Отиди на
Форум "Наука"

ы?


SSSlava

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Вероятно разговарят на международния език есперанто, бе, Владо...

Или - на френски, като по времето на Наполеон I.

Редактирано от ISTORIK
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Даааа, със светата инквизиция, пардон, "мародератор" , неможе да се спори , той винаги е прав, дори когато е легнал :whistling:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

цъкна ли по-горе на ТУК или по инерция го прескочи ?

ако искаш пробвай и с ТЫ - ето ТУК

Остави го, нека внася хумор в темата, той и за "вы" сигурно ше каже, че се произнася като "въ" :tooth:

Редактирано от Зитко
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Човече, извинявай, но големи глупости си написал. Руснаците не могат да произнесат правилно българското 'ъ', защото го възприемат като руското 'ъ' /например въехал, наистина 'ъ' звучи като 'ъй'/. Иначе до 'препоръките' - купи си слухов апарат и дай боже някой ден да пообщуваш с повече руснаци/украинци от мен. :laugh:

Първо се ожени за украинка, пък тогава ще уточняваме дали си общувал с украинци повече от мен :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Наистина ме шашвате, при положение, че претендирате за смесени бракове с рускоговорящи. И не става дума за модерация а за елементарна езикова култура, дето явно я нямате. Too bad for you. :laugh:

Първо се ожени за украинка, пък тогава ще уточняваме дали си общувал с украинци повече от мен :biggrin:

А да имаш за украинка майка не става ли бре веселяк? Сега да не кажеш, че и руският ти е майчин, че съвсем да падна от креслото от смях? :laugh:

Айде наистина недейте да се излагате, по-добре пообщувайте с жените си, пък може да понаучите нещо /макар че се съмнявам/.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Наистина ме шашвате, при положение, че претендирате за смесени бракове с рускоговорящи. И не става дума за модерация а за елементарна езикова култура, дето явно я нямате. Too bad for you. :laugh:

А да имаш за украинка майка не става ли бре веселяк? Сега да не кажеш, че и руският ти е майчин, че съвсем да падна от креслото от смях? :laugh:

Айде наистина недейте да се излагате, по-добре пообщувайте с жените си, пък може да понаучите нещо /макар че се съмнявам/.

Няма смисъл да продължаваме този спор, на всеки, който е учил руски, е ясно колко си наясно, щом като твърдиш такива очевадно неверни неща.

Редактирано от Зитко
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Именно, драги. Най-накрая загря. Ти си българин. Ти си го УЧИЛ. Но тук вината е в учителите ти, които също са го УЧИЛИ и така са ти го преподали. А на мен този език ми е майчин, поради факта, че съм от смесен брак. Естествено съм го и учил, за което си имам съответните сертификати, издадени от един Московски университет.

Така че това са фактите. Не можете произнасяте 'ы' правилно, в което няма нищо срамно. И гърците вместо 'ч' казват 'ц'. Но да ми говорите глупости и да оспамите цялата тема, е все едно да отидете в Гърция и някой грък да ви обяснява, че 'честно' трябва да се произнася 'цецно'. Та мерси за забавлението тази вечер. И учите русский. Помага. :vertag:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

У нас вообще нет ы, в сербском тоже. О полском и чехском не знаю, вроде нет.

Недей така, не си прав.

Ето доводи срещу твърденията ти:

Подъ аӡь намъ просімъ тѧ вьсемогыі ҃бже блажены ̑ѧ рад̑і мѫченіц̑ѧ твое̑ѧ феліціты въкупьнѫѭ молитвѫ і то̆ѧӡе раді ӡашч̆іті ны ҃гмь.

Редактирано от pencov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Именно, драги. Най-накрая загря. Ти си българин. Ти си го УЧИЛ. Но тук вината е в учителите ти, които също са го УЧИЛИ и така са ти го преподали. А на мен този език ми е майчин, поради факта, че съм от смесен брак. Естествено съм го и учил, за което си имам съответните сертификати, издадени от един Московски университет.

Този университет са го завършили и хиляди виетнамци,негри,араби и всякакви други, но се сещаш как го говорят руския, въпреки сертификатите, нали?Същото е и при теб, както се вижда от хумористичните ти твърдения.

