Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

gmladenov

Потребител
  • Брой отговори

    10801
  • Регистрация

  • Последен вход

  • Days Won

    61

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ gmladenov

  1. Докато Украйна не нападне друга страна и не я провокира с военни действия на нейна територия, тя може да прави каквато си иска пропаганда ... и в това няма нищо нередно. Проблем има когато пропагандата се инструментализира за нападение над друга страна ... както прави Русия в момента. Затова всичките тези глупости за нацизма в Украйна са точно това: пълни глупости. Но да нападнеш друга страна с танкове и самолети, това вече си е чисто престъпление.
  2. Не, не може да оправдае. Агитките на БСП са наш вътрешен проблем и никой не може да ни напада заради тях. Принципно положение. Ако САЩ и НАТО един ден нападнат Русия ... под предлог, че трабва да извършат де-Путинизация на страната ... това оправдано ли ще бъде? Защо тогава агресията на Русия се брои за оправдана.
  3. Путинчо я прилагаше в Чечня ... със страшна сила. Там беше конвненцията.
  4. Русия (явно) няма подкрепления в наличност, които да изпрати в Украйна. Не се знае и какво е положеието с боеприпасите и провизиите ... но се вижда, че руснаците имат проблеми с логистиката. Междувременно украинците се мобилизират и непрекъснато получават помощи отвън. Значи както е тръгнало украинската войска в един момент ще се окаже по-силна от руската. За какво ще преговаря Русия в този момент ... освен да иска от Украйна да не избива руската армия.
  5. А лилипутчето Путинчо какво прави по руската телевизия? Заплашва целия свят с ядрена война. И понеже Путинчо го е казал, няма проблем. Но ако е украинец, това е гнусна заплаха.
  6. Като си такъв анти-нацист, защо не поканиш "братушките" и нас да ни бомардират. У нас също има нацисти.
  7. Ти гледаш на войната през очите на руската пропаганда. Ако правата на руснаците в Украйна наистина бяха нарушени, Русия защо не подаде жалби до ООН ... вместо да напада? Или защо не предложи на тези хора да емигрират в Русия ... вместо да напада? Приказките за малтретирани руснаци в Украйна са добър повод за Русия да нападне Украйна ... но войната в същност преследва съвсем други цели, а не спасяването на тези хора. Така че не се връзвай на руските демагози, а гледай какво става на практика.
  8. Ето ти поредното доказателство, че ти приемаш Украйна и Зеленски като виновници за войната. Ти явно смяташ Зеленски за виновен ... иначе защо жертвата да е на неговата сметка, а не на сметката на Путин. В предишен постинг ти също така каза, че в тази война няма добри и лоши, а само лоши и лоши. Тоест, Украйна също има вина за тази война. Значи ти очевАдно смяташ, че Украйна е виновна за тази война (наред с Русия). Аз казвам следното: тези, които обвиняват Украйна за войната, им куца логиката. Да обвиняваш Украйна за виновник за войната е същото като да обвиниш жертвата на насилие за виновник за това насилие. Подобно виждане е брутално арогантно. Да вярваш в подобно нещо е същото като да вярваш, че ако аз вляза с автомат във вас и разстрелям цялото ти семейство, ти също си виновен за това насилие. Наистина ли не разбираш паралела между моя пример и войната в Украйна ?!?
  9. Абсолютно ненужна смърт ... поредната на сметката на сатрапчето Путинчо. Да се чуди човек на акъла на тези, които поддържат този обезумял лилипут.
  10. Докато Украйна не е нападнала Русия и не я провокирала с военни действия на руска територия, дотогава не може да се твърди, че Украйна е виновна за войната. Не залитай по фалшиви сказки, които руската пропаганда лансира. Арестович го е казал още 2019г: войната с Русия е неизбежна докато там на власт е реваншизмът, който иска да възстанови Руската империя (или СССР). Докато Русия не се откаже от тази своя реваншистка политика, всички съседи на Русия са в постоянна заплаха от нападение. Каквото и да прави Украйна, тя винаги ще е на прицел ... докато в Кремъл властва реваншизмът. Това е принципната причина за войната.
  11. Колега, има ли украински танкове в Русия: не, няма. А има ли руски танкове в Украйна: да, има. Значи кой е агресорът бе, майна?
