Отиди на
Форум "Наука"

ЕТО така се прави


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=159336

Русия ще построи 32 атомни реактора за 10 години. На това му викам аз борба с глобалното затопляне, а не на гасенето на крушките, препоръчвано от разни екологически формирования.

Има ли по-чиста енергиа от атомната?

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ура за братушките! А ние четвърт век с едно АЕЦ Белене не можем да се справиме. :smokeing:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ха ха, ще го повярвам като го видя, че и тогава ще ми е трудно. За 10 години да построиш толкова реактори?! Путин ми се струва, че си живее в някакъв свой си свят и леко му липсва сталинизма.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Дори и да има такъв момент, важното е, че го планират. Точно натам трябва да се върви според мен.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

http://newsru.com/world/06may2010/free.html

Само за 1 ден руски военен кораб освободи руски танкер, пленен от пирати.

Хайде кажете ми кой подход е по-правилен?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Кат Русия няма втора, тъй могъща на света.

Тя е нашата опора, тя е нашта висота."

Харно го е написал бай Вазов, само дето не е бил пиян за оправдание, като е писал тия дивотии.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

На Дядо Вазов, слава Богу, му е минало. А че с пиратите трябва да се пипа здраво, спор няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Кат Русия няма втора, тъй могъща на света.

Тя е нашата опора, тя е нашта висота."

Харно го е написал бай Вазов, само дето не е бил пиян за оправдание, като е писал тия дивотии.

Човекът просто е бил благодарен на освободителите. Няма нищо срамно в това. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Офф-топик:

И на поробители не случихме, и на освободители... дето вика Стратиев, другаде поробителят като дойде, те учи на английски и ти прокарва железница. Нашият пък по-див и от нас (то е от общата тюркска кръв ;) ). А пък освободителят и той се оказа не баш англоговорящ и железницостроящ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Човекът просто е бил благодарен на освободителите. Няма нищо срамно в това. :smokeing:

Срамното е, че освободителите вече 130 години ни натякват, че трябва да сме им вечно задължени и по тази причина да не си гледаме националните интереси а винаги да им клякаме. Не съм случвал досега на руснак (с поне средна обща култура) да не ми е дрънкал за това, че са ни били освободили. Свърши тя, квото било, било, сиренето вече е с пари.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Офф-топик:

И на поробители не случихме, и на освободители... дето вика Стратиев, другаде поробителят като дойде, те учи на английски и ти прокарва железница. Нашият пък по-див и от нас (то е от общата тюркска кръв ;) ). А пък освободителят и той се оказа не баш англоговорящ и железницостроящ.

Освободителят се оказа газостроящ, нефтостроящ и АЕЦостроящ. Само дето му е през ... какво ние мислим по тези въпроси.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Срамното е, че освободителите вече 130 години ни натякват, че трябва да сме им вечно задължени и по тази причина да не си гледаме националните интереси а винаги да им клякаме. Не съм случвал досега на руснак (с поне средна обща култура) да не ми е дрънкал за това, че са ни били освободили. Свърши тя, квото било, било, сиренето вече е с пари.

Ако цар Александър II не бе прогонил турците през 1978г. от тези земи, днес на какъв език щяхме да си пишем във този форум, а?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако цар Александър II не бе прогонил турците през 1978г. от тези земи, днес на какъв език щяхме да си пишем във този форум, а?

На български, на какъвто са писали българите и преди 1878 г.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ура за братушките! А ние четвърт век с едно АЕЦ Белене не можем да се справиме. :smokeing

Така нареченото "размразяване на проекта Белене" е една схема за източване на държавата.

Ако наистина имаха намерение да построят атомна централа в Белене, щяха да изкопаят нови основи и за две години да бяха стигнали изпитания на системите на първи конрур.

Няма в световната история случай на такава глупост (или корупционна схема)- да се решат двуметрови стени от тежък железобетон по скъпата технология с диамантените въжета (както беше разрязана подводницата Курск) вместо да се започнат изкопни работи за нов фундамент до стария.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Срамното е, че освободителите вече 130 години ни натякват, че трябва да сме им вечно задължени и по тази причина да не си гледаме националните интереси а винаги да им клякаме. Не съм случвал досега на руснак (с поне средна обща култура) да не ми е дрънкал за това, че са ни били освободили. Свърши тя, квото било, било, сиренето вече е с пари.

Тъй, сиренето с пари, ама няма кой да го плати. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...