Отиди на
Форум "Наука"

ПРОБЛЕМ ЧЕРВЕНИ ВЕНЦИ ПРИ КУЧЕТА


Recommended Posts

  • Потребители
КУЧЕТАТА МИ СА С ТЪМНО ЧЕРВЕНИ ВЕНЦИ И ЛЕСНО СЕ УМОРЯВАТ ДАИТЕ ДИГНОЗА И ЛЕЧЕНИЕ

Ти за посещение при ветеринар не си ли чувал??????????? Хващай си кучетата и ги заведи на лекар!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вероятно имат зъбен камък, от там се развива парадонтопатия. Заведи ги в някой кабинет, така през интернрт няма да стане. Вероятно не ги храниш с каквото трябва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

te лекарите казват че нищо им няма .И се хранят с гранулирана високобелтъчна храна.

единствено попаднах на това-"Полицитемия вера".

Ако не знаете нищо по темата просто си мълчете. Неми давайте акъл да ги водя на доктор то от там съм започнал мноо ясно .Може да съм ТЪП АМА НЕ ЧАК ТОЛКОВА.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Човек, кой мислиш, че ще ти предпише лечение на кучетата без да ги е видял! Смени си лекаря - ако си от София пиши ми ПМ да ти дам координатите на моя вет. Смени ги тия гранули...- давай им дробчета, воденички, черен дроб със зеленчуци и ориз варени. Колко кучета имаш? И какви породи са? И какво значи "лесно се уморяват" ? Направи ли им кръвен тест? Ехографи и прочие :) Червени венци...- ако са само на гранули нищо чудно да е верно зъбен камък, а може и да е някаква яка хиповитаминоза...или липса на друго вещество.

Редактирано от Lion Queen
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И как я установи тази полицитемия? Нали трябват първо изследвания на кръвта. да ти кажа добрия лекар никога няма да ти каже диагноза пък дори да е сигурен, без да е видял пациента. Като ветеринарен лекар ти казвам заведиги някъде да ги изследват животинчетата, ама да ги изследват- кръв и каквото трябва според колегите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здравей Chingiz ако искаш да сме ти полезни първо трябва да ни отговориш на няколко въпроса, просто защото ние не сме при твоите кучета и незнаем нищо за тях. Поставянето на диагноза до някъде е лесно, само ако имаш необходимата информация. Така че може ли да ни кажеш от кога са ти болни кучетата, как е апетита им .. въпреки тия червени венци хранят ли се добре? Колко от кучетата са болни и колко кучета имаш? Лекувал ли си ги и с какво? Каквa порода са? На каква възраст са? Колко вет.доктори обиколи .. какво ти казват освен това че нищо им няма ... ако имаш възможнст да ни дадеш и снимки ще сме ти по полезни. На какво се основава твоето предположение .. да не би да боледували от това заболяване преди?

Link to comment
Share on other sites

  • 10 месеца по късно...
  • Потребител

Кой уважаващ себе си специалист ще даде диагноза от разстояние (освен д-р Хаус :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...
  • Потребител

Кой уважаващ себе си специалист ще даде диагноза от разстояние (освен д-р Хаус :)

Прав си .. не е редно и правилно да се дава диагноза въз основа на думи, за съжаление се намират и такива, но аз не съм от тях. Все пак трябва да се даде поне съвет и насока на човека, не може да се бездейства при нужда от помощ.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...