Отиди на
Форум "Наука"

Уинстън Чърчил


Recommended Posts

  • Потребител

Снощи гледах ,някакъв филм по HBO ,Най мрачните дни или нещо такова ,който се фокусира  ,върху тази личност ,не скривайки на практика нищо от чисто човешките му недостатъци (например алкохолизма и въпреки това умира на 90).Напоследък форумът  ,нали се превърна във военна сводка  ,което си е нормално ,ние сме поколение ,което е израсло със съзнанието ,че ще има вечен мир ,че  ако има войни ,те ще са икономически и сме свидетели на война от ВСВ.Та кой е Уинстън Чърчил  ,как изплува най отпред в най тежкият момент за Британската империя и отделно за ораторският му талант.В днешно време  думите нямат  ,значение  ,на практика този човек е преобръщал съзнанието на милиони само с речи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според урбан ледженд когато били в ялта и пийнал дъртият алкохолик конякът арарат, толкова го харесал, че само това клйопал....Когато узнал това Сталин, обещал му, че до краят на живота си ще получава безплатно от партийните изби Арарат. И в най-грубите времена между СССР и западният съюз, руснаците държали на словото си и дъртака получавал нужното количество....Чак до кончината си....Дали е истина, или не? Кой знае.

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, Skubi said:

Според урбан ледженд когато били в ялта и пийнал дъртият алкохолик конякът арарат, толкова го харесал, че само това клйопал....Когато узнал това Сталин, обещал му, че до краят на живота си ще получава безплатно от партийните изби Арарат. И в най-грубите времена между СССР и западният съюз, руснаците държали на словото си и дъртака получавал нужното количество....Чак до кончината си....Дали е истина, или не? Кой знае.

Може  би и алкохолът  ,да му е помогнал ,да сътвори най блестящите си речи ,които реално тогава са обръщали съзнанието на хората.В днешно време  ,някой гениален политик ,да произнесе гениална реч ,малко ,ще са хората ,които ,ще я разберат.Колкото до Сталин той ,не  е цепил басмата  на Чърчил много ,много и в Техеран и в Ялта ,чел съм съветски източници ,все пак Сталин е съзнавал  ,че Британската империя отива ,към своят край в този си вид.Но пък цялото раболепие  на Сталин е отивало  ,към Рузвелт осъзнавайки ,че това  е новата суперсила .Отделно Рузвелт също не е таял добри чувства към Чърчил.Има и спекулации ,че в Ялта Рузвелт ,който си е тежко болен ,по някакъв начин съветите му въздействат и общо взето без съпротива  се съгласява на суперизгодни за тях условия за следвоенното развитие  ,въпреки съпротивата на Чърчил.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, todorg said:

Може  би и алкохолът  ,да му е помогнал ,да сътвори най блестящите си речи

Изключено. Алкохолът и наркотиците вредят на таланта,а не му помагат. Никога. Митът за дрогата,която стимулирала таланта е пуснат отпреди сто години от автори като Чандлър и неговият алкохолизиран герой Марлоу...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Че и Рузвелт е бил кокаинист. първо заради болките но в последствие вече не само заради тях....Сталин пък садист...Той кръв е консумирал, човешка. В преносен смисъл. 🤣 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 19.12.2023 г. at 9:56, deaf said:

Изключено. Алкохолът и наркотиците вредят на таланта,а не му помагат. Никога. Митът за дрогата,която стимулирала таланта е пуснат отпреди сто години от автори като Чандлър и неговият алкохолизиран герой Марлоу...

 

Дълбоко  ,не съм съгласен ,само въздържател  ,може  да напише подобно нещо.Алкохолът в разумни граници ,може  ,да активира нива в мозъка .които иначе са недостъпни.Пример Уинстън Чърчил.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, todorg said:

Дълбоко  ,не съм съгласен ,само въздържател  ,може  да напише подобно нещо.Алкохолът в разумни граници ,може  ,да активира нива в мозъка .които иначе са недостъпни.Пример Уинстън Чърчил.

Аз съм художник и пияч. На няколко пъти съм рисувал в пияно състояние и на другата сутрин вече трезвен изхвърлях нарисуваното в коша за боклук,понеже за нищо не ставаше...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, deaf said:

Аз съм художник и пияч. На няколко пъти съм рисувал в пияно състояние и на другата сутрин вече трезвен изхвърлях нарисуваното в коша за боклук,понеже за нищо не ставаше...

Аз съм писател (графоман естествено ,само аз си чета произведенията и 1 -2 най близки приятели).На трезво  ,не мога ,да зацепя ,дори и 200 грама водка ,да изпия пиша готини ,неща и хората се кефят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, ssman said:

ето нещо което няма да се хареса на повечето грантаджии от форума но фактите са си факти

 

IMG_20230810_021515_640x480.jpg

 

Това сигурно от даркнета или някой неофашистки сайт да е взето. Има една забележка коятопоказва моралната мизерия на нещастниците... Ей там по средата с болд шрифт. Как може да сравнява едно събитие в Индия с Холокоста на евреите в концлагерите.....

Това показва, че поддръхката на сайта е от агитпропа на кремъл и, че нещастинте фашисти се опитват чрез подобни манипулации да оправдават сегашни събитея....МЕРЯТ СИ ПИШКИТЕ.....🤣😂😂 

Редактирано от Skubi
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

тука май фактите никой не го интересува важно е каквото кажат от посолството 😀 то затова никой не ви обръща внимание на глупостите изписани тук за сво

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, ssman said:

тука май фактите никой не го интересува важно е каквото кажат от посолството 😀 то затова никой не ви обръща внимание на глупостите изписани тук за сво

Геноцидът в Индия е извършен от индийци. Англичаните само са били подстрекатели. Не че това ги оневинява.

Английската армия е наброявала доколкото знам около 60 000 (шестдесет хиляди) бойци. Няма как такава малка армия да избие десетки милиони индийци.

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...