Отиди на
Форум "Наука"

Стига! Технологиите не водят до социална изолация


Recommended Posts

  • Потребител

Започнахме от там какво е здраве.

Един случай: монах при първата си среща с един човек-психолог му разказал целия живот от рождението, неща които самия той не знаел, а майка му само.

Това с мислене какво да кажеш не се постига.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 53
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител

С въпроса какво е здраве е свързан и въпроса едно нововъведение доколко е смислено.

Например всичко, което прави така, че човек да няма нужда много да се труди е от една страна, от друга са всякаквите болести свързани с нововъведенията.

Условията се "подобряват", но човека се отдалечава от природата. Тялото се изнежва...

На това може да се възрази: огъня също е " нововъведение". Обаче- едно е да нацепиш дърва, да палиш, друго да цъкнеш едно копче..

А как са оцелявали хората без огън. Първо- къде са оцелявали, може би само в "топлите страни":).

Или просто без огън като са били свикнали от малки на студ.

 

Редактирано от Петър Станков
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 10.11.2021 г. at 17:07, Exhemus said:

Аз съм такъв, но не смятам, че съм увреден психически. Точно обратното. Единствено банковата ми сметка не може да порастне както си трябва  :)  Лошото е, че и жените го надушват.  :)

Това настрана:), но смарт-технологиите наистина увреждат психичното здраве. Не случайно Бил Гейтс, техният зъл гений, е бил забранил на децата си до 14 г. да ползват смартфон. 

   Тотално, всички сегашни деца и младежи са увредени. Увредена е дълбоко човешката им същност. Говоря за България, но вярвам, че в сериозните държави има огнища, където се поддържа вида хомо сапиенс. В България сякаш умишлено се провежда ДЕСАПИЕНСИЗАЦИЯ  /нова дума/. Да не би да сме моделен обект за предварително тестване на нови психиатрични технологии? Надявам се ТЕ в един момент да се смилят над нас и да си намерят някоя друга държавица. Струва ми се, че оставни само на собствената си природа, ние много бързо ще се възстановим?

 Смарт технологиите плюс целенасоченото медийно облъчване разрушават основни психически вериги за пренасяне на опит от старите поколения на младите. Това, което е същността на човека. Разрушава се импринтинга/има го и при животните/ - подражаването на родителите и особено на бащата. Малко от съвременните деца са бъбриви, защото имат беден словарен запас, заради слабо семейно общуване. Оттам следва намалена способност да поемат знания. Децата не общуват и със природата, поради което не развиват "здрав смисъл" за физическите взаимовръзки на природните явления. Почти не правят нищо с ръце и не добиват представа за полезните свойства на материалите.  

  Пример за гореказаното са отчайващите "бисери" от телевизионните състезания. 

 

https://www.unicef.org/bulgaria/

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...