Отиди на
Форум "Наука"

Някой знае ли нещо за този кръст?


Recommended Posts

  • Потребител

Най-вероятно Възраждане или Съвремие 17-19 век, ако не е съвременен. Не бих казал че ще намериош нещо из нета, а й не мисля че е нещо кой знае колко ценно. Кажи дали излиза нещо друго на обекта или е завещание от баба?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител
Ако може малко инфо защото в нета нищо не намерих

85466302815883080671245249311lpetlR4P3CjE5RNtmxiD.JPG

Здрасти!

На първо прави впечатление, че краищата завършват в цвете, приличащо на лале или крем. Доколкото си спомням има два символа UU (2U) и/или ω (омега) които се употребяват при езичниците в различни региони на близкия и далечен изток само за личности от благороден изход. Тези символи преминават после в изобразителното изкуство като лале или френския крем или по стари изображения като пламъци върху главата на богове, или като харпун поставен като корона над главата....

Според мен не е православен кръст.

:book::read::punk::good:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Според мен не е православен кръст.

А е какъв тогава?Според мен е кръстче стояло над иконките във някоя селска къщичка през 19-ти началото на 20-ти век. И като го гледам най-вероятно е може би отливчица дело на стъчен наш ковач от съседният град, който чесно казано надали е имал идея закакво се ползват листа от лале и френски крем и всички други истории със пламъци и харпуни.

и все пак автора да уточни : изрови ли го отнякаде или го взе от старата спретната селска къщичка?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Здрасти!

Затова са измислени церемониите, обичаите, орнаментиката, че некадърният също да може да предаде поколения наред тази информация която създателят е смятал за важно да се запази.

Така и един селски ковач или бродираща баба може да съхрани информации во веков без да знае значението и.

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 месеца по късно...
  • Потребител

Аз имам предложение, за всички питащи относно стойността на нещо, което смятат за древно, вместо да си играете идете в най-близкото управление на МВР, там ще ви го оценят подобаващо и най-точно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Аз имам предложение, за всички питащи относно стойността на нещо, което смятат за древно, вместо да си играете идете в най-близкото управление на МВР, там ще ви го оценят подобаващо и най-точно.

Здрасти!

ами да. 1-2 шамара, малко бой и всичко ще признае.....

:w00t::w00t::w00t:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...