Отиди на
Форум "Наука"

Кой го свири това?!


ISTORIK

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Попаднах на един клип в Ютуб. Да оставим настрана самия клип. Интересува ме това, кой състав свири. Звучи ми много познато, напомня ми няколко метал състава, ама не се сещам кои са. Ако някой има представа, да сподели!

Ето и самия клип с музикалната загадка:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Това със сигурност е на "Гама рей", една от най-добрите пауър метъл групи, гласът е на легендарния Кай Хансен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

От албума 2001 No World Order - песничката се казва Heaven or Hell

http://www.youtube.com/watch?v=T9BjYkTjrhY

Какво ли щеше да стане ако Кай бе останал в Хелоин ... ех....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

А, благодаря ви премного!

На мен ми приличаше на доста други групи, които са ми познати като звучене, ама тази не съм я слушал. Пропуснал съм я някак...

Веднага ще поправя тази несправедливост!!!

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Какво ли щеше да стане ако Кай бе останал в Хелоин ... ех....

Ами нямаше да има Гама рей, а това щеше да е пагубна загуба за пауър метъла, но и е било невъзможно - Гроскопф и Хансен никак не са се разбирали към края на 80-те. Смятам че това е естествено развитие на нещата довело до добри резултати, някои от албумите с Анди Дерис на Хелоуйн също са много добри, но най-вече е полезно от тази гледна точка, че отделяйки се от Хелоуйн пауър геният Кай Хансен получава възможност да направи това, което той желае без никакви ограничения от колеги в групата, промоутъри, имиджмейкъри и тн.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами нямаше да има Гама рей, а това щеше да е пагубна загуба за пауър метъла, но и е било невъзможно - Гроскопф и Хансен никак не са се разбирали към края на 80-те. Смятам че това е естествено развитие на нещата довело до добри резултати, някои от албумите с Анди Дерис на Хелоуйн също са много добри, но най-вече е полезно от тази гледна точка, че отделяйки се от Хелоуйн пауър геният Кай Хансен получава възможност да направи това, което той желае без никакви ограничения от колеги в групата, промоутъри, имиджмейкъри и тн.

Напълно съм съгласен с теб .. Противоречията за свободата на Кай в групата можеха да прекратят съществуването и в края на 80те... И до ден днешен смятам че първия албум на Гама рай от 89 та Heading for Tomorrow - е най-хубавият им (според мен) и Кай го бе писал за Хелоуин.

Но немога да не спомена сбъднатата ми мечта на последния концерт на Хелоуин в София, накрая когато Кай излезе и заедно с Хелоуин изпя "Future World" ... Незнам - аз съм тиква по сърце ... и тиква ще си остана ... Липсва ми Кай - но мисля че сегашния Helloween след дълго търсене откриха пак стила си.

Но за да не бягаме от темата... Поздрав и за двама Ви:

http://www.youtube.com/watch?v=zLx3fuJsghw

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Гама рей нямат слаби периоди в творчеството си, просто Кай Хансен винаги е бил на 100% себе си ;) докато при Хелоуйн напоследък нещата явно прекалено много се движат от мениджърчета, имиджмейкърчета и тн. в търсене на по-нагаждащ се към публиката продукт.

Но общия им концерт тук наистина беше и за мен една от сбъднатите мечти, най-вече защото най-накрая видях и Хансен (на Хелоуйн вече бях за 3-ти път :) особено когато свири Ride the Sky и разбира се последните две песни изпълнени и от двете групи едновременно на сцената :guitar2:

Поздрав и от мен:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...