Отиди на
Форум "Наука"

Стената на позора


Recommended Posts

  • Потребител

Проблема никога не е бил решаван и никога няма да бъде решен! Законите срещу фирми-замърсители са слаби, а санкциите смешни. В българската джунгла, просто няма смисъл да обяснявам защо е така. Ако някой, там дръзне да се опълчи на някого по този въпрос - може да е и последната му глупост, направена на този свят! На запад нещата са други. Моята фирма замърсява, но инвестициите по въпроса са огромни и аз просто не искам и да помисля! Субсидии за такива неща, все още няма! Ако те дръзнат да ми диктуват, аз изритвам 1 000-та си работници, заключвам фабриката, вземам аероплана и съм в Бахама - клатя си краката и ме галят гърлите! Нека правителството да плаща ънимплоймът и да търси работа на тези хиляда души! Казаното дотук е като пример, но съвсем реален!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Проблема никога не е бил решаван и никога няма да бъде решен! Законите срещу фирми-замърсители са слаби, а санкциите смешни. В българската джунгла, просто няма смисъл да обяснявам защо е така. Ако някой, там дръзне да се опълчи на някого по този въпрос - може да е и последната му глупост, направена на този свят! На запад нещата са други. Моята фирма замърсява, но инвестициите по въпроса са огромни и аз просто не искам и да помисля! Субсидии за такива неща, все още няма! Ако те дръзнат да ми диктуват, аз изритвам 1 000-та си работници, заключвам фабриката, вземам аероплана и съм в Бахама - клатя си краката и ме галят гърлите! Нека правителството да плаща ънимплоймът и да търси работа на тези хиляда души! Казаното дотук е като пример, но съвсем реален!

Това , което си написал ми звучи доста нихилистично и разрушително! Това не може да бъде бъдещето на България! Нужни са драконовски мерки срещу нарушителите престъпници; ако трябва ще върнем и смъртното наказание, защото ако продължава така, след 100 години тук ще е пустиня! Трябват решителни мерки и Гражданското общество трябва да е непримиримо към екологичните престъпници, защото те унищожават устоите на обществото, държавата и планетата!..... :lightbulb: :!!!: :vertag: Подходът ще е друг: взимат ти аероплана за неплатени към държавата задължения, конфискува ти се цялото имущество за нанесени щети на държавата и гражданите, банковите сметки се блокират и изземват, фабриката започва да произвежда друго, а ти заминаваш не на Бахамите, а директно в затвора за 15-20 години да ти дойде акъла у главата!....... :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Подходът ще е друг: взимат ти аероплана за неплатени към държавата задължения, конфискува ти се цялото имущество за нанесени щети на държавата и гражданите, банковите сметки се блокират и изземват, фабриката започва да произвежда друго, а ти заминаваш не на Бахамите, а директно в затвора за 15-20 години да ти дойде акъла у главата!....... :smokeing:

Това, тук не може да се случи, пък и не се е случвало! В България пък, понеже всичко там е синджир марка - пак не може да се случи (поне досега и засега)! Такава е реалността, а какво може да стане от тук нататък, е друг въпрос.

Иначе съм съгласен с предложенията ти! Само че, как се блокират банкови сметки в швейцарски банки? Пък има и куп други "инструменти" - рушвети (по-евтени са), обявяване на фалит и колко още ходове! Никой не може да те осъди, ако критериите не са го изисквали! В момента, в който започнат да изискват, собственикът има много избори и няма сила, която може да му бутне фабриката! Говоря за Америка, аз за България няма какво да кажа - там всичко е сицилианска история.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

'Харамията' date='Sat Feb 07, 2009 10:24 pm

Това , което си написал ми звучи доста нихилистично и разрушително! Това не може да бъде бъдещето на България! Нужни са драконовски мерки срещу нарушителите престъпници; ако трябва ще върнем и смъртното наказание, защото ако продължава така, след 100 години тук ще е пустиня! Трябват решителни мерки и Гражданското общество трябва да е непримиримо към екологичните престъпници, защото те унищожават устоите на обществото, държавата и планетата!..... :lightbulb: :!!!: :vertag:

Ами, действителността в България е нихилистична и разрушителна. Това, че съм го посочил, не означава, че посоченото е нихилистично и разрушително!

Нужни са драконовски мерки срещу нарушителите-престъпници! Кой ще ги предприеме тези мерки?

Ако трябва ще върнем и смъртното наказание! Кой ще го върне?

Точно тези п.ндяци, които са на сцената днес, няма да го направят и никога няма да се съгласят с тези, които искат да го направят! Закон божий - 12-та заповед (комунистическо постановление) - "Никога не се съгласявай с нещо, което не ти радисва!"

