gmladenov
Потребител-
Брой отговори
10801 -
Регистрация
-
Последен вход
-
Days Won
61
Content Type
Профили
Форуми
Библиотека
Articles
Блогове
ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ gmladenov
-
На всичкото отгоре тази война в момента е напълно безсмислена. Първоначалният "план" на руснаците явно е бил, че Украйна ще капитулира веднага. Но след като това не се случва, войната автоматично става напълно безсмислена. Украинците не се дават, а руснаците нямат капацитет за окупация. Значи войната в този момент няма никаква постижима цел. Тя се води единствено защото кремълския Наполеончо на секундата ще загуби властта си, ако обяви изтеглияне (което ще се тълкува като поражение). Така в момента Украйна се разрушвва и украинците умират, за да може Наполеончето да остане на власт в Кремъл.
-
Русия е само един от доставчиците на суровини в света. Санкциите със сигурност ще причинят повишение на цените, както и други сътресения, но в крайна сметка Западът ще се нагласи. А Русия как ще се финансира ... ако е в изолация и може да продава само на Китай?? Тя неибежно ще се превърне в китайска провинция. Явно това е бил гениалният замисъл на кремълския Наполеончо.
-
Продължаваш да не разбираш. Идеята на този закон е цензура за медиите и предотвратяване на демонстрации от гражданите. Това имах предвид като го цитирах. "Цензурирана истина" е оксиморон, колега. Медиите се цензурират именно за се скрие истината ... а ти спориш, че руските източници казват истината (докато западните са само пропаганда). Няма пробем да четеш цензурирани източници ... но не се излагай да спориш, че те казват истината.
-
Цитирам какво казах ... и то е напълно вярно. Руснаците те вкарват в затвора за 15г ако кажеш "война" вместо "спец-операция" ... и ти ми твърдиш, че руските източници казват истината, а западните лъжат. След като на руските медии им е наложена цензура, ти си убеден, че именно те са източниците на истината. Какво да кажа. Ти явно сам си търсиш да те лъжат.
-
https://pravo.ru/story/239689/ А что будет, если написать «война» в личной переписке? Вообще, пока это ограничение адресовал только Роскомнадзор и только к СМИ, а не гражданам, обращает внимание Казаков. По его словам, в личной переписке использование слов «война» или «вторжение» не отнесут к преступному деянию как раз потому, что это личная переписка. Но использование этих слов в группах с неопределенностью адресата могут расценить как заведомо ложную информацию, ведь в официальных российских источниках так не говорят. Еще есть вариант, что эти слова расценят по статье о дискредитации вооруженных сил (ст. 280.3 УК),
-
Зеленский: Россия делает все, чтобы в Украине состоялась деруссификация Президент Владимир Зеленский в своем новом видеообращении заявил, что в Украине нет и никогда не было проблемы с русским языком. Ее сейчас создает именно Россия, которая делает все, чтобы в Украине состоялась дерусификация. Зеленский сказал, что общался сегодня с защитниками Мариуполя по-русски. "Потому что в Украине нет и никогда не было языковой проблемы. А вот теперь вы, российские оккупанты, эту проблему создаете. Это вы делаете все, чтобы наши люди сами уходили от русского языка. Потому что русский язык будет ассоциироваться именно с вами. Только с вами. С этими взрывами и убийствами. С вашими преступлениями", – сказал президент. https://news.liga.net/politics/news/rossiya-delaet-vse-chtoby-v-ukraine-sostoyalas-derusifikatsiya-prezident https://www.pravda.com.ua/rus/news/2022/03/26/7334859/
-
Руснаците те вкарват в затвора за 15г ако кажеш "война" вместо "спец-операция" ... и ти ми твърдиш, че руските източници казват истината, а западните лъжат. Пак руснаците обявиха в петък (аз лично цитирах ТАСС за това), че първият етап от спец-операцията е постигнал своите цели ... и ти ми казваш, че руснаците казват истината?? Честно казано за теб е по-добре да не знаеш руски, за да не четеш такива глупости ... и да не си мислиш, че те са истина.
-
Аз знам добре руски, а ти явно не разбираш нито Запада, нито Путин. Съвсем явно още не си разбрал за какво се води войната. Ще ти дам една улика: не е за това, за което пишат руските медии. За сведение, напоследък аз също се информирам най-вече от руски и украински източници в Тубата. Не чета западни източници ... освен по някой анализ тук и там. За загуби и жертви въобще не чета; на никоя страна не може да се вярва. Чета и гледам предимно анализи, от които си правя собствени изводи.
-
И за какво лъжат украинсикте управници ... за това, че Русия ги е нападнала и че убива невинни украинци. За това ли лъжат? За пореден път: тази война се води, защото властолюбивият Путин иска неговият картел (това е Русия) да стане по-голям и по-мощен ... и така той да има по-голяма власт и влияние в света. За това се води войната ... а ти от омраза към Запада подкрепяш този гангстер. Разбирам ти омразата ... но заради нея ти завървшаш да подкрепяш един кръвожаден сатрап.
