Gravity
Потребител-
Брой отговори
5246 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
35
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ Gravity
-
Допуска се разбира се. Но е възможно и да греши. Ти обаче не допускаш втората възможност. Разбира се. Когато хулиш и плюеш, какво да правим? Опит за който нямаш нито един пример.
-
Ти не критикуваш, плюеш. Ти си този, който смятя, че е безгрешен. Ако някой не е съгласен с твоите глупости, значи се плекланял! Истината е че ти си фанатичен поклонител на псевдонауката.
-
Не разбирам!
-
Взаимодействие от разстояние е друга възможност.
-
Защо не слогаш емотикон "ха ха" на неговите отговори.
-
Тогава какво само се пищовиш.
-
Правя. Защо е факт! Защото го е казал младенов? Хм, доста категорично мнение. Базирано на какво?
-
Ако не можеш да си зададеш въпроса, защо очакваш отговор!
-
Знам, но искам да зададеш въпроса съвсем точно. Остави гугъл, нали ти имаш въпрос. Задай го?
-
Те факти не си показал. Само голи твърдения.
-
Какъв точно е въпроса? Какво на въртенето трябва да се обясни? Ако аз не мога значи никой не може! Благодаря за комлимента.
-
Чакай сега. Ако младенов каже нещо, то не може да се възразява! Ако аз кажа обратното, то ще е също толкова ясно и точно. Може ли да се възрази на това?
-
Не е констатация на абсолютен факт, а е твърдение. И като такова трябва да се докаже. До тогава си остава голо твърдение.
-
При условие, че следсвията и с проверени с голяма точност, това няма как да стане.
-
Например, първият пост на тази тема.
-
А има ли Бог? ps Между другото ти защо категорично си решила, че има само две възможности. Материята е първична или съзнанието? Защо да не са напълно независими, например винаги е имало и двете? Или пък да има нещо друго, което е първичано и материята и съзнанието са производни?
-
Виждала ли си съзнание без материя? Виждала ли си материя без съзнание?
-
Шпага, каквото повикало такова се обадило. Ако искаш добро и колегиално отношение, трябва и ти да го демонстрираш. Тези емотикони на хилене на моите посове са изключително неприятни и дразнещи.
-
Това е смислен и интересен въпрос. Но това не е неговият въпрос. Нали го написах по-горе и той потвърди. Сега е мой ред да се смея. Останала си с много погрешно впечатление за това какво е наука. Може би защото четеш младенов вместо наука.
-
Разбира се проблема е в другите, никога в нас.
-
Да, така изглежда, защото понякога трябват малко знания за да се види колко са безмислени тези въпроси. И когато тези минимални знания липсват тогава въпросите изглежда напълно ясни. Сега кажи честно, когато малденов питаше защо светлината не е по-бърза отколкото е бърза, на теб беше ли ти ясно какво той питаше и смяташе ли че това е ясен и смислен въпрос? Строгите убежедения при липсата на аргументи в тяхана полза не са съвместими с духа на науката. Ако нямате отворено съзнание, науката (дори и популярната) не е за вас.
-
Или с неописуемо тъп, ако това се се мъчил да питаш. Или си търсиш изход. Но дори и полуидиот ще види, че това няма общо със скоростта на светлината!! Защо да не може. Аз ти казах какво е обяснението. Началните условия при формирането на слънечевата система. А Нептун! Никой не си мисли, че ти търсиш обяснения. От самолет е видно, че ти си като разглезено дете и само се оплакваш от лошата наука.
-
@Шпага, @gmladenov донякъде го разбирам, но товоето поведение е странно! Кога се превърна от интересуващ се от наука в противник на науката! И защо само се хилиш! Това форум за дискутиране на наука ли е или място за простеене. Интернет е пълен с такива места. Нека да оставим малкото оазсиси за жадните и да не цапаме.
-
Тук питаш защо Земята се намира на такова разстояние от Слънцето на каквото е, а не на половината? Това е резулта от формирането на слънечевата система. Какво обяснение очакваш? пп За Нептун имаш ли коментар или само ще се хилиш като олигофрен?
-
https://en.wikipedia.org/wiki/Metre#Speed_of_light_definition