Най-честото, което чувам в България (и то от доста простовати хора) е: “Лапане братко, лапане!” Абе, я чакай малко, да ви запитам – вие в България ли живеете, че аз трябва да ви обяснявам тези неща? Би трябвало вие да ми ги обяснявате на мен! Не виждам подобно нещо! Абе момчета, вие от къде сте?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
ай-честото, което чувам в България (и то от доста простовати хора) е: “Лапане братко, лапане!” Абе, я чакай малко, да ви запитам – вие в България ли живеете, че аз трябва да ви обяснявам тези неща? Би трябвало вие да ми ги обяснявате на мен! Не виждам подобно нещо! Абе момчета, вие от къде сте?

Ами не сме от "Лапландия", а от България и точно за това ще се борим престъпниците, особено тези с "белите якички" да се отзоват в затвора, където им е мястото! Това ще стане рано или късно, но колкото по-рано толкова по-добре за България и за всички нас! :vertag:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Симпатизирам на Харамията, но искам да го попитам: Борбата с престъпниците, както Стоящият бик ли ще се води или както с гларусите?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Ами не сме от "Лапландия", а от България и точно за това ще се борим престъпниците, особено тези с "белите якички" да се отзоват в затвора, където им е мястото! Това ще стане рано или късно, но колкото по-рано толкова по-добре за България и за всички нас!

За съжаление ще стане както навсякъде по света е ставало- нечестно спечелените капитали, мръсните пари от сенчестия бизнес ще се интегрират в напълно законни зделки и инвестиции. А може би това е по- добрия вариян, за да не ги загубим и тези капитали. Не случайно, мисля имаше идея да се по едно време да се обещае, че няма да се преследват грабителите, но да се върнат на светло парите.

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами значи,като България е разрушителна и нихилистична,дайте да сме достойни българи и да се превърнем в това,което мразим,та да сме по-адаптивни,така ли да го разбирам...?И аз живея в чужбина,но мисля скоро да се връщам.Не знам колко полезна ще бъда за Държавата,но ще се постарая да бъда полезна за Страната си,надявам се,че г-н eMGeto схваща разликата.Всеки си вика,абе моя глас е капка в морето,аз нищо не мога да променя,щото тук цари мафия и прочие.Точно щото всеки разсъждава по тоз начин и бяга навън,промяната става бавно,или въобще не става.Форум като този може много да помогне или да навреди на общественото мнение,защото е посещаван от хора от всякаква възрастова граница.Важно е колко хора четат и се замислят,а не колко пишат,но тези които пишат тук носят отговорност за информацията,която са публикували...В Лондон,в квартала,където живея има няколко бг магазини и можете да видите продуктите на Белла в изобилие и то без конкуренция!Еми,няма да купя от тях,ако трябва ще се науча да точа,като толкова им се яде баница на близките ми.Въпроса не е,че нямало избор и трябвало от няма и какво да се купуват продуктите на някои производители от списъка или да се ползват стоките им,от която и да е сфера,или че политиците ни били такива и онакива...Ми вместо да си траете на следващите избори,отидете и гласувайте с ПРАЗНА бюлетина,тогава обаче гласът ви ще се зачете и ,да -Ахмет Доган ще има примерно 300 000 избиратели,а някоя друга партия ще има 50 000 гласа,но Ахмед Доган няма пак да е на власт и да сече гори,щото гласовете се разпределят заедно с онези,които са гласували с празна бюлетина и да видим кой ще е на власт,ако празните бюлетини са 400 000 примерно...?

