Отиди на
Форум "Наука"

Помолих Бог..., А Бог каза "НЕ"


Recommended Posts

  • Потребител

Всъщност религията те кара непрекъснато да взимаш сам решения.

Защо говориш за религия? Религията е заместител на вярата. Но съм съгласна, че вярата те кара да взимаш самостоятелни решения. И не само това - тя ти дава увереност и решителност да защитаваш заетата позиция, без да се страхуваш от мненията и реакциите на околните. Това е свобода.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Не съм свикнал да противопоставям религията на вярата. Знам, че сега това е на мода, но ако нямах вяра, нямаше да ми трябва и религия. За мен те си вървят заедно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм свикнал да противопоставям религията на вярата. Знам, че сега това е на мода, но ако нямах вяра, нямаше да ми трябва и религия. За мен те си вървят заедно.

На вярата ни й е нужна религия, докато на религията й е нужна вярата, за да се опре на нея.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

На вярата ни й е нужна религия, докато на религията й е нужна вярата, за да се опре на нея.

Смятам, че и на вярата й е нужна религия. Да се вярва просто ей тъй в нещо и да се мотаем наколо, изпълнени с неопределен възторг е лигава работа за мен. Дисциплината и строгостта на Църквата облагородяват чувствата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Смятам, че и на вярата й е нужна религия. Да се вярва просто ей тъй в нещо и да се мотаем наколо, изпълнени с неопределен възторг е лигава работа за мен. Дисциплината и строгостта на Църквата облагородяват чувствата.

Имам предвид, че аз вярвам в една личност, съвсем определена и наистина дисциплинираща. Възторгът не е лошо нещо, но е много нетраен, както и емоциите.

Под религия имам предвид правенето на разни неща не от вяра, а с цел получаването на някаква облага "Ето сега ще минем през църквата да се поклоним на Бог и Той ще ни благослови с нещо си, примерно бизнеса ни" Или пък ще даваме дарения и Бог ще ни върне парите стократно. Мисля, че разбираш какво искам да кажа - да вършиш разни неща не от чисто сърце, не защото Бог е казал, а за твоя изгода.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • Потребител

"Истина ви казвам, тези които се кланят и поднасят дарове и вършат безчинства, се покланят в моето име. Вие сте тези които се кланяте в моето име. Сред вас ще има прелюбодейци, лъжци, мъжеложци, замесени в убийства.Те ще продължават да вършат грехове и да изкъпват вината си с дарове."

цитат по памет от Евангелието на Юда. Което показва, че Исус знае накъде ще се стекат обстоятелстватая, и въпреки това го прави, за да създаде една по-глобална религия.Която да обедини донякаде света. Нищо че е покварна и т.н. много от религиите това правят. Но те са изпълнили своята роля да постигнат обединение извън народност.

Вярата извън религията ще се постигне когато се постигне мо високо ниво на разбиране както на обкръжаващата ни среда, така и на света като цяло (цяло цяло колко да е цяло). Докато не се осъзнаем колко сме нищожни и колко насериозно се взимаме с абсурдни оръжия. По-зле от мравки за трошичка когато седят на дъното на вада. Всеки дебне да издебне, да е над другия, да е над всички, и пак си остава на дъното на кофата за боклук... обаче е над другите боклуци, за него това е най-важното "цар на село, отколкото слуга в града" може и да е прав в крайна сметка. Никой не иска обещания за утре иска да хване сега.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...