Забелязахме, че използвате Ad Blocker

Разбираме желанието ви за по-добро потребителско изживяване, но рекламите помагат за поддържането на форума.

Имате два варианта:
1. Регистрирайте се безплатно и разглеждайте форума без реклами
2. Изключете Ad Blocker-а за този сайт:
    • Кликнете върху иконата на Ad Blocker в браузъра
    • Изберете "Pause" или "Disable" за този сайт

Регистрирайте се или обновете страницата след изключване на Ad Blocker

Отиди на
Форум "Наука"

gmladenov

Потребител
  • Брой отговори

    10801
  • Регистрация

  • Последен вход

  • Days Won

    61

ВСИЧКО ПУБЛИКУВАНО ОТ gmladenov

  1. Войната няма да реши проблемите на Путин. Напротив, вижда се, че не си е изпекъл работата като хората и яко го е загазил. Войната той вече я е загубил. Но нека да не се правим на луди какви са причините за тази война, защото ми се повръща от западна демагогия и лицемерие.
  2. Тогава добрият и демократичен Запад да ги приеме в ЕС ... а не да прави военни маневри там.
  3. Твърдя, че Украйна си играе с огъня като напира да влезе в НАТО и не желеа да се съобразява със мощния си съсед. Като си играеш с огъня, има голяма вероятност да се изгориш ... и е пълна демагогия после да се правиш на ощипана госпожица.
  4. А не е ли ясно защо нападна свободноата демокрация. Западът мрази Русия от векове ... и сега ние всички трябва да ръкопляскаме, че добрият и праведен Запад иска да разполага ракети на границата с Русия. Ние защо да не поканим турците да правят военни учения в България??
  5. А Русия няма ли право да изисква да няма войски и ракети на нейната граница ... като се има предвид историческата омраза на Запада към Русия ??
  6. Това, че всички критикуват Путин, не го прави автоматично кривият. Съдим го по делата му ... а не по това, че всички го ненавиждат.
  7. Никой не ти предлага да се слагаме. Не си разбрал. Предлагам да търсим обективно разбиране на ситуацията ... а не ти да рецитириш безмозъчна прозападна пропаганда. Когато оня ден написа какви проблемите със Зеленски, това беше умно. В този дух го карай.
  8. Да. С некадърната си операция, Путин превърна войната в отечествена война за Украйна, която той няма как да спечели.
  9. Причината за войната е политиката на Запада. Чуй го от немска депутатка, не от мен. Така че престани с нелепата си прозападна пропаганда. Показваш се като промито мозъче. Отделен въпрос, че Путин го удря на лично отмъщение, а не на държавна политика. Дефакто той в момента използва руската армия за лични цели.
  10. Украинците са се обединили на напомпали срещу врага. Виж това видео: https://www.youtube.com/watch?v=78x3eiqr1IY
  11. Жената казва точно това, което и аз си мисля: Украйна, ако е неутрална, може да е мост между Русия и Запада. Само че Западът иска да смачка Русия, а не да има мир и разбирателство.
  12. Напълно съм съгласен. Той не е никакъв държавник и е напълно неадекватен. Но както се показва, противникът също не знае какво прави ... и Зеленски удари джакпота. Изведнъж се оказа, че е обединител на нацията.
  13. В Харков нали се водят улични боеве. Значи вече се е стигнало до излишни мирни жертви.
  14. Напълно съм съгласен. Точно това си мисля и аз. Но почне ли се с цивилните жертви, ситуацията се обръша на 180°: Зеленски автоматично става герой, а руснаците стават нашествениците и окупаторите. Тази война имаше смисъл само ако беше тридневна, кулминираща със свалането от власт на Зеленски - без нито една цивилна жертва (или само няколко по погрешка). Но като почнеш да трепеш мирното население, ти си вече Хитлер и Милошевич и си заслужаваш съдбата.
  15. Путин хубаво иска властта в Киев, но военната опрерация изглежда недобре планирана. Колегата Кухулин много добре го е забелязал: защо няма въздушна подготовка на целите защо няма достатъчно авиационно и ПВО прикритие на колоните защо няма прикритие от джавелините Като видиш повредената техника от колоните ти става ясно, че те са тръгнали на парад, а не на война.