Това с бюлетините и Белла го дадох за пример,че ИМА какво да се направи и да се бойкотират престъпниците от Черния списък.Сигурно има и много повече решения,но който търси-намира.Иначе,най-лесно е да се оправдаем,че пазара бил залят с продуктите на Белла и били монополисти и пак им купувате нещата или,че някой като Доган имал много власт...ми ще има,като хората са стадо и с пасивността си са лесни за мачкане...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ами значи,като България е разрушителна и нихилистична,дайте да сме достойни българи и да се превърнем в това,което мразим,та да сме по-адаптивни,така ли да го разбирам...?И аз живея в чужбина,но мисля скоро да се връщам.Не знам колко полезна ще бъда за Държавата,но ще се постарая да бъда полезна за Страната си,надявам се,че г-н eMGeto схваща разликата.Всеки си вика,абе моя глас е капка в морето,аз нищо не мога да променя,щото тук цари мафия и прочие.Точно щото всеки разсъждава по тоз начин и бяга навън,промяната става бавно,или въобще не става.Форум като този може много да помогне или да навреди на общественото мнение,защото е посещаван от хора от всякаква възрастова граница.Важно е колко хора четат и се замислят,а не колко пишат,но тези които пишат тук носят отговорност за информацията,която са публикували...В Лондон,в квартала,където живея има няколко бг магазини и можете да видите продуктите на Белла в изобилие и то без конкуренция!Еми,няма да купя от тях,ако трябва ще се науча да точа,като толкова им се яде баница на близките ми.Въпроса не е,че нямало избор и трябвало от няма и какво да се купуват продуктите на някои производители от списъка или да се ползват стоките им,от която и да е сфера,или че политиците ни били такива и онакива...Ми вместо да си траете на следващите избори,отидете и гласувайте с ПРАЗНА бюлетина,тогава обаче гласът ви ще се зачете и ,да -Ахмет Доган ще има примерно 300 000 избиратели,а някоя друга партия ще има 50 000 гласа,но Ахмед Доган няма пак да е на власт и да сече гори,щото гласовете се разпределят заедно с онези,които са гласували с празна бюлетина и да видим кой ще е на власт,ако празните бюлетини са 400 000 примерно...?

Това с бюлетините и Белла го дадох за пример,че ИМА какво да се направи и да се бойкотират престъпниците от Черния списък.Сигурно има и много повече решения,но който търси-намира.Иначе,най-лесно е да се оправдаем,че пазара бил залят с продуктите на Белла и били монополисти и пак им купувате нещата или,че някой като Доган имал много власт...ми ще има,като хората са стадо и с пасивността си са лесни за мачкане...

МНОГО ДОБРИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ - ТОВА ТРЯБВА ДА СЕ ПОПУЛЯРИЗИРА И В ДРУГИТЕ ФОРУМИ! :good:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Страната България, мога да умра за нея. Държавата България, мога да умра срещу нея. Мащеха! Винаги е била такава. Това, което разправят, че при тоталитаризма било по-добре – да го разправят на другиго. Плачат за него дъртюгите, защото беше държавно т.е. безстопанствено и можеше да се краде, упс присвоява лесно! Държаха некадърниците на работа и им плащаха наравно с другите. Едни обувки струваха 30-40 лв. при средна месечна заплата 180-200 лв. Мога да продължа още, но има ли смисъл. Непрестанно елементарни неща липсваха на пазара. Понеже при комунизма няма кризи (поне според догмите), наричаха ги сътресения! Непрекъснато се тресяха от нещо – кибрит, сол, захар, брашно, масло, от всичко.

Кое беше доброто?

Зе Белла не съм чувал. Да не би да е Билла? В Билла съм ходил и много неща, които продават там се продават тук по магазините наречени “1 долар”, особено разни консерви и пакетирани храни.

За изборите мога да кажа, че българите не желаят да гласуват. Толкова са се отчаяли, че даже мойте приятели, които мразят червените, пак не желаят да гласуват. Вдигнали са ръце. Колко пъти съм чувал разни хора да казват – без кръв не става! Питам ги защо смятат така, а те ми казват, че даже и да бъде избран подходящ човек, всичко от него надолу е червено. Пак нищо не може да се промени. Те ще го съботират по всякакъв начин. Изобщо България е в "мъртва хватка", от която по друг начин те не виждат отръвка!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

....

Лошото на писането по форумите е това,че обикновено се започва диалог,за да се стигне до обичайното надприказване.Някой излага позиция,друг опонира,но в крайна сметка в една тема от 3 страници има точно 2 мнения,останалото е преповтаряне и разпъване на локуми до втръсване,особено по т.нар. "Горещи теми"...Включват се и други хора,но скоро остават 2-ма и локумите продължават,докато на единия просто не му писне.И друг път съм го казвала,но се налага пак да го спомена.

