Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

gmladenov

Потребител
  • Брой отговори

    10801
  • Регистрация

  • Последен вход

  • Days Won

    61

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ gmladenov

  1. Каква е алтернативата, колега? Еднолична дикататура, репресии и лош жизнен стандарт. Това предлага Русия в момента. Не, благодаря. Предпочитам демокрация и по-висок стандарт.
  2. Именно. И затова думата "руснак" ще бъде мръсна дума за поколения украинци. Напълно заслужено.
  3. Мариопол вече е символ на бруталността, жестокостта и варварщината на руските окупатори. Те явно са готови да сриват градове и да бомбардират мирни жители ... за да могат да декларират, че са ги завзели. Само че какво си завзел и кого си победил, ако напълно си унищожил градовете, които превземаш?
  4. На всичкото отгоре тази война в момента е напълно безсмислена. Първоначалният "план" на руснаците явно е бил, че Украйна ще капитулира веднага. Но след като това не се случва, войната автоматично става напълно безсмислена. Украинците не се дават, а руснаците нямат капацитет за окупация. Значи войната в този момент няма никаква постижима цел. Тя се води единствено защото кремълския Наполеончо на секундата ще загуби властта си, ако обяви изтеглияне (което ще се тълкува като поражение). Така в момента Украйна се разрушвва и украинците умират, за да може Наполеончето да остане на власт в Кремъл.
  5. Голямото достижение на Русия в тази война: срина този красив град до основи и го превърна в гробище. Браво, "братушки". Сега поколения украинци ще ви мразят до мозъка на костите си.
  6. Същите тези deagel.com не прогнозираха ли, че населението на САЩ ще бъде 98млн през 2025 година. Тоест, за следващите три години там ще трябва да измрат 235млн души. Това как ще стане, колега? От вегански диети ли ще измрат тези милиони или от нещо друго??
  7. Русия е само един от доставчиците на суровини в света. Санкциите със сигурност ще причинят повишение на цените, както и други сътресения, но в крайна сметка Западът ще се нагласи. А Русия как ще се финансира ... ако е в изолация и може да продава само на Китай?? Тя неибежно ще се превърне в китайска провинция. Явно това е бил гениалният замисъл на кремълския Наполеончо.
  8. Хитрлер също е имал такив манталитет, но не му се е получило. Населението на Русия е 144млн, докато това на колективния Запад (САЩ+ЕС) е 775млн. Размерът има значение, както върви приказката, така че руската мечка да си знае гьола.
  9. Продължаваш да не разбираш. Идеята на този закон е цензура за медиите и предотвратяване на демонстрации от гражданите. Това имах предвид като го цитирах. "Цензурирана истина" е оксиморон, колега. Медиите се цензурират именно за се скрие истината ... а ти спориш, че руските източници казват истината (докато западните са само пропаганда). Няма пробем да четеш цензурирани източници ... но не се излагай да спориш, че те казват истината.
  10. Цитирам какво казах ... и то е напълно вярно. Руснаците те вкарват в затвора за 15г ако кажеш "война" вместо "спец-операция" ... и ти ми твърдиш, че руските източници казват истината, а западните лъжат. След като на руските медии им е наложена цензура, ти си убеден, че именно те са източниците на истината. Какво да кажа. Ти явно сам си търсиш да те лъжат.
  11. Идеята на закона е, че ако излезеш пред Кремъл с плакат "Не на войната", можеш да получиш до 15г затвор. Така демонтстрациите против войната стават на практика невъзможни. Правителства се свалят с протести и демонстрации. Като пораснеш, ще ги разбереш тези неща.
  12. https://pravo.ru/story/239689/ А что будет, если написать «война» в личной переписке? Вообще, пока это ограничение адресовал только Роскомнадзор и только к СМИ, а не гражданам, обращает внимание Казаков. По его словам, в личной переписке использование слов «война» или «вторжение» не отнесут к преступному деянию как раз потому, что это личная переписка. Но использование этих слов в группах с неопределенностью адресата могут расценить как заведомо ложную информацию, ведь в официальных российских источниках так не говорят. Еще есть вариант, что эти слова расценят по статье о дискредитации вооруженных сил (ст. 280.3 УК),
  13. Зеленский: Россия делает все, чтобы в Украине состоялась деруссификация Президент Владимир Зеленский в своем новом видеообращении заявил, что в Украине нет и никогда не было проблемы с русским языком. Ее сейчас создает именно Россия, которая делает все, чтобы в Украине состоялась дерусификация. Зеленский сказал, что общался сегодня с защитниками Мариуполя по-русски. "Потому что в Украине нет и никогда не было языковой проблемы. А вот теперь вы, российские оккупанты, эту проблему создаете. Это вы делаете все, чтобы наши люди сами уходили от русского языка. Потому что русский язык будет ассоциироваться именно с вами. Только с вами. С этими взрывами и убийствами. С вашими преступлениями", – сказал президент. https://news.liga.net/politics/news/rossiya-delaet-vse-chtoby-v-ukraine-sostoyalas-derusifikatsiya-prezident https://www.pravda.com.ua/rus/news/2022/03/26/7334859/
  14. Руснаците те вкарват в затвора за 15г ако кажеш "война" вместо "спец-операция" ... и ти ми твърдиш, че руските източници казват истината, а западните лъжат. Пак руснаците обявиха в петък (аз лично цитирах ТАСС за това), че първият етап от спец-операцията е постигнал своите цели ... и ти ми казваш, че руснаците казват истината?? Честно казано за теб е по-добре да не знаеш руски, за да не четеш такива глупости ... и да не си мислиш, че те са истина.
  15. Факт: някои стоки в Русия са поскъпнали десеторно ... което не било заради рублата, а по други причини. Значи не съм посочил правилно защо е поскъпването. Това ли е проблемът на Рсуия в момента.
  16. Аз пък като те гледам колко си яростен се сещам за пинчера на съседите. И той е яростен като теб. Смех, смех.
  17. Ние ще се оправим, ама руснаците не мога да ги мисля. Техните цени вече се вдигнаха. Нормалното увеличение е двойно, а на някои стоки увеличението е десеторно - заради курса на рублата. Всичко благодарение на техния велик диктатор и неговата любов към народа.
  18. Смей се, щом ти е смешно. Няма проблем. Важното е кой ще се смее последен ... и това няма да е кремълският гангстер, който ти подкрепяш.
  19. Аз знам добре руски, а ти явно не разбираш нито Запада, нито Путин. Съвсем явно още не си разбрал за какво се води войната. Ще ти дам една улика: не е за това, за което пишат руските медии. За сведение, напоследък аз също се информирам най-вече от руски и украински източници в Тубата. Не чета западни източници ... освен по някой анализ тук и там. За загуби и жертви въобще не чета; на никоя страна не може да се вярва. Чета и гледам предимно анализи, от които си правя собствени изводи.
  20. И за какво лъжат украинсикте управници ... за това, че Русия ги е нападнала и че убива невинни украинци. За това ли лъжат? За пореден път: тази война се води, защото властолюбивият Путин иска неговият картел (това е Русия) да стане по-голям и по-мощен ... и така той да има по-голяма власт и влияние в света. За това се води войната ... а ти от омраза към Запада подкрепяш този гангстер. Разбирам ти омразата ... но заради нея ти завървшаш да подкрепяш един кръвожаден сатрап.
  21. Смених боята когато се усетих как "братушките" ни лъжат. Говорят едно, пък правят друго. Отрасъл съм в семейство на русофили и ми трябваше време да приема какво става. На теб явно ти не пука като те лъжат. Аз пък пусто не понасям.

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.