  16. Ако операцията беше добре планирана и с ясна стратегия, Зеленски е тъпанар да не се предава. Но както става все по-видно, операцията е лично дело на Путин, без ясна идея какво се прави там. В този случай Зеленски се оказва напълно прав да организира съпротива ... и с всеки изминат ден войната ще става все по-кошмарна за руснаците. Язък за жертвите и от двете страни.
  17. В слуачая съм напълно съгласен. Забелязва се липса на ясна стратегия от страна на руснаците. Навлизат без да знаят какво точно правят. Така не става.
  18. Много добре те разбирам и те приканвам да пишеш още, за да имаме баланс на мненията тук ... а не само прозападна пропаганда, заради която е и моята пресилена реторика.
  19. Ако имаше някакво разбиране, твоите коментари нямаше да са банално западно клише и рецитал на западната партийна линия. Няма лошо да имаш любим отбор ... но не се изживявай като коментатор; комично е. Сега по същество: "Ултиматумът" на Путим е списък с най-логични и прости условия, които по същество изискват НАТО да няма войски и ракети по границата с Русия. Нищо повече. Какво му е нелогичното на това изисксвание ... ако наистина искаш да има мир и да няма противопоставяне? Само че Западът не смята, че Русия е в правото си да поставя условия. Условия ги поставя само Западът ... според тях. С други думи, само аз мога да ти казвам ти какво да правиш; ти трябва само траеш. Харесва ли ти тази твоя позиция? С това се разправя Путин ... и както се вижда, той не приема отредената му от Запада роля и позиция. Ако ти намираш тази позиция за приемлива, тогава веднага се наведи да ми целунеш ботуша и трай, ясно ли ти е.
  20. Като изключим пълното ти неразбиране за цялостната геополитическа ситуция, си напълно прав (за себе си).
  21. Тя вече си пролича: няма такава. Политиката на Запада винаги е била "разделяй и владей". Виждаме я тази политика в действие в момента.
  22. Не можеш да претендираш за смислена оценка на ситуацията ако не разбираш факта, че студената война между Запада и Русия никога не е свършвала и датира поне от 19-ти век. Западът неистово мрази Русия до мозъка на костите си и ако това не го разбираш, няма как да правилно да тълкуваш ходовете на Путин в текущата война. Замисли се за следното: Хитлер е пряко следствие от непосилните репарации и международната изолация, на които е подложена Германия след ПСВ. Западняците разбират грешката си и след ВСВ не подлагат Германия на нов рунд репарации и изолация, а веместо това инвестират в плана Маршал за нейното съживяване. В момента Западът най-умишлено и съзнателно подлага Русия на драконовскии санкции и международна изолация. Също така Западаът нито за момент не помисли да удовлетвори поне част от исканията на Русия спрямо Украйна. Ако човек има дори малко акъл в главата си би трябвало да разбере, че Западът не просто не иска да избегне Хитлер в Русия (Путлер) ... а старателно се стреми да изгради. Западът не иска да разреши противопоставянето си Русия ... а съзнателно търси това противопоставяне. Западът иска в Русия да властва Путлер ... когото те да мразят и да чакат удобен момент да съкрушат. Погледни ситуацията в тази светлина и много бързо ще ти се изясни какво прави Путин. Защо пак се стига до размахване на червения бутон с ядрения арсенал на Русия? Защото Западът няма как да спечели тази война (по простата причина, че в нея няма да има победители) ... и това е единствената заплаха, на която Западът реагира.

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...
×

Подкрепи форума!

Дори малко дарение от 5-10 лева от всеки, който намира форума за полезен, би направило огромна разлика. Това не е просто финансова подкрепа - това е вашият начин да кажете "Да, този форум е важен за мен и искам да продължи да съществува". Заедно можем да осигурим бъдещето на това специално място за споделяне на научни знания и идеи.