Отиди на
Форум "Наука"

Кой не иска евро?


За или против влизането в еврозоната 2024  

50 потребители са гласували

  1. 1. За или против влизането в еврозоната 2024

    • За влизането в еврозоната 2024
      30
    • Против влизането в еврозоната 2024
      20


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 17 часа, Exhemus said:

Ти мургав брат ли си, че ти е толкоз важно?

Не, но и не съм заплес от село, да си седя зад дувара.  :) То и на такъв му "дреме" за лева, понеже още ползва стоково обменната търговия, а в магазина тетрадката и от Европа-та току му преведат пари да оправи версиите.

Обиколим съм по-голямата част от Европа и помня каква идиотия беше да сменям на марки, на лири за щастие лесни сметки в магазина (поради кратността на тези 2 валути) и франкове и песети, където хич не беше лесна калкулацията.

Само на идиот би му харесало да си обменя парите. И тъкмо решил да ги свърши, понеже напуска страната и хоп затрябвали му за още нещо и хайде пак на обменно бюро, не дай боже на уличен автомат, че там е страшно до 30-40% удръжка.

Колегите всеки понеделник се връщат от някоя страна. Вече не се седи тук. Вече сме отвързани.

А еврото не е чужда валута. Тя не е на никого, тя е обща за всички европейски страни, нали за това я измислиха, да няма обидени, че вземат нещо чуждо. Както стана с английският. Есперантото не сработи.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 часа, deaf said:

Защо тогава съседната на Румъния Унгария си държи форинтите...? И Чехия! И...

Много бързаш за Румъния нали вървят с нас. Унгария не се отделя от СССР такава им е стратегията още. Има време. Други имат коронни договорки. 

Кои от тях са в борд?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, miroki said:

Не, но и не съм заплес от село, да си седя зад дувара.  :) То и на такъв му "дреме" за лева, понеже още ползва стоково обменната търговия, а в магазина тетрадката и от Европа-та току му преведат пари да оправи версиите.

Обиколим съм по-голямата част от Европа и помня каква идиотия беше да сменям на марки, на лири за щастие лесни сметки в магазина (поради кратността на тези 2 валути) и франкове и песети, където хич не беше лесна калкулацията.

Само на идиот би му харесало да си обменя парите. И тъкмо решил да ги свърши, понеже напуска страната и хоп затрябвали му за още нещо и хайде пак на обменно бюро, не дай боже на уличен автомат, че там е страшно до 30-40% удръжка.

Колегите всеки понеделник се връщат от някоя страна. Вече не се седи тук. Вече сме отвързани.

А еврото не е чужда валута. Тя не е на никого, тя е обща за всички европейски страни, нали за това я измислиха, да няма обидени, че вземат нещо чуждо. Както стана с английският. Есперантото не сработи.

Тъй тъй, колко сте вие отвързаните колеги? Добре, че заплесите от село не знаят английски, че да има поне някакво население в Територията  :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, Exhemus said:

Тъй тъй, колко сте вие отвързаните колеги? Добре, че заплесите от село не знаят английски...

286 000 наши граждани за януари тази година. В Европейския съюз.

 Пристигналите чужденци у нас не съм търсил колко са.

https://www.nsi.bg/bg/content/1963/пътувания-на-български-граждани-в-чужбина-по-цел-на-пътуването-и-по-страни

В Европа не всички говорят английски. А и с ръкомахане все още става. Доста и на руски още успяват, поне в Румъния. Но някои дори не им се налага да ходят, просто си чакат превода, само че курсът на уестърн Юнион хич не е розов.

Но, идеята не е това.

Свикнахме на по-хубавото и бързо забравихме какво беше. Пък и визи и посолства. Сега с лична карта.

За да спестят неудобството някои страни и лев приемат. Самите търговци подсказват, че се чака едната валута. Върви се напред.

А, аз лично, имам проблем с влизане на еврото понеже трябва да сменям един финансов програмен продукт заради него. И ще трябва да се дават пари за него, но въпреки това съм за по-хубавото. Продуктът така или иначе е морално остарял. Все още с dBASE, който знае за какво говоря, ме разбира.

Не искам да вървя назад.

Ако трябваше всеки един българин сам да си избира каква валута иска, сигурно до сега щеше да е сменена на повечето. Доста и са си я сменили в банките /спестяванията/. Но понеже се налага от горе е проблем. То не, че е проблем, ами е политическа конфронтация и го създават последния, според мен.

Според теб къде е проблемът с еврото?

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...