Отиди на
Форум "Наука"

Деспот Константин - зета на цар Иван Александър


Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Да наистина исляма е най жестоката и човеконенавистна религия в света която призовава другият,различният да бъде убиван и унищожаван.

Тя е единствената религия която смята за добро дело убийството на малки деца.

Само един напушен изрод може да измисли тия жестокости и да ги възхвалява.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Култа към Ваал също изисквал човешки жертвоприношения, особено на деца. Също индианските култове. При траките също е имало чов. жертвоприношения. Тук изключваме св. Инквизиция, която е горяла езичници за спасението на душите им.

макар да ползваме общото название "ислам", те също не са единни, а имат ред подразделения - "сунити", "шиити"... Алианите се доближават до християните - те имат макар ислямски светци и понякота общи с християните места за поклонение.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Да за съжаление в миналото жестокостта е била повсеместна.

За наша радост православието винаги е било миролюбиво настроено и е страняло от такъв род жестокости.

Прочее Галахаде ти не каза какво мислиш за моето предположение за съдбата на пловдив.Мисля си че то е по удачно отколкото досегашната версия че на българският цар не му пукало или бил много урлашен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За Пловдив ли? Според легендата е Шишман се е сражавал за Пловдив и битката била много кръвопролитна.

Затова и в химна се пее: "Шуми Марица окървавена...".

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
За Пловдив ли? Според легендата е Шишман се е сражавал за Пловдив и битката била много кръвопролитна.

Затова и в химна се пее: "Шуми Марица окървавена...".

И това не го знаех,благодарско за информацията.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Охо това е много интересно,и все пак ако Шишман е воювал в Тракия що пловдивския управител бяга при Вълкашин.Как така са роднини като Вълкашин и Углеша са си сърби,можеш ли да ми кажеш нещо за техните семейства.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами за семействата им ми е трудно да кажа, особено пък за родствени връзки с Пловдив. Но тогава етнически били доста омешани. Йоан Катрари нарича героя от една своя сатира Неофит българо-влахо-албенец. Тъй като светското име на този герой е Момчил, това ме подсети, че според легендата Вълкашин се оженил за сестрата на Момчил юнак - Меропския деспот. Жената на Углеша е по известна - Ефтимия - след Черномен се замонашила, но участвала в няколко пратеничества, вкл. май и в това, което прецакало Страцимир да се предаде на Баязид след Никополската битка. Тя е написала една лит. творба в памет на св. княз Лазар и е дарила един покров.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Като каза Евтимия и се сетих че тя трябва да е митичната дъщеря на патриарх Ефтимий,най голямата писателка на 14 век/според автономистка теория/.

Дойде ми на акъла че както вече съм имал случай да спомена за теорията на Павлов за съюза на Шишман,византия и вълкашин срещу турците е възможно пловдивчанина да е пратеник на Шишман.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

На Евтимия бащата е добре известен - тя е дъщеря на кесаря Воихна. Тъй пък загинал в битката при Велбъжд през 1330г. Каква съдба - стане ли известна битка и някой от близките й загива в нея. А патр. Евтимий не е имал дъщеря. Но пък Шишман имал извънбрачен син - по сетнешния царигр. пар. Йосиф. И пак каквъ съдба - един българин да стане царигр. патр. и той да е .... :doh:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Пак не мога да цитирам,можеби искаш да кажеш последния.

Според мен патриарха е син не на Иван Шишман,а на княз Шишман син на цар Михаил 3 който живеел в цариград.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Да, най-вероятното ще е сина на Михаил. Той се опитвал да стане цар на българите, но май само се ограничил с разни авантюри, най-забавната от които е с ромейката. :wub:

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

В любовта няма нищо лошо още повече че момичето било знатно,младо и красиво.Какво повече може да иска един мъж :wub: .

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...