвало да го схванеш. Е, може и да съм те надценил.

Така че гориш отвсякъде, с мазен черен пушек :) Целият форум се усмърдя от това...  Време е сега да проветрим.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

Една ускоряваща се система има минимум три етапа: ускоряване, после време за каквото и да е без ускоряване (инерциално значи), и после пак ускоряване, за да се върне където трябва. Може вторият етап да накъсаш на още парчета, това принципно нищо не променя - неравенството пак ти изяжда главата.  Може вторият етап да го икономисаш с по-бавни ускорения - пак неравенството те изяжда.  Аз просто ти го елементаризирах до ниво, дето и ти би трябвало да го схванеш. Е, може и да съм те надценил.

Така че гориш отвсякъде, с мазен черен пушек :) Целият форум се усмърдя от това...  Време е сега да проветрим.

Ооо, напротив , пръжката в тази топилка си ти. Така е нагледно, изчистено след последното негативно ускорение имаме Т4. Продължав атолкова колкото ми е нужно, при бъдещето събитие Б, проба 1 е в приближение на инерциална система в времева геодезична. Нейният часовник според ТО, със сигурност ще работи по бързо от относително движещата се с определена средна скорост спрямо инерциалната система на проба 1. С тази <разлика> в часовниците аз те закопавам в дън земя, за да изпуффкаш за пореден път. Надявам се всички разбрах какво казах.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 минути, laplandetza said:

Така е нагледно, изчистено след последното негативно ускорение имаме Т4

Каквото и да се случваа през Т4, имаш само две възможности. Или си неподвижен с началната инерциана система, тогава през този период часовника ти не изостава, но остава изоставането през другите и неравенството те прецаква. Или се движиш с ненулева скорост, и часовниците ти изостават спрямо инерциалната - тогава неравенството се задълбочава и те прецаква съвсем.

Избери си единия от вариантите, и после можеш да се гръмнеш на спокойствие.

Редактирано от scaner
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, laplandetza said:

Сканера няма аргументи и се отказва от борбата, други желаещи да зашитят Сканеровата Представа за Теоремата?

Хаха, на калпавата ракета космоса и пречел :D Като ми пееш Пенке ле, кой ли ми те слуша?

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, scaner said:

Каквото и да се случваа през Т4, имаш само две възможности. Или си неподвижен с началната инерциана система, тогава през този период часовника ти не изостава, но остава изоставането през другите и неравенството те прецаква. Или се движиш с ненулева скорост, и часовниците ти изостават спрямо инерциалната - тогава неравенството се задълбочава и те прецаква съвсем.

Избери си единия от вариантите, и после можеш да се гръмнш на спокойстие.

Ти как си взел диплома? 

В Т4 го правя неподвижен и изоставането се компенсира капка по капка с изоставането в Т4( за проба 2 Т4 прим може би) изоставането на часовника на проба 2 в сравнение с проба 1 в този период Т4.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, laplandetza said:

В Т4 го правя неподвижен и изоставането се компенсира

Няма компенсиране тука. Ако си неподвижен, не изоставаш, но остава натрупаното през етапите когато си се движел. Ако се движеш, трупаш изоставане. Това е реалността, срещу нея е безсмислено да риташ. Пробвай се, резултатът отдавна е ясен.

Базови неща не са ти ясни, затова такива болни халюцинации имаш.

Link to comment
Share on other sites

Just now, scaner said:

Няма компенсиране тука. Ако си неподвижен, не изоставаш, но остава натрупаното през етапите когато си се движел. Ако се движеш, трупаш изоставане. Това е реалността, срещу нея е безсмислено да риташ. Пробвай се, резултатът отдавна е ясен.

Базови неща не са ти ясни, затова такива болни халюцинации имаш.

Хахаха, и на теб като на Малоум .......... аз да не съм ви учител?, хахах

 Като за начало , заека надбагъл костенурката с 10 км дистанция, но нещеш ли заека чупи кръстче и всеки ден от днес заека изминава по 100 метра на ден , а костенурката по 101 метра на ден  и о да ,заека и костенурката са Безсмъртни. Пита се ще стигне ли при това положение без други промени Костенуркатаще стигме ли Заека, а и да го Надмине?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...