Отиди на
Форум "Наука"

Загадки с картини


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Сменил съм го споко ;) хаха

аре ще дам един жокер - освен че подвеждам със заглавието подвеждам и със самата картина ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

За да се покачат страстите и интересът към тази тъй оспорвана игра преброих броя на верните отговори от началото й (в далечният и епичен януари 2007 г.) Ето ги и резултатите на вечната ранглиста към настоящият момент:

1. Galahad..........20

2. Warlord.........15

3. KG125.............9

4. ISTORIK..............8

5. Zbelsrud...............6

6. Philhp..................5

. plamen_starbov......5

8. emilia_n...............3

9. z_z_z_z...................2

. Lyubo.......................2

. T.Jonchev..................2

. fixxxsers...................2

. Last roman................2

. Южняк.....................2

15. П.Теодосиев...............1

. Griet..........................1

. Argon.........................1

. j_jivko.......................1

. sisinda.......................1

. Argon.........................1

. Доктора.......................1

. Nikita........................1

. Р. Теодосиев...............1

. Thorn.........................1

. В.Павлов......................1

. Skubi.........................1

. hristo_serafimov..........1

. Б.Богданов...................1

. Voland........................1

. Глишев......................1

Както виждате до момента Галахад е безапелационен лидер, това би трябвало да вдъхнови заклетите му опоненти в дискусиите из форума да се мобилизират и да атакуват мястото му, но това ще стане единствено, чрез повече активност тук господа! :)))

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
- освен че подвеждам със заглавието подвеждам и със самата картина

Колко да подвеждаш? Едва ли е менте.

Но не е голяма картина, това е миниатюра - илюстрация в книга. Прилича на 15-ти век.

От формата и поради условността на средновековните изображения в самата нея едва ли нещо води към отговора.

Рових бая от интерес към изобразителното изкуство - не я намерих. Така че давай, казвай нещо - някакъв жокер. Най-добре да ни кажеш какво е изобразено (или "да ми", щото може всички други да знаят, само аз не :tooth: ).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хе-хе, че бързо се развиха нещата!?

Все пак познах века. Даже си мислех точно, че е средата на ХV-ти век. И наистина - 1455–1460 година според викито.

Да го кажа аз, от любезност към себе си. Ако перефразирам - понеже умряха циганите, дето ме хвалеха :tooth:

Подготвена работа, ясно. Мерси.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Подвеждащото беше, че през 15 в. са си ги рисували със същите доспехи и въоръжение от тяхното съвремие, а не от 9 в. ;)

Тия също мязат на къде 15-16 в. с тая кремъклийка, някакви башибозуци ще да са ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Според мен картината е френска и е от 19 век. Единия вариант е да са египтяни от наполеоновите кампании, а другият - някакви башибозуци от някое френско пътешествие през османската империя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че имат общо с Османската империя - имат. Но са от малко по-късен период - началото на 19-ти век. Поне тогава е рисувана картината.

И още една подсказка за народността на хората от картината - вижте как зададох задачката. Избора на думи не е случаен. ;)

BTW избрах тази каритна, защото преди време централния образ го видях като аватар на човек от форума и тогава порових известно време, докато открия от къде е.

Редактирано от hristo_serafimov
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Точно :)

значи чакаме неговото включване. За мен тея братчеди са бугари.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Позна - Bulgarian Soldiers, Theodore Valerio (1819 - 1879)

А аз не бях прав, че е от началото на 19-ти век, по-скоро втората половина...

Ти си. :)

Редактирано от hristo_serafimov
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

нали знаете, че моето е все римска тематика. Коя е тази симпатична императорска двойка от златния век на империята?

post-917-054759000 1336638535_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Антоний Пий и Фаустина, спипани в момент на апотеозис :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Антоний Пий и Фаустина, спипани в момент на апотеозис :)

Браво Лорде знаеш ги нещата. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Кратка справка показва, че е бил тук през 50-те години на 19 в. ;) явно наистина е нарисувал каквото е видял.

Хайде от мене един малко по-разчупен въпрос така. Това е снимка на една свиня влязла в историята защото около нея се завъртяли важни събития така да го кажем ;) Това всъщност не е конкретният индивид-исторически деец, но е от същата порода - бъркширски нерез, така че и въпросния е изглеждал точно така. Та въпроса е какви точно са били тези исторически събития?

post-28-037639600 1336720040_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Ами не. Ще подскажа, че шопарите взели участие във важни исторически събития не са чак толкова много, всъщност аз не се и сещам за други :) та този конкретен шопар загива геройски по време на тези събития и смъртта му става повод за война между две държави, които са дори велики сили!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да, приемам отговора за правилен. А събитието е известно като "Войната за прасето" или The Pig war ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е те това нещо за пръв път го чувам! :)

Мислех, че е свинята, с която Чърчил става шампион на Англия по свиневъдство в началото на 20-ти век...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, приемам отговора за правилен. А събитието е известно като "Войната за прасето" или The Pig war ;)

:)): А,някой разправяше,че войните започвали заради жени.

Кой и къде?

4809250T.png

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Един търговец /полубългарин/ търговец на зелезми отпадъци получава на един чужд остров да събира железни отпадъци от стари кораби, машини за обработване на китове. Той понеже е голям националист опъва своето национално знаме. Местните власти го изгонват, след неуспешно предупездение да го снеме....

След това почва война....

:post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712: :post-70473-1124971712:

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...