eMGeto,няма да споря с теб,нито си падам по локумите,нито имам намерение да те надприказвам или да се докаже колко съм права,защото може и да не съм,но това не пречи да дам мнение по въпроса или просто предложение.Какъв тоталитаризъм,какви 5 лева?!?Разбирам,че си живял по Онова време и ти е оставен дълбок отпечатък,но сега времената са други и с вайкане и заравяне главата в земята нещата няма да се оправят.А трябва да се оправят и това ще стане рано или късно.Въпрос на самосъзнание е все пак,вместо все някой друг да ни е виновен,що не видим най-после проблема вътре в нас.Българина се отличава с необичайна злоба и завистливост и ако ще някой Г-н Съвършен да седне да го управлява,пак ще намери за какво да мрънка и да плюе.Ами културата ни?Знаеш ли,в Лондон се разхождат лисици в центъра на града.Аз лично оставям храна на 2 близо до моята къща,но те са си диваци и не идват да подвиват опашка по тоз повод,затова и ги харесвам толкова.Кога в България,в центъра на София ще видиш лисица?Те и катериците изтребват,кво остава за лисица!давай да трепем наред,да се похвалим в кварталната кръчма и т.н.Нямам против живота на село,дори си мечтая някой ден да си имам малка къщурка в края на някое село,близо до някоя гора пък да работя в града,но не понасям селския Манталитет,от който ми се повдига.Злоба,завист,мрънкане,мързел.....Българина бил работлив,бил жилав,айде де-съвсем други неща виждам в чужбина.Всичките си магарии и простотия показват тук и просто не ми е ясно за какъв авторитет претендират,че и мафията в България им била виновна.Не е до това,ами до стадното мислене.Като оправиш собственото си мислене и виждане за света,тогава разправяй,че управниците и някой друг ти е крив.Те че са изроди,изроди са.Гласуването с празна бюлетина трябва да го има,щото като не могат да изберат правителство 3-4 пъти,да видим,дали няма да се внедрят и свестни хора в парламента.Може да са еколози,или някои от групите за правата на човека.Защо не?Ако досега не са имали шанса да влязат в парламента,определено биха имали,ако не може да се избере правителство с празен вот.На мен ми се струва логично,не знам за вас.

На мен всичко,свързано с политика ми е адски омразно,но въпроса с празните бюлетини ми го разясни човек,който е запознат с тези сфери,тъй че идеята не е моя.

По въпроса за БЕлла България,а не БИлла,можеш да прочетеш тук : http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=3611

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм чувал за фирма "Белла". Помислих, че се бърка с магазините "Била". Ами, даже и да бяха сложили цена 1 000 000 долара, щом като го хапи щъркела, той пак щеше да ги плати!

За българския манталитет съм съгласен. Ние, като видим едно животно гледаме да го убием.

И за изборите съм съгласен. Аз идвам от Канада да гласувам, че през 90-те години властите ми създаваха и куп препядствия по въпроса, а изборните бюра са до тях и те не желаят да гласуват. Като че ли те живеят в чужбина и не ги интересува! Аз съм бактисал да се разправям с мои приятели и познати. Не искат и толкова! Все нямали време. Щяло да мине и без тях. Нищо нямало да се оправи...лай, лай кучки и не гласуват. Недей мисли, че аз пък обичам много политиката, но от нея зависи всичко!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да си призная,минавам в графата "заклет спамаджия",и вероятно много се отклонявам от темата,но все пак да вмъкна,че не е нужно да се прибираш чак от чужбина та да гласуваш,имаш право на това в посолството ни,стига да има такова,в която и точка а света да си.От друга страна,мислех си,че хората,които са се преселили окончателно в друга страна и живеят там,а не са само временно,не би трябвало да имат право да гласуват,кой да управлява сънародниците им в България.Мисля,че не е етично.Ако временно си търсиш щастието в чужбина,защото собствената ти страна ти е обърнала гръб и не може да ти предложи условията за развитие,каквито една богата страна като САЩ или Англия и т.н могат да ти датат,то трябва да гласуваш едва ли не задължително,но ако си отишъл да живееш за постоянно там...не е редно да даваш гласа си.Мисля,че е ясно на всеки,пък и аз не го казвам от супер патриотично и родолюбно мислене.Просто има някаква етика,която би било добре да се спазва в този случай.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това не е спам, а един много наболял въпрос, който не се разбира добре от българите. Е, не е за тази тема де. Могат да го отделят в отделна тема.

Истинската демокрация не може да забрани на хора, постоянно живеещи в друга страна, но имащи двойно гражданство да гласуват, ако те желаят това. Когато има избори например във Франция, гласуват даже французите, живеещи на малкото островче Микелон (не знам дали правилно го пиша), намиращо се на канадското атлантическо крайбрежие. Те даже нямат и двойно гражданство, но са французи! Това не е въпрос на етика, а на принципи. Моят дядо е емигрирал в САЩ през 1910-та година. През 1912-та го призовали да се завърне за да участвува в Балканската война. Защо? Нали той живее в Пенсилвания и няма вече нищо общо с България?

В България чувам оплаквания, че подкупвали циганите, и че турци идели от Турция с цели автобуси. Истината обаче, е че близо 50% от българите съвсем съзнателно не гласуват. Ако те гласуват, цигани и турци няма да значат нищо!

За фирмите-замърсители, никой не може да ги барне, защото повечето са на, или във връзка с отговорни другари! Не вярвам те да започнат да санкционират себе си! :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...