  12. На мечката, естветсвено. Ти самият пусна тук видето на Арестович от 2019г ... а говориш така, сякаш не разбираш за какво се води тази война. Накратко: Русия иска Украйна да е руска република, а Украйна иска да е независима. Ти виждал ли си го този лозунг: Украйна иска свобода, а не руско робство. И ако не е свободна, за какво да си пази сградите и хората? Битката за свобода е битка на живот и смърт ... а вие Путинистите искате Украйна доброволно да падне под руско робство ?!?
  13. Давам преувеличена теоретична ситуация за пример, за да се схване смисълът на това, което казвам. Ти, Тантин и яростният капитан очевидно смятате, че Украйна сама си е виновна за войната. Избийте си я тази арогантна глупост от главата и (евентуално) пак ще сме приятели.
  14. Объркал си се, колега. И ти като "братушките" сам си повярвал на собстваната си пропаганда и демагогия.
  15. Фактът, който не изброяваш ... а той е първият от твоя списък ... е че Русия вероломно нападна суверенна Украйна. Тоест, факт е че Русуя рапали война, която може да се превърне в Трета световна война. Значи щом ще изброяваш всички факти, НЕ ЗАБРАВЯЙ най-важният от тях: фактът, че Русия разпали тази война и тя в виновникът за нея ... по същия начин, по който един въоръжен грабител е виновен ако влезе в твоя дом и почне да убива и да разрушава.
  16. Точно това си мислех и аз тези дни: в Русия никога не е имало демократична власт ... освен управлението на Елцин между 1991-1999г (ако го броим за демокрация). Руснаците просто не знаят какво е това демокрация.
  17. Пояснявам, че когато имаш военна агресия на една страна спрямо друга, има само един виновник: агресорът. Да не се заблуждаваме.
  18. Ако аз вляза с автомат във вас и почна да стрелям на месо и да троша всичко наред, кой е престъпникът: аз или ти? Зашото по вашата перверзна логика с Тантин и Капитана, ти си престъпникът в тази ситуация.
  19. Колега, престани с евтините пропаганди ... и също така се замисли в каква позиция ще се окажеш когато войната свърши с победа за Украйна. Току виж прокарали закон срещу Путинизма ... каквито закони има срещу отричането на Холокоста. Тогава да не ти се наложи да емигрираш в Сибир.
  20. Чакай сега. Пазарите не се контролират от Русия. Цените се вдигат защото веригите за търговски доставки (supply chains) са нарушени заради войната. Това е влияние на войната, а не на Русия. Иначе гео-полическото влияние на Русия е намалено, защото тя вече не може да диктува условия на никого ... нито на Украйна, нито на Запада. Например, Русия не може да постави улиматум на Украйна да капитулира ... защото Украйна се защитава много успешно срещу нея. Тоест, Русия няма принудителната сила да накара Украйна да капитулира. Също така какви са влиянието и силата на Русия върху Запада, ако тя не може да отмени санкциите срещу нея? Влиятелен е този, когото другите слушат и на когото козируват. Русия как е влиятелна, след като нея никой не я слуша и не и козирува ?!?
  21. Тук съм с Атом ... и даже ще отида по-далеч: Русия вече загуби гео-политическата битка. Войната в Украйна показа, че Русия въобще не е военното страшилище, за което я мислеше целия свят ... а е най-вече един разграден двор. Русия със сигурност може да направи още поразии с нейният ядрен аресенал, но много добре се вижда, че тя в същност не е способна да води модерна война и най-важното: не е спобна да побеждава в една модерна война. Единственият резултат от войната за Русия ще бъде световна икономическа изолация. ЕС вече гласува да намали енергийната си независимост от Русия, а западните фирми и инвеститори едва ли ще се върнат в Русия в близките десет години ... ако въобще някога се върнат. Всичко това ще тласне Русия към икономическа зависимост от нейния нов голям брат: Китай. Досега Русия винаги е била в ролята на голям брат на другите, но това вече не важи. Русия ще трябва да приеме новата си роля на малък брат на Китай. В крайна сметка вместо да укрепи и увеличи гео-политическото влияние на Русия, войната го намали ... и още ще го намалява.
  22. Тантине, хайде спри се вече. Руската армия руши Украйна и убива нейните жители ... на нейна територия ... и според теб Зеленски и Украйна са виновни ?!? Говориш по-големи глупости и от руските демагози.

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.