Отиди на
Форум "Наука"

Енински Апостол (най-старият Славянски текст) - превод


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, драги Сънародници!

Името ми е Николай, на 25 години съм и живея в Амстердам, Холандия. Обичам родината си, с цялото си сърце и душа, но за жалост нямам вуйчо владика вкъщи и се налага да бродя "немил-недраг" из Европа(та). 

Отварям тази тема, в опит да намеря превод на най-старият славянски текст, написан на кирилица. Успях да намеря 4 образеца на текста "Енински Апостол" (ръкопис от 11-ти век) на следния сайт - http://www.libsu.uni-sofia.bg/slavica/eninaspec.html .

Въпроса ми е: има ли някой добър човек, който би желал да ми преведе текстовете?

Питам, защото съм юрист по професия и, съответно, (за жалост) съм невеж в сфертата на Старобългарския език.

Искрено се надявам, че някой ще успее да ми помогне в това ми начинание.

 

Поздрави,

Николай Радев

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...