Отиди на
Форум "Наука"

позлатен хемиобол на александър велики?


Recommended Posts

  • Потребител

здравейте и респект на всички

този хемибол в лошо състояние е знам. интересува ме позлатен ли е бил? вижте първата снимка с лицето. гледах от всеки ъгъл сякаш е позлатан и е върху патината, не e одраскан

 

 

 

 

Screenshot_20231227_182600_Gallery.jpg

Screenshot_20231227_182611_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не вярвам, защо някой би го направил? Имало е древни фалшификати, но те са с медно ядро, облечено в листове от злато, след което се удря с матриците и издържа на теста - стискане със зъби. Тази монета изначално е с лошо качество на отпечатване и може би при отливането на ядрото по повърхността са се образували елементи, различни от основния метал - имаше някъде подробно описание на този процес.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, iiulius said:

Не вярвам, защо някой би го направил? Имало е древни фалшификати, но те са с медно ядро, облечено в листове от злато, след което се удря с матриците и издържа на теста - стискане със зъби. Тази монета изначално е с лошо качество на отпечатване и може би при отливането на ядрото по повърхността са се образували елементи, различни от основния метал - имаше някъде подробно описание на този процес.

жив и здрав да си мерси за отговора

 

и аз не знам . гледам го това златистото лъщи си па нито съм я чистил тая монети и ми беше интересно наистина прилича на златно покритие ако мога по добри снимки ще кача после

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На мен по-скоро ми изглежда, като че ли някой я е одраскал я с лопата, я с друг инструмент и е свалил патината, та това си е ядрото на бронза

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, roca said:

На мен по-скоро ми изглежда, като че ли някой я е одраскал я с лопата, я с друг инструмент и е свалил патината, та това си е ядрото на бронза

не е надраскано, това жълтото е върху патината и се рони също. много внимателно я измих само с вода монетата не съм търкал и със четка. обърни внимание как върху жълото има и черни петна но не знам виждат ли се на снимката. 

Редактирано от жоао
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За съжаление от снимката не се вижда много...и нормално де, на живо нещата много често са различни.

Но, и аз съм на мнение, че няма абсолютно никакви логики да е позлатявана в античността ...

Ако изобщо реално е позлатявана изобщо, то по-скоро мога да гадая че това е правено в много по-късно време, отново по неясни за мен причини

Редактирано от roca
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...