Отиди на
Форум "Наука"

Защо младите хора предпочитат да емигрират от страната ни ?


Recommended Posts

  • Потребител

Въпросът е елементарен.

Общо отговор няма.

Аз съм се наслушал на емигрантски истории на българи. Съдби всякакви. Много от тях са бягали от финансова безизходица.

Има обаче класически варианти например: малък град, жена подложена на тормоз от мъжа си, безработна, следва развод и финансова безизходица.

И бяга. Къде легално къде нелегално. После се бори с години да се установи. Така са повечето емигранти в Южна Европа и не само.

Има и друга група емигранти - висококвалифицирани, които бягат за по-добри условия и защото им е писнало от БГстанската простотия. Няма значение дали става дума за програмисти, финансисти или научни работници. Те са много по-малко.

Но като цяло хората се местят поради очаквания за нещо по-добро. Дори и в рамките на собствената си държава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Каква е връзката между маркетинг и миграция? Според мен това е продаването на надежди и мечти. Наблегни на този пункт. Ето много хора тук са ти отговорили, че са мигрирали, за да осъществят свои надежди и мечти за по-добро бъдеще на децата си и защото очакват да реализират по-добре способностите и знанията си, а също и да получат нови знания.

Така че маркетингът на миграцият трябва задължително да се обвърже, както със стремежите за осъществяване, така и с очакванията за реализация. Аз лично бих живял в Скандинавия, където имах възможност да бъда за почти три години. Но, когато веднъж в Залцбург на един австрийски професор в една чудно красива кръчмичка някъде по баирите на "залцбургската Витоша" казах, че искам да живея във Финландия, този професор учудено попита "Е, какво има в тази Финландия?".

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...