Отиди на
Форум "Наука"

Информация за тази монета.. ?


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, изкючително съм запленен от стари и антични предмети, но за жалост не разбирам много от монети. Притежавам една, която ми остана от баща ми и много бих искал да разбера каква е. Надявям се тук да има хора, които да ми кажат :))

IMG_20171218_084949.jpg

IMG_20171218_084823_1.jpg

1513579940734193897824.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Римска провинциална бронзова монета.Отсечена е през 3 век сл.н.е. по времето на Гордиан III ,в Анхиало.На нея са изобразени бюстовете на Гордиан III и съпругата му Транквилина.Снимките са неясни и не си личи добре коя е богинята на реверса(Тюхе ?) 

https://www.acsearch.info/search.html?id=2925836

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, djrossko said:

Да, Тюхе е. Изключително благодаря за информацията ! :) прекрасно парченце от историята, предполагам, че е често срещана монета :)

  Сигурно има и в България търговци на монети.

За пример http://www.eremshop.hu/romai-penzek.html . Подробно можеш да консултираш с тях за историята на монетата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Skubi said:

  Сигурно има и в България търговци на монети.

За пример http://www.eremshop.hu/romai-penzek.html . Подробно можеш да консултираш с тях за историята на монетата.

В България търговията с антични монети е криминализирана.Търговците са от лошите.

================

On 18.12.2017 г. at 8:54, djrossko said:

Здравейте, изкючително съм запленен от стари и антични предмети, но за жалост не разбирам много от монети. Притежавам една, която ми остана от баща ми и много бих искал да разбера каква е. Надявям се тук да има хора, които да ми кажат :))

 Трябва да предадеш тази монета в музея.От там ще научиш повече за нея.За предаването се полага възнаграждение.То обаче трябва да бъде извършено в едноседмичен срок.За тия които не са спазили законния срок се предвиждат глоби.Ако Културните ценности са 3 или повече бр. се носи съдебна отговорност.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Само тази ми е, която ми е останала като наследство от прадядо ми. От неговата колекция от царски български монети, тази беше при тях. Той е бил дясната ръка на Цар Борис 3ти - Георги Радков, та от майка ми знам, че тази монета е открита при разкопки по онова време. С удоволствие ще я предам на историческия музей във Варна. Смятам, че историята го заслужава. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...