Редактирано от Зитко
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Именно, драги. Най-накрая загря. Ти си българин. Ти си го УЧИЛ. Но тук вината е в учителите ти, които също са го УЧИЛИ и така са ти го преподали. А на мен този език ми е майчин, поради факта, че съм от смесен брак. Естествено съм го и учил, за което си имам съответните сертификати, издадени от един Московски университет.

Така че това са фактите. Не можете произнасяте 'ы' правилно, в което няма нищо срамно. И гърците вместо 'ч' казват 'ц'. Но да ми говорите глупости и да оспамите цялата тема, е все едно да отидете в Гърция и някой грък да ви обяснява, че 'честно' трябва да се произнася 'цецно'. Та мерси за забавлението тази вечер. И учите русский. Помага. :vertag:

Мислех че спора беше не кой какъв е и какво е учил, а как ЗВУЧИ това руско ы

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Този университет са го завършили и хиляди виетнамци,негри,араби и всякакви други, но се сещаш как го говорят руския, въпреки сертификатите, нали?Същото е и при теб, както се вижда от хумористичните ти твърдения.

Грешиш. За Романа руският е майчин език.

Спор няма по въпроса. :v:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То и аз като бях за първи път в Англия, ми се причуваха разни работи като ми говориха.Въпросът е че с времето в "радиоприемника" се изглаждат смущения. :tooth:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Айде за последно да си оправите слуховите апарати на 0.35мин. от клипа

http://www.youtube.com/watch?v=w-7BT2CFYNU&feature=related

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Този университет са го завършили и хиляди виетнамци,негри,араби и всякакви други, но се сещаш как го говорят руския, въпреки сертификатите, нали?Същото е и при теб, както се вижда от хумористичните ти твърдения.

Па може и някой 'рускоговорящ' като тебе да го е завършил тоз "Государственный институт русского языка имени А.С. Пушкина", знам ли. Напоследък качеството на образование пада дори и в Русия. А тапията я взех, за да затапвам разни 'умници'. Спокойной ночи. :smokeing:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Айде за последно да си оправите слуховите апарати на 0.35мин. от клипа

http://www.youtube.com/watch?v=w-7BT2CFYNU&feature=related

Та 'усталые', викаш, отсега трябва да ги произнасяме като 'усталыйе'? Цецно??? Я питай по-добре жена си. :laugh::laugh::laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всякак може, само не и усталИе :smokeing: Прости му Цезаре, че не пише това което чува :tooth:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Всякак може, само не и усталИе :smokeing:

Какво общо има И с ы по звучение, бре? Или бъркаш мекото 'е' след 'ы' в усталые с произношението на 'ы'? Айде един простичък въпрос като за алтернативно интелигентни. Как би произнесъл Вы?

А. Въй?

Б. Ви?

В. Както си му е редът?

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%AB_(%D0%BA%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

ЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫЫ!)) Кстати, в ни одно русское слово на Ы не начинается). Хотя в названиях встречается и первая буква Ы. Правда названия эти не русские. Ну например тюркские названия поселений в Якутии где нибудь)

В Румынии тоже есть клевое наименование 'Ыгыатта'

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Романе, мисля че аз първо те попитах как ще произнесеш Ты :whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Романе, мисля че аз първо те попитах как ще произнесеш Ты :whistling:

Ты си го произнасям като ты. Въпросът е ти как го произнасяш? Като т'ъй' ли? Или като т'ъ'пак?

В руския език чрез буквата „ы“ се транскрибира звука ъ срещан в чужди географски понятия.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%AB

Знам, че няма как да схванеш разликата, ама все пак недей да продаваш краставици на краставичар. :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Специален поздрав за Роман с пожелание да не вярва на всичко което чете, щото на някои врати пише "жени" ,а като отвори ще види че е тоалетна :tooth:http://www.youtube.com/watch?v=1HRxOkplfF0&feature=related

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ласт Романът е трябвало като малък ето такива филмчета да гледа :tooth:

Нека всеки да го изгледа и сам да прецени дали руското "ы" звучи като нашето "ъй" или "ъ"

Уроки тетушки Совы. Азбука-малышка. Буква Ы

Редактирано от Зитко
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...