Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

Преди 23 часа, Р. Теодосиев said:

Браво! Много добро ревю! Аз последните години чета различни фантастики, но все съвременни от Айзък Азимов и Станислав Лем съм чел само разкази. Но твоите ревюта ги чета с голям кеф :)

Голямо внимание обърнах на поредицата за Бараяр на Лоис Макмастър Бюджолд - те са около 18 книги - ако не си попадал на тях ти ги препоръчвам! 

Продължавай все така!

Вярно е. Поредицата на Бюджолт е невероятен начин да се разтовариш. Много леки фантатики с тънък на моменти хумор, на други малко по-просташки. И разбира се най-важното - в центъра на всички каши винаги е ненадминатия Майлс Нейсмит ВорКосиган.

----------------------------------------

Отделих това мнение в отделна тема, за да не наводняваме темата на @SAlexandrov

Редактирано от Р. Теодосиев

Идеята на тази тема е да обсъждаме различни фантастични книги, техните автори и герои.

Преди 15 часа, Димитър Йорданов said:

Вярно е. Поредицата на Бюджолт е невероятен начин да се разтовариш. Много леки фантатики с тънък на моменти хумор, на други малко по-просташки. И разбира се най-важното - в центъра на всички каши винаги е ненадминатия Майлс Нейсмит ВорКосиган.

Аз останах много впечатлен от поредицата и наистина я четох с голям интерес :)

1219.max.jpg

В читанка ги има всичките 18 книги и то подредени не по датата на издаване, а по хронологичен ред спрямо събитията, което според мен носи по-голямо удоволствие при четенето им.

Сега съм хвърлил око на трилогията "Левиатан" на Скот Уестърфийлд и въпреки, че е малко юношеска - то наистина ме грабна целия този стиймпънк :)

6050678.jpg

Бараяр е наистина много добра! Макар, че поне за мен последните 2-3 книги, слде като вече стана адмирал са малко по-тегави за четене. Обаче се иска много писателски талант, за да накараш толкова хора да обикнат едно интелигентно, но недъгаво и устато джудже!

Обаче ако иде реч за чисто разтоварване за мен фаворит е поредицата за "Стен" на Алан Кол и Крис Бънч. Цялата поредица я има в читанката. Разбира се аз си ги имам всичките и на хартия.

2436.max.jpg

On 5.09.2019 г. at 0:04, Amazonski said:

Бараяр е наистина много добра! Макар, че поне за мен последните 2-3 книги, слде като вече стана адмирал са малко по-тегави за четене. Обаче се иска много писателски талант, за да накараш толкова хора да обикнат едно интелигентно, но недъгаво и устато джудже!

Лично аз ги прочетох всичките на един дъх - остана ми само тази, в която главният герой е братовчед му Иван, но и нея ще я мина съвсем скоро :)

Тази поредица за "Стен" на Алан Кол и Крис Бънч не я знам, но ще я погледна! :)

Имахме си и тема свързани сами с разкази: