Отиди на
Форум "Наука"

Caterpillar 301.5


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,

Нов съм тук и не съм сигурен, че съм в правилният раздел на форумът.

Ако е така - се извинявам.

Скоро си купих минибагерче - Caterpillar 301,5.

Вчера лявата верига почти спря да се движи от "патерицата". Като натисна дясната, тръгват и двете, но с по-лазрлична скорост. Имам чувството, че на лявата верига, не стига мощност за да тръгне.

Моля, насочете ме къде да търся причината!

Предварително благодаря!

post-471-1261933738_thumb.jpg

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Разделът е този, но дано да има специалист. Според мен има повреда в приводите за управление - не знам на какъв принцип са, но може просто да е нарушена регулировка. Би трябвало да има гаранция, ако е нова машината?

Механичен ли е привода за управление на веригите, или не?

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Разделът е този, но дано да има специалист. Според мен има повреда в приводите за управление - не знам на какъв принцип са, но може просто да е нарушена регулировка. Би трябвало да има гаранция, ако е нова машината?

Механичен ли е привода за управление на веригите, или не?

Машината не е нова.

Днес разглобих около "патериците" и левият хидравличен двигател и нищо не открих. Признавам, че съм технически грачотен човек, но от хидро системи не разбирам много.

Всички приводи на машината са хидравлични. Има един огромен хидравличен разпределите с 10-ки закачени маркучи по него.Опитах се да резменя маркучите на левият - десният борд, но не успях - къс се оказа единият маркуч.

Благодаря за оказаното внимание и бързият отговор!

Моля, ако някой специалист погледне темата, да се опита да ми помогне!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря за редакцията!

Ще помоля за още една - в заглавието на темата, по невнимание съм написал ...Katerpillar вместо Caterpillar ...

Моля някой от модовете, да го поправи(опитах се, но не успях)!

Предварително благодаря!

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ako e хидравлика - дотука съм:) Ако бяха механични приводите и блокирането на веригите, просто трябваше по техническата документация да се регулират точно и ако не става - да се види вече самия механизъм за завиване. Но като е хидравличен.. май трябва сервиза.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Ako e хидравлика - дотука съм:) Ако бяха механични приводите и блокирането на веригите, просто трябваше по техническата документация да се регулират точно и ако не става - да се види вече самия механизъм за завиване. Но като е хидравличен.. май трябва сервиза.

Да

Само маркучи и масла. Разни помпи и хидравлични мотори.За прэв път се сблъсквам с такава техника. Към сервиза отиват нещата. Свързаха ме със сервиза на Кейс и ще дойде(предполагам след Нова година) механик на място, та да провери ...клапани, вентили, помпи, налягания, хидромотори и други такива страшни неща.

Да си призная и аз се страхувам да ровя из маркучите на това багерче - много са и са навсякъде.

Благодаря за отзивчивостта!

Ако някой има някаква документация за този модел, нека пусне тук някоя и друга страничака или пояснение.

От един английски сайт, успях да сваля поне схемата и разположенията на електрическите предпазители.

Предварително благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...